Palsmanes centrā uzradies glīts mīļdzīvnieciņš

Palsmanē uzmanības centrā nokļuvusi izskatīga salmu gotiņa pie lauksaimniecības uzņēmuma SIA "Palsmane" administrācijas ēkas. Viņu ieraugot, neviļus gribas smaidīt.

Ne viens vien palsmanietis jau nofotografējies pie simpātiskā mājlopa. Salmu gotiņu Smiltenes novada svētku gadatirgū iegādājās SIA "Palsmane" valdes priekšsēdētājs Jānis Stāvausis, nolūkojot viņu Brantu pagasta stendā.

"Vēlējāmies izdaiļot ēkas apkārtni un atspoguļot mūsu uzņēmuma galveno ražošanas nozari - piena lopkopību," stāsta uzņēmuma "Palsmane" valdes locekle Mārīte Stāvause. Uzņēmuma ganāmpulkā ir aptuveni 200 slaucamo govju.

Salmu govs autore ir brantēniete Dzintra Sābule. Šo dzīvnieciņu viņa pagatavoja sava pagasta stendam Smiltenes novada svētku gadatirgū, lai izceltu Brantu pagasta lauksaimniecības nozari - piena lopkopību. Tās galvenais balsts pagastā ir uzņēmums "Vidzemīte". Stendā bija izliktas arī Dz. Sābules darinātās dzērves no bērzu zariem un salmu zivtiņas.

Brantu pagasta pārvaldes vadītāja Mārīte Treijere uzteic Dz. Sābules ķērienu uz šādiem rokdarbiem. "Viņa mūsu pagastā arī vada floristikas pulciņu bērniem un pieaugušajiem. Dzintras darinātais Jāņu vainadziņš šovasar ieguva pirmo vietu Smiltenē rīkotajā konkursā," par pagasta rokdarbnieci priecājas M. Treijere.

SIA "Palsmane" cer, ka pagasta ļaudis novērtēs glīto gotiņu un neviens vairs to nepostīs, kā jau notika aizvadītās nedēļas nogalē, kad kāds bija izmēģinājis sēdēt salmu govs mugurā.

Smiltene