Nav balsu vairākuma par Smiltenes novadu

No tām deviņām pašvaldībām, kuras nolēmušas veidot potenciālo Smiltenes novadu, tikai Launkalnes pagasta padomei nav konkrēta lēmuma apstiprināt vai ne izstrādāto Smiltenes novada pašvaldību apvienošanās projekta ziņojumu.

 

Trešdien sēdē no septiņiem pagasta deputātiem par apstiprināšanu balsoja divi, pret bija trīs, bet divi atturējās. "Lēmumu nevarējām pieņemt, jo tam vajadzīgas četras deputātu balsis," skaidro Launkalnes pagasta padomes priekšsēdētājs Māris Lazdiņš. Deputāti norādījuši, ka apvienošanas projektā Smiltenes novada plānotā pārvalde ir "pārāk smagnēja un izplūdusi".

 

"Kā lēmums var būt "par", ja vēl nekas īsti nav skaidrs?" uzsver deputāts Jānis Cīrulis, kurš balsoja pret. "Pagaidām ir tikai tēzes, kā būtu, ja būtu. Vai veidojot novadu, tiks ietaupīti cilvēku resursi, vai ir samazinātas štata vietas? Es to neredzu. Turklāt vēlēšanās pagasti pilsētām būs kā piedēkļi. Apvienošanās ir izdevīga partijām, bet ne iedzīvotājiem. Es uzskatu, ka mana pagasta iedzīvotāji nebūs ieguvēji no šī pasākuma."

 

"Es balsoju par šī projekta īstenošanu. Process ir uzsākts, un, domāju, viennozīmīgi tiks pabeigts," savukārt saka pagasta deputāts Vilnis Svīķis.

 

Vakar Smiltenes novada pašvaldību apvienošanās projekta ziņojums un pašvaldību lēmumi tika nosūtīti Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai, kura par šo dokumentu dos savu atzinumu.

Smiltene