Niedrāja ezera krastā bērzam uzbrūk “divkājains bebrs” 6

"Vēl sulas tek. Bērzs raud," sašutis par barbarisko rīcību, uz nocirstu salapojušu koku Niedrāja ezera krastā rāda makšķernieks Jānis Lejasblusa.

Pie Niedrāja centrālās peldvietas Launkalnes pagastā augošais koks ir nogāzts ar cirvi, atstājot stumbru gandrīz pieauguša cilvēka garumā.

Smiltenietis J. Lejasblusa nocirsto bērzu ieraudzīja trešdien agri no rīta, kad devās uz ezeru makšķerēt. Niedrājs ir daudzu Smiltenes novada iedzīvotāju iecienīta atpūtas vieta. To regulāri sakopj un labiekārto valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" Austrumvidzemes mežsaimniecība. Taču ne reizi vien mežsaimnieku darbu izpostījuši demolētāji. Šoreiz par upuri kritis liels, jau sazaļojis bērzs, kas auga blakus ugunskura vietai.

Koks nav nocirsts, lai sagādātu malku iekuram, jo Austrumvidzemes mežsaimniecības darbinieki jau bija salikuši kaudzē prāvus kurināmā krājumus. Malka sagatavota no bebru nograuztajiem kokiem, ko šopavasar talkā izvilka no ezera.

Par nocirsto bērzu "Ziemeļlatvija" informēja Austrumvidzemes mežsaimniecības Silvas meža iecirkņa vadītāju Normundu Vīksnu. Viņš informē, ka par šādu kaitējumu videi, kas turklāt noticis Niedrāja piekrastes mežos - aizsargājamā teritorijā, vainīgajam var piemērot lielu administratīvo sodu. "Vai tiešām arī Niedrāja atpūtas vietās jāuzstāda video kameras, lai novērotu cilvēku uzvedību? Mums tāda prakse jau ir dzīvnieku barotavās," saka N. Vīksna.

Nocirsto bērzu mežsaimniecības strādnieki jau saskaldījuši malkā, kas novietota turpat, atpūtas vietā.J. Lejasblusa ir nobažījies, ka "divkājainā bebra" parādīšanās šogad var būt tikai sākums Niedrāja atpūtas vietu demolēšanai, jo drīz sāksies vasara. ""Latvijas valsts meži" cenšas un strādā, lai cilvēkiem būtu, kur atpūsties. Viņu darbu vajag novērtēt," aicina smiltenietis.

Šoziem pēc Austrumvidzemes mežsaimniecības pasūtījuma pie Niedrāja ezera vēl papildu uzbūvēts arkveida tilts un divi galdi divās atpūtas vietās Niedrāja un tuvējā Mazā ezera krastā, kā arī laipas pār Kamaldas upi riteņbraucēju trasē.

Komentāri 6

Atpūtnieks

Visu cieņu un atbalstu Latvijas valsts mežiem!Cienu to vidi un nemetu ne papīrus,ne izdzertās pudeles kā daži"lopi" to dara.Vai tiešām grūti iemest visu miskastēs,kas tur novietotas?

Un,kam niez nagi,lai dedzinātu tiltiņu,galdus,kas novietoti visu labumam un atpūtai?

Vainīgos vajag sodīt.

pirms 10 gadiem, 2010.05.14 10:57

imis

Tas ir stulbums, ka cilvēki ko tādu spēj izdarīt.....
Vainīgos sodīt un bargi, lai citiem neniezētu nagi!

pirms 10 gadiem, 2010.05.14 12:10

keita

Mežoņi, ne cilvēki! Par 99% esmu pārliecināta, ka tādus brīnumus strādā pusaudži. Pāris aliņi un vairs nezin, ko darīt ar saviem hormoniem. Sodīt!

pirms 10 gadiem, 2010.05.14 14:16

Aija

Pilnīgi piekrītu! Ir jāciena citu cilvēku darbs un pūles! izpostīt jau ir viegli. Kam nav kur spēku likt, lai piesakās pie Vīksnas Normunda palīgā labiekārtošanā.

pirms 10 gadiem, 2010.05.14 15:19

putnuverotajs

Droši vien gana daudz neesam pusaudžiem stāstījuši par procesiem, kas rit dabā. Bet par kamerām laba doma, un kaudzi ar mulāžām kuras laiku pa laikam tiek aizvietotas ar reālām novērošanas kamerām.

pirms 10 gadiem, 2010.05.14 16:29

Austere

Peec tam drosi pats vainiigais ies tur peldeeties, atpuusties veelaak.

pirms 10 gadiem, 2010.05.14 16:31

Smiltene