Palsmanē jau vairākas dienas meklē Zum Zum

No piektdienas, 26. februāra, Smiltenes novadā daudzi atsaucīgi cilvēki meklē ņūfaundlendieti Zum Zum, kura ceturtdienas, 25. februāra, vēlā vakarā pazuda no savu māju pagalma Palsmanē.

Par Zum Zum  raizējas visi, kuri zina, kas ir šī lielā melnā  ņūfaundlendiešu šķirnes kuce.

Kā zemē iekritusi

Līdz aiziešanai pensijā Zum Zum bija apmācīts kanisterapijas suns, kurš palīdzēja bērniem gan rehabilitācijas procesā, gan arī  mācīties lasīt. Valmieras bibliotēka vairākus gadus rīkoja pasākumus ar Zum Zum līdzdalību, lai  ar suņa palīdzību veicinātu bērnu lasītprasmi,  dodot mazajiem labu motivāciju.

Pensiju Zum Zum, tāpat kā otrs kanisterapijas suns Dūda, pavada Palsmanē, skolotājas Sandras Siliņas mājās.

Kad Sandra Siliņa 26. februārī savā “Facebook” kontā lūdza cilvēku palīdzību pazudušās Zum Zum meklēšanā, ar šo ierakstu dalījās daudzi, arī Valmieras pilsēta, klāt pievienojot šādu komentāru: “Zum Zum mēs iepazinām kā mīļu, labsirdīgu, mierīgu un zinātkāru lasīšanas skolotāju. Vairākus gadus viņa Valmieras bibliotēkā bija labākais klausītājs un draugs, tādā veidā iedrošinot bērnus lasīt”.

“Ziemeļlatvija” ar Sandru Siliņu sazinājās 1.martā. Līdz tam Zum Zum vēl nebija atrasta, kaut arī Sandra un viņas ģimene, un citi palīgi izstaigājuši un apbraukājuši tuvu un tālu apkārtni. Kinoloģe, Zum Zum iepriekšējā saimniece Ingūna Tihomirova pat atsūtīja palīgā pēdu meklēšanai apmācītu suni, taču viņš Zum Zum pēdas neuzoda. “Kā zemē iekritusi,” vakar tālruņa sarunā ar “Ziemeļlatviju” Sandra Siliņa nevarēja savaldīt asaras.

Daži cilvēki ņūfaundlendietim līdzīgu suni redzējuši Bilskas pagasta Mēros, kas ir netālu no Palsmanes, un attālākajos Bilskas pagasta Lobērģos, bet tas noticis tumsā vai no attāluma, tāpēc pilnīgas pārliecības, kā tā bijusi Zum Zum, nav.

Pats trakākais ir neziņa

Sandra stāsta, ka ceturtdien suns ap pulksten 23 izlaists pagalmā pačurāt un pēc tam vairs nav redzēts. Privātmāja atrodas Palsmanes ciematā, vienā pusē pagalmam ir ceļš Cirgaļi – Palsmane – Ūdrupe, otrā pusē – lauki un mežs. Ja sunim būtu uzklupis, piemēram, vilks, tad zemē būtu palikušas pēdas, spriež Sandra.

“Zum Zum meklējuši mednieki, mežsargi, mežziņi. Pastnieki, kuri iet pie veciem cilvēkiem, kam mājās nav interneta, apjautājušies viņiem. Apkārtne ir pārmeklēta krustām šķērsām, arī Mēru pusē. Uz Mēriem pat paņēmām līdzi  Dūdu, lai rej un sauc draudzeni. Mums ļoti palīdzējuši Mēru iedzīvotāji. Svētdien jaunieši pat ar savu mašīnu izbraukāja apkārtni. Nekā. Pats trakākais ir neziņa, kas ar Zum Zum noticis,” bēdājas Sandra Siliņa.

Viena no versijām ir tāda, ka Zum Zum varētu būt nozagta kā potenciālais vaislas suns. Sandra uzsver, ka Zum Zum ir 11 gadi,  sava cienījamā vecuma dēļ viņa tādam nolūkam neder, tāpēc, ja kāds tiešām suni būtu aizvedis tāda nolūka dēļ, lūdz atvest viņu atpakaļ un izlaist Palsmanē. Turklāt sunim ir slima sirds, viņam vajadzīga īpaša aprūpe.

Ja kādam ir informācija par  Zum Zum, Sandra Siliņa lūdz zvanīt viņai pa tālruni 28682437, kā arī teic lielu paldies visiem atsaucīgajiem Mēru un Palsmanes iedzīvotājiem, kuri jau palīdzējuši meklēt Zum Zum.

Smiltene