Palsmanieši ir gatavi pieteikt karu putekļiem 5

Vairāki Palsmanes pagasta iedzīvotāji ir apņēmušies cīnīties, lai nebūtu jādzīvo putekļos. Tranzīta dēļ palsmaniešu pagalmi, dārzi, ganības un sējumi grants ceļa malā jau tagad noputējuši balti.

Taču smagās automašīnas garām viņu mājām drīzumā var kursēt vēl biežāk, vedot dolomīta šķembas, smilti un granti. Tas attiecas uz valsts nozīmes vietējo autoceļu Cirgaļi - Palsmane - Ūdrupe.

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka šoruden akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži” plāno sākt izmantot smilts un smilts/grants atradni Palsmanes pagasta Lankaskalnā. Valsts meža ceļš no šās atradnes izved uz valsts nozīmes ceļu Cirgaļi - Palsmane - Ūdrupe.

Šo ceļu autovadītāji jau tagad izmanto, lai no karjera Grundzāles pagasta Dzeņos vestu dolomīta šķembu kravas Gulbenes, Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas, Balvu, Madonas un citu novadu virzienā.

Palsmanieši padzirdējuši, ka Grundzāles pusē plānots atvērt vēl jaunus dolomīta karjerus, un tas nozīmētu vēl intensīvāku tranzītu pa viņu pagastā esošo zemes ceļu.

Smiltenes novada dome ir saņēmusi četrus iesniegumus par grozījumiem Grundzāles pagasta teritorijas plānojumā ar lūgumu mainīt privātīpašumā esošas zemes izmantošanas mērķi no lauksaimniecībā izmantojamas zemes uz derīgo izrakteņu (dolomīta) ieguvi, apstiprina Smiltenes novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Andris Lapiņš.

Tam jau gatavojas palsmanieši. “Mēs maksājam ceļa un zemes nodokļus un prasām, lai līdz jaunu karjeru atvēršanai ceļš Cirgaļi - Palsmane - Ūdrupe gar mūsu mājām līdz pagriezienam uz kapiem būtu sakārtots,” saka palsmanietis Juris Podnieks no “Lejasgrīvu” mājām.

Vairāk., tai skaitā kādi ir iespējamie varianti, kā sakārtot minētā ceļa posmu, kā to panākt un vai tas vispār ir reāli, lasiet laikrakstā “Ziemeļlatvija” piektdien, 19. jūlijā.

Komentāri 5

Jā, putekļi tur ir vājprātīgi, pat normāli uz kapiem nevar aizbraukt - putekļu jūra, un auto pēc tam ir beržams un beržams. Palsmanes galā vispār ceļi tādi kādi ir ,šur tur asfalts, pārējie vieni akmeņi un bedres.

pirms 7 gadiem, 2013.07.18 21:34

GG

Vēl jau uz Vizlu tie 3 km no Grundzāles arī nav uzlieti par ko iepriekš rakstīja.

pirms 7 gadiem, 2013.07.18 22:04

Es

Jā, pilsētas putekļu rijējiem nesaprast, ka var būt arī citādi!

pirms 7 gadiem, 2013.07.19 07:01

menga

ko jūs ķercat kā tādas bada dzeguzes-gazu davai kurva.

pirms 7 gadiem, 2013.07.21 17:51

Palsmanes pagasts