Nodrošina pasažieriem komfortablus apstākļus

Jau rakstījām, ka smilteniete, kura dzīvo netālu no Smiltenes autoostas, ir neapmierināta ar autobusu radītajām izplūdes gāzēm. Pēc publikācijas "Ziemeļlatvija" saņēma skaidrojumu arī no SIA "VTU Valmiera" informācijas nodaļas.

 

SIA "VTU Valmiera" valdes priekšsēdētāja ģenerāldirektore Ineta Kļaviņa informē: "Smiltenes autoosta apkalpo SIA „VTU Valmiera", a/s „Nordeka", SIA „Norma A", a/s „Cata" un SIA „Baltijas autobusu līnijas" autobusus." Viņa norāda, ka autobusus šoferi darbina, lai karstā vasaras laikā, izmantojot aprīkojumu - gaisa kondicionieri, nodrošinātu pasažieriem komfortablus apstākļus, savukārt ziemā - siltu autobusa salonu.

 

Ja autobuss esot vecāka izlaiduma, tad bremžu sistēma, atsperojums un durvis tiek vadītas pneimatiski jeb, vienkāršāk runājot, ar saspiestu gaisu. Lai šī sistēma darbotos, nepieciešams noteikts atmosfēras spiediens autobusa pneimosistēmā. Iespējamas ir gaisa noplūdes, tādēļ autobuss pirms pārvadājumu uzsākšanas ir jāpārbauda, lai nodrošinātu nepieciešamo spiedienu.

 

"Smiltenes autoostas personāls labprāt uzklausīs iedzīvotājus gadījumos, ja viņi konstatē bezatbildīgu un ļaunprātīgu ilgstošu autobusu darbināšanu un vides piesārņošanu," norāda I. Kļaviņa.

 

Publikācijā "Traucē izplūdes gāzes" ieviesusies kļūda. Smiltenes autoostas vadītāja ir Laila Špate. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

Smiltene