Stiprie Jāņi un Līgas iejūtas pasaku varoņu tēlos

Kamēr citi sien sieru, pušķo māju un steidz iepirkt trūkstošos pārtikas krājumus, krietns bariņš ļaužu dod priekšroku citādām aktivitātēm jebšu “Stipro Jāņu un Līgu skrējienam”, kas jau tā ap Līgo laiku norisinās Smiltenes novada Palsmanes pagastā.

Neskatoties uz to, ka “Stipro Jāņu un Līgu skrējiens” Palsmanē norisinās tikai trešo gadu un šogad iekrita tieši Līgo dienā, uz skrējiena starta līnijas stājās veselas 17 komandas – gan vīru (Jānis un Jānis), gan sievu (Līga un Līga), gan jauktajā klasē (Jānis un Līga). Lai pasākumu padarītu vēl kolorītāku, šogad dalībnieki tika aicināti tērpties pasaku tēlos. Tā rezultātā bija ieradusies Sarkangalvīte un vilks, Sprīdītis un Vēja māte, Lotiņas un pat veseli divi Flinstonu pāri – viens par otru krāšņākos tērpos. Kā dalībniekus pirms starta instruēja pasākuma organizators Jānis Pērle – pareizi veicot distanci, tā būs aptuveni desmit kilometrus gara. Nāksies gan ar laivu pa upi airēt, gan peldēt, gan kājām skriet un dubļus baudīt. Bet ar brašu skriešanu šajā pasākumā vien neiztikt – dalībniekiem nācās likt lietā ne tikai pamatskolas matemātikas zināšanas, bet arī orientēšanās spējas un izdomu, mēģinot pozēt ar galvu uz leju pa sikspārņu modei. Pasaku tēlos bija tērpušies ne vien pasākuma dalībnieki, bet arī organizatori un brīvprātīgie palīgi – bija atlidojusi raganiņa, kurai jāatņem burvju nūjiņa, sikspārnis, kurš atteicās stāvēt ar galvu uz leju un arī izsalkusi varde, kas pieprasīja, lai dalībnieki taču beidzot saķer viņai ko ēdamu! 

Izaicinājumiem bagāto trasi pievārēja visas komandas, bet pie medaļām tika tikai pirmās trīs vietas katrā klasē:

Līga un Līga

“Bramaņu meitenes no zaļā Golfa” Diāna Krūzkopa un Krista Starta (2:43 h)

“Lietuvaites” Simona Paulikaite un Marija Singa Monteiro

Jānis un Jānis

“Kakadū” Andris Borisjuks un Jānis Cērcins (2:19 h)

“Tarzāns un Džeina” ar pseido vārdiem Gunters un Vairis

“Purzemnieki” Mareks Lapiņš un Andis Blinds

Jānis un Līga

“Mačo” Kristīne Eimane un Jānis Ramanis (1:43 h)

“Bam-bam” Anda Ābolkalna un Valdis Bērtiņš

“Alu Bramaņi” Aija Kursīte un Māris Kuzminskis 

Kā pirms starta, ēniņā tveroties un laiski malkojot labumus no groziņa atzina Sarkangalvīte – visus darbus, svētkiem gatavojoties, var apdarīt arī iepriekšējā dienā, lai Līgo dienā un vakarā var atpūsties un izbaudīt dalību “Stipro Jāņu un Līgu skrējienā”. Varbūt labumu groziņš, bet varbūt pārdomātais tēls, tomēr arī šogad palsmanieši Toms un Elīza Ceri ar saviem pasaku varoņu tēliem – Sarkangalvīti un vilku ieguva specbalvu par labāko tērpu.

Pasākuma organizators sirsnīgi pateicas par atbalstu Smiltenes novada domei, Palsmanes pagasta pārvaldei, Palsmanes Kultūras nama vadītājai Aijai Zeibotei, biedrībai “Zaļā pēda”, Jānim Ramanim no Kocēniem, kā arī visiem brīvprātīgiem, kuri palīdzēja nodrošināt veiksmīgu pasākuma norisi. 


Palsmanes pagasts