Neatrisinātu īres attiecību dēļ īpašnieks netiek savā dzīvoklī 19

Smiltenietis Anatolijs Golubevs (76 gadi) jau aptuveni pusgadu dzīvo nepabeigtajā daudzstāvu mājas jaunbūvē Kalēju ielā. Pirmā stāva telpā blakus agrāk samestu atkritumu kaudzei viņš nolicis gultas matraci - vienīgo mēbeli drūmajā istabā.

 

Tikai dažus simtus metru tālāk Daugavas ielā 9 atrodas A. Golubevam piederošs divistabu dzīvoklis un virtuve, taču tajā pensionāru neielaiž tur mītošie cilvēki.

 

"Bet tas ir mans privatizētais dzīvoklis," saka pensionārs un rāda Zemesgrāmatas apliecību, kas teikto apliecina. Arī A. Golubeva deklarētā dzīvesvieta ir jau minētajā adresē.

 

"Ielaidu dzīvoklī pirms diviem gadiem paziņas, jo viņiem nebija, kur dzīvot. Dēls teica, - izīrēsim viņiem dzīvokli, bet tu dzīvo pie manis," stāsta pensionārs. Taču vēlāk ar dēlu izveidojušās sarežģītas attiecības, tāpēc A. Golubevs tagad grib atgriezties savā dzīvoklī.

 

Tomēr tur dzīvojošā divu cilvēku lielā ģimene labprātīgi mājokli neatstāj un saka, ka to nedarīs tik ilgi, kamēr īpašnieks neatmaksās viņiem dzīvokļa remontā ieguldīto naudu.

 

"Jau sākumā prasījām, uz cik ilgu laiku varēsim īrēt, jo dzīvoklī bija vajadzīgs kapitālais remonts," stāsta sieviete (vārdu un uzvārdu viņa lūdz neminēt), kura tur dzīvo kopā ar civilvīru. "Viņi (domāts A. Golubevs un viņa dēls - redakcijas piezīme) tā arī pateica, ka viņiem tas dzīvoklis nav vajadzīgs un ka viņi izīrē mums uz ilgu laiku, - "jūs tur ilgi dzīvosiet, taisiet kā priekš sevis," piebilst sieviete.

 

Viņa uzsver, ka arī viņai vajadzīga palīdzība, jo jūtas piekrāpta un tagad neesot, kur dzīvot, tāpēc uzskata, ka te vienaldzīgas nevar palikt valsts un pašvaldības institūcijas, un tām ir jāsniedz atbalsts.Oficiāli noslēgta īres līguma starp dzīvokļa īpašnieku un tā pašreizējiem iedzīvotājiem nav. Esot tikai rakstiska vienošanās, ko apstiprina A. Golubeva dēls Genādijs Golubevs. "Šī vienošanās ir uz nenoteiktu laiku," viņš uzsver.

 

 

"Dzīvot vairs negribas," nopūšas A. Golubevs. Jaunbūvē, tuvojoties rudenim, kļūst arvien drēgnāk, bet pensionāram ir slikta veselība.

 

"Te nav ūdens. Nevar pagatavot ēdienu. Ko darīt?" taujā vīrietis, izrādot "Ziemeļlatvijai" savu mitekli. Turklāt tajā ir pamatīga smirdoņa, jo nepabeigto jaunbūvi cilvēki ar nenoteiktu nodarbošanos izmanto kā sabiedrisko tualeti.

 

A. Golubevs palīdzību meklējis gan Smiltenes pilsētas domē, gan policijā, taču bez tiesas iejaukšanās risinājuma nebūs.

 

"Cilvēkiem, kuri aizņēmuši A. Golubeva dzīvokli, nosūtīta ierakstīta brīdinājuma vēstule ar uzaicinājumu labprātīgi atstāt dzīvokli līdz šā gada 31. augustam. Ja viņi dzīvokli neatbrīvos, tad tiks sastādīta un iesniegta prasība tiesā par viņu izlikšanu no dzīvokļa bez citas dzīvojamās platības ierādīšanas," informē zvērināta advokāte Inga Štrāle. Taču viņa prognozē, ka ātrākajā gadījumā tiesvedības process ilgs aptuveni trīs mēnešus, bet tikpat labi tas var notikt pat pusgadu vai ilgāk.

 

Jau vairākas dienas A. Golubevam pagaidu istabiņu meklē minētā sieviete un viņas civilvīrs. Taču pagaidām neko atrast neesot izdevies.

 

Savukārt Smiltenes pilsētas domei šobrīd nav brīvu sociālo dzīvokļu. "Taču, ja arī būtu, mēs A. Golubevam tādu nevarētu piešķirt, jo viņam ir pašam savs privatizēts dzīvoklis," skaidro pašvaldības sociālās nodaļas vadītāja Inta Siliņa.

