Palsmanē trīs jaunas ģimenes bērniem uzbūvē rotaļu laukumu 9

Ja daudzdzīvokļu mājas pagalmā nav bērnu rotaļu laukuma, vai iedzīvotājiem ar šo faktu ir jāsamierinās, vai arī jādodas prasīt uz pašvaldību? Ir vēl cits risinājums. Vecāki var sekot trīs uzņēmīgu palsmaniešu ģimeņu piemēram.

Palsmanes ciematā pie daudzdzīvokļu mājām "Saulieši" un "Dūjiņas" trīs tēti Arvīds Viņķis, Toms Cers un Didzis Stačs saviem bērniem un ģimenēm ierīkojuši tik skaistu atpūtas stūrīti, kas darītu godu ikvienai vietai.

Vecāku veikums ir pašu uzcelta divstāvu rotaļu māja no virpotiem baļķiem, divi slidkalniņi, šūpoles, smilšu kaste un soliņi ar klāt pieliktu atkritumu urnu.

Šovasar Jāņos ģimenes svinīgi pārgrieza lentu pašu celtajai, gaumīgi iekārtotajai lapenei, kurā iebūvēts kamīns. "Lai bērnus pieskatītu, mums taču kaut kur ir jāsēž," pasmaida tēti.

Visus šos labumus nav liegts baudīt arī citiem "Sauliešu" un "Dūjiņu" iedzīvotājiem. Kad šodienas jaunā abu māju paaudze - Elīza Cera (divi gadi), Katrīna Viņķe (pieci gadi) un Ralfs Stačs (četri gadi) būs izaugusi, rotaļu laukums paliks nākamajiem mazajiem palsmaniešiem.

"Paši uztaisījām projektu, paši to apstiprinājām un piešķīrām finansējumu. Paši arī būvējām, nodevām un pieņēmām. Sievas palīdzēja krāsot," tēti komentē padarīto.

Liels atspaids bija Arvīda Viņķa sagādātie kokmateriāli. Arvīds strādā Palsmanes pagasta kokapstrādes firmā "Agle". Uzņēmuma nestandarta brāķētie virpotie kokmateriāli, kas citādi tiktu sadedzināti malkā, noderējuši rotaļu laukuma un lapenes būvei.

Pārējais ir pašu uzņēmība un darbs, kam pamatā ir draudzīgas kaimiņu attiecības. "Pilsētā lielajās daudzstāvu mājās tādas lietas dabūt cauri varbūt ir mazliet grūtāk. Pietiek ar vienu cilvēku, kurš pasaka, - man nevajag, un ar to viss ir cauri," spriež A. Viņķis.

Palsmanes centrā pie kultūras nama jau ir liels, publisks rotaļu laukums, ko atvēra vietējā pašvaldība. Taču jaunie vecāki secina, ka daudz ērtāk ir tad, ja bērni var spēlēties savas mājas pagalmā. Tam piekrīt arī viņu kaimiņienes Ilze Kalnīte un Mārīte Bendika. Vasarā pie viņām ciemojas mazbērni, kuri ar patiku spēlējas "Dūjiņu" un "Sauliešu" māju rotaļlaukumā.

"Mums, omēm, nekur nav jāiet. Uzliekam vārīties kartupeļus un iznākam pasēdēt tepat, pagalmā, pie mazbērniem," priecājas I. Kalnīte un slavē jaunos tēvus par jaukām idejām, uzņēmību un laiku, ko viņi atrod saviem bērniem. "Arī mēs, omes, jau varējām piemest kādu latu klāt, bet viņi pat neprasīja," piebilst M. Bendika.

Tas vēl nav viss, ko pagalma labiekārtošanā paveikušas Ceru, Viņķu un Staču ģimenes. Jau agrāk ierīkota stāvvieta automašīnām, lai tās nebūt jāliek zālienā. Atjaunots tuvējais koka tiltiņš pāri Palsas upei. Tagad jaunajām ģimenēm ir padomā sētas būve apkārt mājas pagalmam.

Komentāri 9

Citiem tēviem būtu ko pamācīties kā ir jārūpejas par bērniem. MALAČI!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.07.12 09:19

...

Super!!! Šie tēvi ir īsti Latvijas lepnumi,viņi nesēž, negaida un nečīkst, kamēr kāds cits to izdarīs, bet paši saviem bērnien ierīko superīgu spēļu laukumu... Cepuri nost!!! :)

pirms 10 gadiem, 2010.07.15 14:21

...

Super!!! Šie tēvi ir īsti Latvijas lepnumi,viņi nesēž, negaida un nečīkst, kamēr kāds cits to izdarīs, bet paši saviem bērnien ierīko superīgu spēļu laukumu... Cepuri nost!!! :)

pirms 10 gadiem, 2010.07.15 14:23

Inga

Brīnišķīgi ir arī tas, ka bērni redz, ko dara viņu tēvi, un kāpēc - proti, lai viņu bērniem būtu interesanti. Tēvi saredz bērnu vajadzības - apsveicami! :)

pirms 10 gadiem, 2010.07.15 19:02

Smiltene