Pakalpojuma cena dara bažīgu 4

"Ziemeļlatvijā" vērsās Launkalnes pagasta "Saltupu" iedzīvotājs. Viņš ir sašutis, ka SIA Smiltenes "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" palielinājusi tualetes izvešanas cenas.

"Pirms pāris gadiem pakalpojuma cena par vienu kubikmetru bija pieci lati, pēc tam astoņi, pagājušajā gadā 15, bet šogad cena ir jau 30 latu. To, kādēļ paceļ cenas, neviens mums neizskaidro. Šo pakalpojumu parasti izmantoju vienreiz gadā," norāda vīrietis.

Viņš piebilst, ka šogad nav pieteicis tualetes izvešanu, jo no pensijas nevar to atļauties. "Tā jau visi pakalpojumi un preces kļuvušas tik dārgas, kādēļ man jāmaksā 30 latu par piecu minūšu darbu?" jautā pensionārs.

„Tobrīd, kad cena bija pieci lati, tā bija par kubikmetra izsūknēšanu. Asenizācijas mašīnas tilpums ir 3,2 kubikmetri. Papildus tiek rēķināta maksa par izsaukumu. Līdz ar to summa jebkurā gadījumā bija vairāk kā 20 latu. Arī šobrīd maksa par asenizācijas mucas izmantošanu ir 20 latu ar pievienotās vērtības nodokli, ja tā nav sausā tualete.

Konkrētajā gadījumā klientam ir sausā tualete, un maksa par tās izsūknēšanu ir 30 latu ar PVN, jo, lai to iztukšotu, nepieciešams papildus liet ūdeni ," situāciju skaidro Smiltenes NKUP valdes priekšsēdētājs Raitis Melderis.

Komentāri 4

lauķe

Nu ne to vien redzēsim, drīz jau par ūdeni ar būs jāmaksā 30 lati par m3 un apetīte NKUP aug ar domes piepalīdzēšanu

pirms 10 gadiem, 2010.08.12 15:39

nazis

Pašvaldības uzņēmuma pakalpojums pašvaldības iedzīvotājiem. Iedzīvotāji atradīs citu veidu kā tikt no saviem s... vaļā, tikai vai tas būs labākais veids?

pirms 10 gadiem, 2010.08.12 21:29

Tā gan

Algas, ne pensijas neaug ne par santīmu, bet visi pakalpojumi aug zibens ātrumā, nerunājot par santīmiem, bet uzreiz latiem. Pamatojuma nekāda, tikai atrunas.

pirms 10 gadiem, 2010.08.13 18:06

Navajag aizbildināties ar savu pensiju. Pa visu savu pensionāra mūžu daudz esi pietaisījis, un kādam tas ir jāsavāc. Tas nav piecu minūšu darbs vien. Parēķini laiku, kamēr līdz tevīm aizbrauc, benzīna cenu, darba samaksu, un arī visus nodokļus. Viss maksā tik cik tas maksā. Ja negribi maksāt, tad nebrīnies, ka māja noslīks sūdos.
Daudzi cilvēki tagad strādā un saņem algu mazāku neka pensionārs pensiju. Tā ka nav ko brēkt par savām pensijām!

pirms 10 gadiem, 2010.08.14 11:40

Smiltene