Namu pārvalde skaidro, kas Smiltenē saduļķoja dzeramo ūdeni 4

"Gandrīz vai jātaisa revolūcija pie Smiltenes Domes," viens no interneta portālā ziemellatvija.lv apmeklētājiem komentē rakstu par palielinātajiem ūdens un kanalizācijas tarifiem Smiltenē.

 

Novada domes un pašvaldības uzņēmuma "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" (NKUP) speciālisti atkārtoti mierina iedzīvotājus: jaunos tarifus piemēros tikai tad, kad Smiltenē, Atmodas ielā, ekspluatācijā nodos dzeramā ūdens sagatavošanas staciju un cilvēki saņems tīru, atdzelžotu ūdeni. Pagaidām ir prognozes, ka būvdarbus varētu pabeigt šogad decembrī.

 

Vainīga hlorēšana un avārijaSmiltenieši ziņu par gaidāmo tarifu kāpumu tik un tā uztver dusmīgi. Jau daudzus gadus viņu mājokļos no krāna tek rūsains ūdens ar paaugstinātu dzelzs saturu un bojā sadzīves tehniku, atstājot nosēdumus.

It īpaši slikts dzeramais ūdens Smiltenē bija aizvadītajā nedēļā. Lai tam izskaidrotu iemeslu, "Ziemeļlatvijas" redakcijā ieradās NKUP būvtehniķis Andrejs Ozols. Viņa mobilais tālrunis jau vairākas dienas ir "karsts", jo cilvēki zvana un taujā, kas notiek.

A Ozols skaidro, ka jau tā slikto ūdeni vēl rūsaināku padarīja Smiltenes pilsētas ūdensvadu mazgāšana un hlorēšana un liela slēptā avārija ūdensvadā, ko izdevās atklāt tikai pēc astoņām dienām, izsaucot palīgā no Cēsīm speciālu tehniku.

5. novembrī Smiltenē SIA "NKUP" veica ikgadējo pilsētas ūdensvadu mazgāšanu un hlorēšanu. Atbilstoši Valsts veselības inspekcijas prasībām namu pārvalde to dara divreiz gadā - maijā un novembrī. Pēc mazgāšanas liekos rūsas nosēdumus un netīrumus izvada Abula upē un no hidrantiem lietus ūdens kanalizācijā. Ūdensvadi paliek tīrāki, taču kādu laiku dzeramais ūdens ir duļķains.

 

Plīsumu atrod pēc nedēļasApstākļu sakritības dēļ dzeramā ūdens kvalitāti vēl jo vairāk uz leju novilka liela avārija pilsētas ūdensvadā. Namu pārvaldes speciālisti 4. novembrī konstatēja lielus ūdens zudumus - aptuveni 20 kubikmetru stundā. Precīzu vietu izdevās noteikt tikai 11. novembrī, kad Smiltenē ieradās Cēsu firma ar speciālu aparatūru - ultraskaņas plūsmas mērītāju, kas mēra plūsmu ūdensvadā, to neatrokot.

Bojājumu konstatēja ūdensvada pievadā pie Smiltenes ģimnāzijas bijušās katlumājas, kur tagad atrodas zēnu mājturības kabinets. Bija saplīsusi lielā caurule.

"Ūdens ieplūda vecajā siltumtrasē, kuras drenāža ir savienota ar kanalizāciju. Tas ļoti ietekmēja dzeramā ūdens kvalitāti visā pilsētā. Ūdensvadi veido cilpas, un, mainoties patērētā ūdens daudzumam vienā vai otrā atzarā, ūdens plūsma maina virzienu, raujot augšā caurulēs atlikušos nosēdumus," skaidro A. Ozols. Tagad ūdensvada plīsums ir novērsts.Atvainojas par neērtībāmŪdensvadu mazgāšanas un hlorēšanas laikā 5. novembrī Smiltenē no pulksten 18.00 līdz 22.00 bija atslēgta ūdens padeve. Iedzīvotāji pārmet namu pārvaldei, kāpēc NKUP par to informēja tikai Smiltenes televīzijā, jo ne visi skatās Smiltenes TV ziņas un sludinājumus. Vēl paziņojums bija izlikts daudzdzīvokļu mājās pie ārdurvīm.

"Izskan doma, ka katru ūdens lietotāju par plānotu ūdens padeves atslēgumu vajadzētu informēt rakstiski," saka A. Ozols. "Taču Smiltenē līgumi par ūdens piegādi noslēgti ar 623 privātmājām, 137 juridiskām personām un 889 dzīvokļiem. Ja mēs katram klientam sūtīsim vēstuli, tas kopumā izmaksās 640 latu."

NKUP atvainojas iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībām un nākamajā reizē sola ievietot sludinājumu arī "Ziemeļlatvijā", lai paziņotu pēc iespējas vairāk cilvēkiem.

Komentāri 4

Arī man patīk ūdens...

Izlasot rakstu radās šāda doma: Daļai no nosauktajiem abonentu simtiem ir pieejams e- pasts, kādēļ brīdināšanai neizmantot to? Tas Jums izmaksās kaut kādu naudas summu, vienu reizi sastādot abonentu e-pasta adrešu sarakstu, bet toties pēc tam - nekādu izmaksu! Pārējo ērtībai var ielikt sludinājumu "Ziemeļlatvijā", arī tas būs lētāk.

pirms 11 gadiem, 2009.11.16 10:58

Internetā var noskatīties STV veidotās Smiltenes ziņas. Cik zināms, tad pašvaldības iestādēm iesniegt pāris teikumus studijas darbiniekiem, jo studija taču atrodas turpat, kur pasvaldības priekšniecība. Vienkārši iedot, lai nolasa diktors - tad dzirdēs visi. Tās ziņas, ko rāda pa to pašu kanālu, kur TV3, redz tika daļa iedzīvotāju. Otra daļa skatās VIASAT, kur TV3 rāda tikai TV3

pirms 11 gadiem, 2009.11.16 14:59

Nu jau gan!Kas izdomājis, ka tagad būs jāsēž pie televizora un jāgaida Smiltenes ziņas, Ne man ir tāds brīvs laiks, ne interese skatīties. Tā ka klerkiņi izdomājiet civilizētu veidu kā paziņot jaunumus. Kad rēķins paskastītēs jāizmetā, tad gan atrodas mazi veikli cilvēciņi, kas to izdara. Tad nu par to pašu samaksu lai piegādā arī citu informāciju

pirms 11 gadiem, 2009.11.16 15:59

.

Būtu vsm tarifu mazākus noteikuši par nekvalitatīvi sniegtu pakalpojumu, tā atvainošanās jau sadzīves tehnikas veikalā garantijai nederēs...

pirms 11 gadiem, 2009.11.16 22:26

Smiltene