 

Brīvas platības nav arī sabiedriskajai organizācijai "Emmaus Smiltene", kura sniedz palīdzību bez pajumtes palikušiem cilvēkiem.

 

"Ja situācija būs pavisam kritiska, tad ņemšu tēvu pie sevis. Taču mums ir grūti dzīvot kopā, jo attiecības ir sarežģītas. Nevaram atrast kopīgu risinājumu," saka G. Golubevs, kuram ir divstāvu māja Smiltenes pagasta Brutuļos. Dēls uzskata, ka tēvam jādzīvo savā dzīvoklī. Ja tā tagadējiem iemītniekiem esot pretenzijas par dzīvokļa remonta izdevumiem, tad "lai viņi vēršas tiesā un tiesa pierāda, cik esam parādā".

Komentāri 19

x

Sieviete ar civilvīru ir gan bezkaunīgi cilvēki.Viņiem vienkārši jāatbrīvo dzīvoklis un viss.Ļoti vienkārši un lēti gribēja tikt pie dzīvokļa.Arī dēla nostāju neizprotu.

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 12:07

tu x te taudz nemuldi jo neka nezini pats genedijs viniem to dzivokli iedeva iret uz nenoteiktu laiku kad izremonteja kapitalo remontu ta saka kasities neapmaksajot remontu pasi vainigi nevaiga dot kuram katram iret liguma tiesa bus sudigi piradiju trukuma del pasam uzliks sodu likumu nepildisanu nodoklu nemaksasanu aploksnes naudu sanemsanu pa iri bez liguma 50lati prasa pa iri tas nav leti pets tam prasijis 75ls un vel lai vina tevu aprupe pa brivu vinu dzivokli smiekligi un stulbi ir tie ipasnieki

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 12:21

ssss

nu, nu, kur gan tādi dīvaiņi rastos, kas ne savā dzīvoklī veiktu kapitālo remontu. Gan jau piekrāsoja šo to un tagad uzskata, ka kāds viņiem vēl ir parādā.

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 14:03

kā tā var

Šausmas,cik bezkaunīgs dēls-pašam 2stāvu māja un neņem tēvu pie sevis.

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 14:04

te es

Remontu viņi taisīja kā priekš sevis un ir labi izremontēts,jo pirms tam tur bija bomžaņiks.
Pareizi,tad lai tas dēls ar veci atmaksā to cilvēku naudu,ko tur ieguldījuši.

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 14:06

ssss

un ar kādām tiesībām ne savā dzīvoklī vispār var kaut ko veikt, tur taču jāvienojas ar īpašnieku.
Paši vainīgi, neviens to nav lūdzis. Nepatika, varēja iet īrēt un tur, kur remonts nav vajadzīgs. Cilvēciņi cerēja lēti tikt pie dzīvokļa.
Katrs par savu mantu var pras;it tik, cik grib, bet īrnieki var noteikumus pieņemt un dzīvot, vai nepieņemt un iet prom.

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 14:07

Tiem īrniekiem ir jāiet prom. Ja nav noslēgts īres līgums, kādas problēmas! Priekš kam mums vispār policija pilsētā vajadzīga, ja nespēj neko izdarīt.Dēls arī labais, atradis ar ko aizbildināties! Mēslu vabole.

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 14:31

Stirna

No cita skatupunkta skatoties var padomāt, lūk, dēls nejaukais, pie sevis neņem!Varbūt tam tomēr ir kādi objektīvi apstākļi: nevar sadzīvot, vai kas cits? Vai nu visas sabiedrības priekšā savu presonīgo "veļu"mazgāt un plaši izklāstīt, kāpēc tad nu dēls pie sevis neņem?Šķiet, bez tiesu darbiem neiztikt.Bet, ko gan lai tikmēr dara cilvēks, kurš savā dzīvoklī netiek? Ja bērni ir, tomēr lielākas iespējas atrast kopīgu risinājumu.

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 14:52

nesaprotu dēlu..kurš normāls b;erns liktu vecakiem dzivot uz ielas, tajā pašā laika ka pasam ir 2staviga maja..gimenes nesaskaņas?smiekliigi!!

pirms 12 gadiem, 2008.08.23 00:25

nesaprotu dēlu..kurš normāls b;erns liktu vecakiem dzivot uz ielas, tajā pašā laika ka pasam ir 2staviga maja..gimenes nesaskaņas?smiekliigi!!

pirms 12 gadiem, 2008.08.23 00:25

pensionārs ..........un ar cirvi ,kādas būtu sekas!!!

pirms 12 gadiem, 2008.08.26 18:16

KĀ JAUNBŪVES ĪPAŠNIEKS ATĻAUJ BOMŽIEM TUR MITINĀTIES!

pirms 12 gadiem, 2008.08.26 18:36

Latvietis

Laipni lūdzam Latvijā. Naudas dēļ te visu izdarīs.

pirms 12 gadiem, 2008.08.27 08:22

Smiltene