“Nāc līgot Smiltenē” jeb no tirdziņa - uz teātri un zaļumballi 4

"Ir, ir svētku noskaņa! Tikai žēl, ka paša galvenā - alus un siera - te nav," portālam ziemellatvija.lv stāsta šorīt Smiltenē Līgo tirdziņā sastaptie pircēji.

 

Kamēr tirdzinieki rosās Jāņu kalna estrādes vienā pusē, otrā pusē jau tapis iespaidīgs, ar ziedu vijām un kalmēm izrotāts ugunskurs. To dedzinās šonakt zaļumballē.

 

Balle sāksies pulksten 23.20. Spēlēs Viktors Tilčiks un draugi. "Viņu vidū būs pazīstami muzikanti, piemēram, Guntars Mucenieks no "Līviem"," atklāj Smiltenes kultūras un sporta centra pasākumu organizatore Zinaida Bērza.

 

Jau no rīta līgošanai vajadzīgo noskaņojumu Smiltenē palīdz radīt svētku tirdziņš. Rindas veidojas pie gaļas produktu vitrīnām. Cilvēki pērk arī maizi, zemenes, piparkūkas.

 

Galvenokārt tirdziņā ir amatnieku darinājumi, Jāņu vainagi un līgo pušķi, puķu un dekoratīvo augu stādi.

 

"Tirgus varēja būt plašāks, bet kopumā patīk. Te ir tieši tas latviskais, kas mums šajā laikā vajadzīgs. Man patīk ziedi, vainagi, mūzika. Tas rada svētku noskaņojumu," saka tirdziņā sastaptā smilteniete Vilja Mauriņa.

 

"Sapirkām garšīgo maizīti. Pārējo vēl skatāmies. Vīrietim gribējās izlejamo alu, taču nav. Arī siers vēl nav iekritis acīs," stāsta Ilze Birkāne no Smiltenes pagasta.

 

Vēl šodien Smiltenē svētku noskaņu varēs iegūt Smiltenes Tautas teātra brīvdabas izrādē "Preilenīte", kas notiks Parka viesnīcas "Brūzis" teritorijā. Sākums - pulksten 15.00 un 19.00. Ja līs, izrādi pārcels uz pilsētas kultūras un sporta centru.

Komentāri 4

Rasma

Biju cerējusi tirdziņā nopirkt lauku sieru, bet nekā neatradu. Arī vīrs dusmīgs, ka dabīgo aliņu nav dabūjis. Bez tam - kultūras nams taču varēja arī līgotājiem kādu priekšnesumu Jāņkanā sarīkot.

pirms 12 gadiem, 2008.06.23 16:54

Smiltene