Nedrošās ietves segumu Smiltenē gar Jāņkalnu tuvākajā laikā nemainīs 1

Smiltenē, Gaujas ielā, iepretim topošajam peldbaseinam gar Jāņkalnu ved ietve. Tās segums posmā no Kalēju līdz Audēju ielai nav mainīts vairākus gadu desmitus un ir sliktā stāvoklī. Iedzīvotāji vairs ilgāk neklusē.

 

"Ziemeļlatvija" novērojusi, ka ietvei patiešām vairs nav kvalitatīva seguma. Gadu no gada tā kļūst aizvien nedrošāka gājējiem. Apgrūtinoši tur pārvietoties jaunajiem vecākiem ar bērnu ratiņiem, mazajiem smilteniešiem ar riteņiem un gados vecākiem cilvēkiem.

 

Nereti iedzīvotāji šo Gaujas ielas posmu šķērso pa ceļa braucamo daļu, kur satiksme ir diezgan intensīva. Viņi grib zināt, cik ilgi vēl tā turpināsies? Pārējā ietves daļa gar Jāņkalnu atjaunota 2007. gadā.

 

Jaunā māmiņa Sigita Peipiņa dzīvo Rīgas ielas mikrorajonā. Ikdienā viņai ar bērnu ratiņiem uz māju sanāk iet gar Jāņkalnu. Minēto ietvi viņa vērtē kā katastrofālu. "Uz māju varu tikt arī, ejot gar Lazdu kalnu, bet tur ceļš nav labāks. Pa kuru ceļu ej, atšķirības pilnīgi nekādas. Pie Jāņkalna bērna ratiņiem nolūza ritenis. Traki. Redzu, ka citi iet pa ielu. Ar bērnu es labāk neriskēju. Vienreiz mašīna gandrīz nonesa, tieši gar kājām nobrauca. Bet, ja esmu viena, tad labāk eju pa ceļu," tā S. Peipiņa.

 

Sieviete uzskata, ka pilsētas domei vairāk vajadzētu padomāt par gājējiem, it īpaši bērniem, jo pa šo ietvi no rītiem daudzi vecāki savas atvases ved uz bērnudārzu Rīgas ielā. Ietves seguma maiņa ir plānotā tirdzniecības, sporta un atpūtas kompleksa izpildītāja - Smiltenes firmas "Waterland" - ziņā.

 

Smiltenes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis skaidro, ka ietves posmam jauns segums nav uzlikts apzināti viena iemesla pēc. "Ietvi sakārtos peldbaseina projekta īstenošanas gaitā. Mēs viņiem atļāvām, būvējot peldbaseinu, sakārtot šo posmu, jo ielas abās pusēs tiks veidotas auto stāvvietas. Šogad laikam tas nenotiks.

 

 

 Piekrītu, zināmā mērā tur ir sarežģīti iet. Cilvēkiem jābūt uzmanīgiem," atbild U. Rudzītis. Domājot par iedzīvotāju ērtībām, iespējams, tomēr kaut kas tiks darīts. Tuvojoties Smiltenes ģimnāzijas simts gadu jubilejai, dome nākamajā nedēļā ietvi pielabos.

Komentāri 1

Juris

var jau paiet mazliet augstāk pa asfalta celiņu, naw jāiet pa ceļu ;)

pirms 12 gadiem, 2009.05.24 18:21

Smiltene