Noslēdzies konkurss uz divām vakancēm

Smiltenes novada Kultūras centrā  darbu  uzsākusi jauna mākslinieciskā vadītāja – Gita Ozoliņa, savukārt Smiltenes novada domes Kultūras, sporta un mūžizglītības pārvaldē ir jauns saimnieciskais vadītājs – Ainārs Olders-Alders.Abi speciālisti ir pieņemti darbā uz noteiktu laiku (uz promesoša  darbinieka aizvietošanu).

Kultūrā meklē netradicionālu skatījumu

Smiltenes novada domes Kultūras, sporta un mūžizglītības pārvalde uz abām vakancēm izsludināja konkursu. Komisija pretendentus izvērtēja divās kārtās. 

Uz Smiltenes novada Kultūras centra mākslinieciskā vadītāja amata vakanci uz noteiktu laiku (līdz 2021. gada decembrim, līdz darbā šajā amatā atgriezīsies Madara Mūrniece – redakcijas piezīme) pieteicās piecas pretendentes. Izvērtējot viņu atbilstību amata pienākumiem, komisija šim darbam izvēlējās Gitu Ozoliņu.

Smiltenes novada Kultūras centra vadītāja Anda Avota uzsver, ka pandēmijas laikā kultūrā neko vairs nevar darīt pa vecam, tradicionālā izpratnē. Ir jāmainās, un koncertu, baļļu un citu tamlīdzīgu pirms “Covid-19” pandēmijas ierastu pasākumu vietā ir jābūt citam, ierobežojumu un distancēšanās laikam atbilstošam piedāvājumam. 

“Laikā, kad kultūras darbiniekiem  ar cilvēkiem jārunā gandrīz caur kultūras nama skatlogiem, Gitai Ozoliņai ir šāds netradicionāls skatījums un ir arī izpratne par vadīšanu,” teic Anda Avota.

Mākslinieciskās vadītājas darba pienākumi ir Kultūras centra pasākumu plānošana, organizēšana un nodrošināšana, pasākumu darba grupu, kultūras centra un Brantu un Smiltenes pagastu amatiermākslas kolektīvu koordinēšana un iesaistīšana kultūras pasākumos un citi.

Gita Ozoliņa darbu Smiltenes novada Kultūras centrā uzsākusi 20. aprīlī. Taujāta, kāpēc pieteicās darbā, kas ir uz noteiktu laiku – līdz šā gada nogalei, viņa atteic, ka atzinusi to par interesantu iespēju. “Šis pandēmijas laiks liek radīt interesantas idejas, liek citādi domāt, un tas man patīk. Mana dzīves pieredze jau agrāk likusi man neordināri domāt, lai es spētu savu dzīvi padarīt interesantāku. Ar ģimeni 14 gadus nodzīvojām Īrijā. Izveidojām Korkas Latviešu biedrību, bijām vieni no organizētājiem turienes latviešu skoliņai. Turklāt man vienmēr patikusi kultūra. Domāju, šis darbs man būs laba iespēja sākt dzīvē kaut ko interesantu. Jau pirmajās dienās jūtu, ka man tas patiks. Darba vieta un kolēģi ir ļoti jauki. Kultūras nama ēka ir ļoti skaista un atrodas skaistā vietā, pilsētas vidū, kalna galā, kur varu noraudzīties uz Smiltenes panorāmu,” “Ziemeļlatvijai” teic Gita Ozoliņa.

Viņa ar ģimeni dzīvo Valmierā, taču Smiltenes novads nav svešs. Gita ir Bilskas pagasta Birzuļu tautas nama amatierteātra režisore, jau kopā ar aktieriem bija ķērusies pie jauna iestudējuma, taču to apturēja ārkārtējās situācijas izsludināšana valstī. 

Bilskas pagastā svešs nav arī Gitas vīra Ivo Ozoliņa vārds. “Ziemeļlatvija” nesen jau rakstīja, ka brāļu Uģa Ozoliņa  un Ivo Ozoliņa uzņēmums “UOT”, kas reģistrēts Bilskas pagastā, saņēmis Zemkopības ministrijas apbalvojumu “Zelta čiekurs” par inovatīvu uzņēmējdarbību.

Jau uzdoti pirmie darbi

Viens no pirmajiem Gitas Ozoliņas darbiem jaunajā amatā ir 4. maija – Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienas – svētku  režija, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības.  

Smiltenes novada Kultūras centrs aicina iedzīvotājus iesūtīt savu stāstu fotogrāfijās, video vai zīmējumus, kā viņu  ģimenēs ceļ godā Latvijas karogu. Iesūtīšanas termiņš ir vēl līdz rītdienai, 28. aprīlim, e-pastā [email protected].

Aizvadītajā nedēļā 20. aprīlī savu darbu  uzsāka arī Smiltenes novada domes Kultūras, sporta un mūžizglītības pārvaldes jaunais saimnieciskais vadītājs – smiltenietis Ainārs Olders-Alders. Viņš aizvieto uz laiku šajā amatā Pēteri Griezānu. Uz šo vakanci konkursā pieteicās četri pretendenti.

“Saimnieciskajā darbā ir pieredze. Ir visādi darbi darīti,” “Ziemeļlatvijai” teic  Ainārs Olders-Alders un piebilst, ka šajā amatā viņam būs plašs darbalauks.

Kultūras, sporta un mūžizglītības pārvaldes  saimnieciskā vadītāja pienākumi ir elektroapgādes, vēdināšanas, siltumapgādes, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu darbības nodrošināšana un uzturēšana, avāriju un bojājumu novēršana Kultūras un Sporta centra ēkās, ēkas tehniskās drošības un ugunsdrošības noteikumu ievērošana, inženierietaišu, apsardzes un elektrības sistēmu uzraudzība un citi.

Smiltene