Kopā pulcēs palsmaniešus 3

Nākamo svētdien, 2. augustā, Palsmanes kapsētā notiks kapusvētki. Kā jau  pēdējos gados ierasts, pagasta kultūras nams šajā laikā atkal kopā pulcēs palsmaniešus, sestdien rīkojot viņiem balli un citus pasākumus. 

“Pamazām tuvojas palsmaniešu tradicionālais satikšanās un svētku svinēšanas laiks,” atgādina Palsmanes kultūras nama vadītāja Aija Zeibote.

Nākamo sestdien, 1. augustā, pulksten 15 svētkus ievadīs pasākums “Jautrā sporta darbnīca”  pie Palsmanes kultūras nama. Izklaidēties un arī sacensties atrakcijās, stafetēs un citos pārbaudījumos  aicināti mazi un lieli, ģimenes un draugu kompānijas, un arī individuāli dalībnieki, līdzi ņemot līdzjutējus.

No pulksten 16  līdz 18 Palsmanes kultūras nama zālē varēs apskatīt fotogrāfiju, suvenīru un citu priekšmetu izstādi “Mani Dziesmu un Deju svētki 2015”. Izstāde sniegs ieskatu Palsmanes kultūras nama bērnu tautas deju kolektīva “Mazais brālis” (vadītāja Aija Zeibote) sajūtās un redzējumā uz šovasar notikušajiem XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. 

Vakarā pulksten 22 Palsmanes brīvdabas skatuvē pie kultūras nama sāksies zaļumballe. Deju mūziku spēlēs grupa “Ateljē”.

Kapusvētki Palsmanes kapos 2. augustā sāksies pulksten 11. Šonedēļ kapsētā jau pļauj zāli, sakopjot teritoriju. Vēl  uzņēmums “Palsmane” solījis šonedēļ atvest smilti aizgājēju atdusas vietu labiekārtošanai, informē Palsmanes pagasta pārvaldniece Tigna Podniece. Smilts kravas izbērs pie vārtiem kapsētas priekšpusē un pie vārtiem Cauņu ceļa pusē.

Rudenī Palsmanes kapsētā notiks plānotā kapsētas koku kopšana un sauso, bojāto koku izzāģēšana. Pašvaldības izsludinātajā iepirkumā šo darbu veikšanai uzvarēja Palsmanes pagasta uzņēmums “Vidzemes koki”.

“Līdz svecīšu vakaram tiks nomainītas Palsmanes kapličas abas durvis, saglabājot to vēsturisko izskatu un arkveida logus,” piebilst T. Podniece. 

Komentāri 3

Viktorija

Ka kapu svētki jāapvieno ar jautrām ēverģēlībām, tas Palsmanē palicis no padomēm mantojumā, kad Dieva vārdu mutē neņēma un kapu svētki bija tikai ievads lielam kopējam plostam. To nu laiks būtu pārtraukt.

pirms 6 gadiem, 2015.07.22 09:46

Info

Tā peļķe labajā apakšējā stūrī ir Vilciņu dīķis, kas atrodas Variņu pagastā, nevis Palsmanes!

pirms 6 gadiem, 2015.07.26 12:36

Palsmanes pagasts