Niedrāja peldvietas kļūst pievilcīgākas

Šī vasara ir īpaši karsta, tāpēc viens no veidiem, kā cilvēki atveldzējas, ir peldes ezeros. Lai iedzīvotājiem būtu patīkamāk un ērtāk uzturēties pie Niedrāja ezera, tā peldvietās uzsākti uzlabošanas darbi un ieviesti vairāki jauninājumi.

Divu bērnu māmiņa Inese siltajā laikā uz Niedrāju brauc peldēties katru dienu, dažkārt pat divas reizes dienā. Viņu iepriecina, ka lielajā peldvietā uzlabota jau esošā laipa un uzstādīta pavisam jauna. "Tagad te ir ne tikai skaistāk, bet arī drošāk.

Šo laipu virsma ir rievota, tāpēc pastāv mazāka iespēja bērnam vai pieaugušajam uz tās paslīdēt un nokrist. Tagad var ar tīrākām kājām tikt līdz mašīnai," stāsta Inese.Vienīgi viņa uzskata, ka pie krasta vajadzētu novietot vēl kādu soliņu, jo cilvēku pieplūdums iecienītajā peldvietā ir palielinājies.

Ir pretimnākošiValsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" Austrumvidzemes mežsaimniecības Silvas meža iecirkņa vadītājs Normunds Vīksna stāsta, ka šovasar atpūtnieku pie Niedrāja ir ļoti daudz gan iecienītākajās un lielākajās peldvietās, gan mazākajās. Lai rūpētos par viņu ērtībām, vairākās peldvietās esošās laipas tiks uzlabotas, kā arī uzstādītas jaunas, novietoti vairāki soliņi, kā arī ugunskuru vietas padarītas drošākas - iebetonētas.

Labiekārtošanas darbi uzsākti šīs nedēļas sākumā un tupināsies līdz rudenim.Uzrunātos atpūtniekus priecē tas, ka Silvas iecirkņa darbinieki izrāda pretimnākšanu. "Tagad pie ezera ir gandrīz viss, kas nepieciešams. Dzirdēju, ka laipas būs arī mazāk apmeklētākajās ezera peldvietās. Forši, jo citreiz gribas aizbēgt no cilvēku drūzmas un peldēties klusākā vietā," saka kāds jaunietis.N. Vīksna piebilst, ka šogad divos posmos ap ezeru ieplānots uzlabot velotaku un norobežot to no motorizētiem transportlīdzekļiem.

Trūkst atkritumu konteineruTaču atpūtnieki pamanījuši, ka ezera krastos trūkst atkritumu konteineru. "Agrāk te bija, kur izmest atkritumus, bet tagad konteinerus vairs nemanu. Tos gan vajadzētu, lai zemē nemētātos pudeļu stikli. Bērni var savainoties," stāsta Daniela Vasiļjeva.

Arī aktīva dzīvesveida piekritējs Māris Stabiņš ieteic uzstādīt atkritumu konteinerus peldvietu tuvumā. "Kaut arī mūsu pusē cilvēki kļuvuši kulturālāki, konteineri tāpat būtu nepieciešami," uzskata M. Stabiņš.Silvas iecirkņa vadītājs N. Vīksna paskaidro, ka Niedrāja peldvietās pavisam izvietoti seši atkritumu konteineri, kurus regulāri iztīra. "Vienīgi dažus konteinerus skāris laika zobs, citus kāds sabojājis. Tāpēc tuvākajā laikā uzstādīsim vairākus jaunus," saka N. Vīksna.

Smiltene