Nepieciešami jauni tautas tērpi un apskaņošanas tehnika 4

Ceturtdien, 29. jūlijā, Smiltenes novada domes deputāti pieņēma lēmumu atbalstīt Grundzāles pagasta pašvaldības pieteikšanos projektam, kas paredz tautas tērpu un apskaņošanas tehnikas iegādi Grundzāles pagasta kultūras namam.

Tika nolemts sagatavot un iesniegt biedrībai „Lauku partnerība Ziemeļgauja" projektu „Tautas tērpu un apskaņošanas tehnikas iegāde Grundzāles pagasta kultūras namam" projektu konkursam 413. pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā".

Projekta kopējā summa 6183,60 lati. Ja „Lauku partnerība Ziemeļgauja" apstiprinās projektu, Smiltenes novada dome garantē līdzfinansējumu 25 procentu apmērā no projekta attiecināmajām izmaksām - 1277,60 latu, un tā segs neattiecināmās izmaksas 1073,19 latu. Atbildīgā par projekta iesnieguma dokumentācijas sagatavošanu ir Grundzāles pagasta pārvaldes vadītāja Alda Zvejniece.

Viņa norāda, ka Grundzāles pagastā allaž ir darbojušies dažādi pašdarbības kolektīvi, bet visilgāk - vidējās paaudzes deju kolektīvs "Rieda", kurš pagājušajā sezonā nosvinēja 20. dzimšanas dienu un ir piedalījies četros Latvijas dziesmu un deju svētkos. „Par spīti ekonomiskajai situācijai, tieši pēdējos gados tā sastāvs ir nostabilizējies un sakuplojis. Tomēr koncertos visi dalībnieki nevar uzstāties, jo dejas galvenokārt ir iestudētas astoņiem vai 12 pāriem, bet kolektīva rīcībā ir tikai desmit tautas tērpu komplekti gan sievām, gan vīriem. Pie kam, tā ir vienīgā pagasta pārvaldes īpašumā esošā tautas tērpu kārta," norāda A. Zvejniece.

Viņa informē, ka tā iegādāta 2008. gada aprīlī un bieži tiek lietota, tādēļ ir jau nedaudz nolietojusies. Līdz tam kolektīvs uzstājās nomātos tērpos un to dara arī tagad. „Deju kolektīvam nepieciešami 12 jauni tērpu komplekti gan sievām, gan vīriem, lai varētu nodrošināt iespēju uzstāties vienlaicīgi 12 tautisko deju pāriem vienādos tautas tērpos. Paredzēts iegādāties arī piecus pārus sieviešu deju kurpju un piecus pārus vīriešu zābaku, jo arī apavi ir tikai desmit pāriem un nepieciešami rezerves apavi," norāda A. Zvejniece.

Līdz ar tautastērpiem projekta laikā plānots iegādāties arī apskaņošanas tehniku, jo pašreizējais muzikālais pavadījums deju kolektīvam gan mēģinājumos, gan koncertos tiek atskaņots uz 2006. gadā iegādāta atskaņotāja, kurš ir nolietojies gan morāli, gan fiziski. Tāpēc Grundzāles pagasta kultūras namam nepieciešama jauna, mūsdienīga pasākumu apskaņošanas tehnika - CD atskaņotājs ar pulti, mikrofoni ar statīviem, radiomikrofons un tumbas.

„Atbalsts vietējiem pašdarbības kolektīviem sekmēs iedzīvotāju interesi tajos darboties. Iegādātā apskaņošanas tehnika kalpos arī dažādu pasākumu un iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanas iespēju nodrošināšanai. Neredzot uzlabojumus kultūras dzīvē, iedzīvotāju aktivitāte apsīks, viņi dosies uz blakus pagastiem vai reģioniem, un tas varētu apdraudēt pašdarbības kolektīvu darbību, kā arī pagasta kultūras dzīves attīstību," skaidro pagasta pārvaldes vadītāja.

Viņa norāda, ka pēc projekta īstenošanas vidējās paaudzes deju kolektīvs "Rieda" iegūs iespēju nodejot dažāda rakstura dejas piemērotos tērpos, jo jaunos tērpus paredzēts iegādāties tādus, lai varētu variēt ar esošajiem. Jaunajā komplektā būs arī jaunas komponentes, piemēram, garais vīru svārks, sievu garā jaka un lakats, kuru esošajā komplektā nav.

Komentāri 4

Drebnieks

„Atbalsts vietējiem pašdarbības kolektīviem sekmēs iedzīvotāju interesi tajos darboties.

seit iet runa tikai pa dejotajiem kas kopa butu 24 gb!!!! kur vel kads pasdarbnieks???????

vai terpi tiks pirkti visiem viena lieluma vai nems kadu videjo izmeru???? ka nesanak kadam piesut galos klat to ko cits nogriezis nost!!! kam grundzalei tadu aparaturu , tur tik pat visi plakani staiga?!

pirms 10 gadiem, 2010.08.03 12:35

AH

Nevaru atturēties no komentāra. Un tas būtu- aizverieties !!!!!!!!!!!!!!!!
Visu cieņu tiem, kas ko šajā jomā dara.

pirms 10 gadiem, 2010.08.03 15:13

Drebnieks

tev vajaga un tu ar kluse!!!!! kape neviens neruna pa niansem???? tikai par finansem, liekas kartejais nodoklu maksataju uzmetiens!

pirms 10 gadiem, 2010.08.03 22:59

vija

Malači! Varu piedāvāt savus pakalpojumus.Esmu audēja ar pieredzi šajā jomā.

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 16:47

Smiltene