Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palsmanietis Gustavs - šā gada 1000. bērniņš

Vidzemes slimnīcas dzemdību nodaļā sagaidīts šī gada 1000. bērniņš – 30. novembra rītā pasaulē ieradās Gustavs, piektais bērns ģimenē no Palsmanes.


Kā pastāstīja māmiņa Inga, Gustavu mājās gaidot māsa un trīs brāļi, no kuriem jaunākais brālis Edgars pirms 3 gadiem arī dzimis Vidzemes slimnīcā.


Sveicot Gustavu un viņa māmiņu, Vidzemes slimnīcas ārstnieciskā direktore Inga Ozoliņa visas slimnīcas vārdā izteica pateicību ģimenei par izvēli – vēl vienam dēlam nākt pasaulē tieši Vidzemes slimnīcā un novēlēja labu veselību, spēku un izturību visai ģimenei, tik kuplu bērnu pulciņu audzinot.


Jau trešo reizi pēc kārtas gada tūkstošie bērni ir puiši – pērn 15. novembrī tas bija valmierietis un pirmais bērniņš saviem vecākiem, 2016. gada 24. novembrī pie 1000. bērna goda tika Renārs no Beļavas pagasta, bet ilgi gaidīto (iepriekšējā reize, kad Valmierā piedzimuši vairāk par tūkstoš bērniem gadā, bijusi 1992.gadā) tūkstošā bērniņa ierašanos Vidzemes slimnīcas dzemdību nodaļā 2014. gadā atsāka meitene Madara.


Nedaudz statistikas: aizvadītajā, 2016. gadā, pavisam Vidzemes slimnīcā piedzimuši 1136 bērni, 541 meitene un 595 zēni, sagaidīti gada pirmie trīnīši un bijuši 20 dvīņu pāri (2015. gadā – 1107 bērni un 25 dvīņu pāri).

Palsmanes pagasts