No oktobra Valkas un Smiltenes novadā ieviesīs bezmaksas sabiedriskā transporta maršrutus 2

Lai paaugstinātu sabiedriskā transporta pieejamību un veicinātu iedzīvotāju pārvietošanos ar reģionālo maršrutu autobusiem, no 2021. gada 1. oktobra tiks ieviests bezmaksas sabiedriskais transports 15 maršrutos, tostarp Valkas un Smiltenes novadā. Bezmaksas transports tiks nodrošināts visos vai atsevišķos maršruta reisos. Kopumā šīs izmaiņas skars 60 reisus.

Bezmaksas sabiedriskais transports pilnībā vai daļēji Valkas un Smiltenes novados tiks ieviests maršrutā Nr.3034 Autoosta–Lugažu stacija–Autoosta, Nr.6597 Smiltene–Strenči–Smiltene un Nr.6686 Smiltene–Trikāta–Strenči–Smiltene .Detalizētāka informācija par to, kuri reisi katrā maršrutā būs bez maksas, pieejama šeit.

Kritēriji bezmaksas sabiedriskā transporta ieviešanai: apdzīvotība ir mazāka par četriem iedzīvotāji uz vienu kvadrātkilometru; valsts dotāciju īpatsvars maršruta / reisa uzturēšanai ir vismaz 85%; reisu skaits maršrutā nepārsniedz sešus reisus dienā; ieņēmumi no pārdotajām biļetēm, ieskaitot pasažierus, kuru braucienus daļēji vai pilnībā apmaksā valsts, nepārsniedz 15%.

Kārtība, kā iedzīvotāji varēs saņemt pakalpojumu bez maksas, paliks nemainīga: autobuss kursēs saskaņā ar noteikto kustības sarakstu, kas būs norādīts pieturās izvietotajās kustības saraksta plāksnēs un mūsu mājaslapā www.atd.lv, kā arī pārvadātāju un 1188 mājaslapā. Pasažierim, iekāpjot autobusā, tiks izsniegta nulles vērtības biļete, lai Autotransporta direkcijai būtu pieejama precīza statistika par katra reisa pieprasījumu.

Ieviešot bezmaksas sabiedrisko transportu, valsts dotācijas būtiski nepalielināsies, jo papildus būs jākompensē tikai tā nelielā negūto ieņēmumu daļa, kas šobrīd netiek iegūta, pārvadājot pasažierus, kuri maksā pilnu vai daļēju biļetes cenu, izmantojot braukšanas maksas atvieglojumus. 

Plānots, ka maršruti, kuros tiks nodrošināti bezmaksas pasažieru pārvadājumi, tiks pārskatīti vismaz reizi gadā. Savukārt Sabiedriskā transporta padome šos maršrutus / reisus apstiprinās uz diviem gadiem ar nosacījumu, ka pēc sešiem mēnešiem no lēmuma pieņemšanas dienas padomei lēmums jāpārskata. Autotransporta direkcija sekos līdzi pieprasījumam gan esošajos bezmaksas maršrutos / reisos, gan vērtēs reģionālo maršrutu tīklu, pārbaudot, vai nav parādījušies jauni maršruti.

Komentāri 2

konnaoja

Būs trīs bezmaksas reisi pa Valkas pilsētu. Visi kuriem šie laiki der, katrā ziņā izmantos bezmaksas braucienus, tādējādi maksas reisi paliks tukšāki un nevajadzīgāki.

pirms 6 dienām, 2021.09.14 10:50

bezugunsnavdumu

Kam Valkā vispār autobusu? 15 minutēs var pāri ar kājām tikt. Un kurš vēl izmanto to lugažu staciju, kad Valgā var pat auto atstāt un nebaidīties, kā lugažu cuhņā kautko nozags vai degvielu nolies. Sen to lugāzu staciju likvidēt kai nezog laiku maršrutam.

pirms 5 dienām, 2021.09.14 22:58

Smiltene