Papildināts: Konkurss par Smiltenes jaunā bērnudārza vadītājas amatu obligāti pat nebija jārīko 10

Iecienīta smilteniešu sarunu tēma pēdējās nedēļās ir pilsētas jaunā bērnudārza vadītāja. Konkursa komisija iesaka Smiltenes pilsētas domei apstiprināt šajā amatā rīdzinieci Santu Rudzīti (34 gadi) - konkursa uzvarētāju.

Konkurss bija paraugstundaSmiltenes domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis

noliedz runas par bērnudārza jaunās vadītājas lobēšanu.

Interneta portālā www.ziemellatvija.lv anonīmi komentāji uzskata, ka priekšroku vajadzēja dot smiltenietēm, un apšauba konkursa godīgumu. "Ziemeļlatvija" tāpēc aicināja savu viedokli paust Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētāju Aināru Mežuli. Arī viņš darbojās konkursa komisijā, kuru vadīja Modris Krieviņš - Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas darbinieku arodbiedrības Cēsu rajona padomes priekšsēdētājs."Nekur nav teikts, ka domei obligāti šajā gadījumā vajadzēja rīkot konkursu. Ja es būtu pieņēmis bērnudārza vadītāju pa kluso, neviens vispār nerunātu. Taču, jo atklātāk un demokrātiskāk pašvaldība rīkojas, jo cilvēkiem šķiet, ka aiz tā kaut kas slēpjas," internetā izteiktos pārmetumus noliedz A. Mežulis.

Smiltenietes bija divasGalvenais cilvēku pārmetums konkursa komisijai, - kāpēc priekšroka netika dota smiltenietēm? Konkursā pieteicās deviņas pretendentes, tai skaitā divas no Smiltenes - bērnudārza "Vālodzīte" skolotāja Dina Mežkaza un Smiltenes Centra vidusskolas direktores vietniece Līga Krūmiņa- Krīgere. A. Mežulis skaidro, ka L. Krūmiņai- Krīgerei pilnībā neatbilda visi dokumenti attiecībā uz konkursa nolikumā izvirzīto prasību par profesionālu augstāko pedagoģisko izglītību ar pirmsskolas izglītības kvalifikāciju. "Lai arī diplomā ierakstīts "ģimenes un sākumskolas skolotājs", ģimene nav pirmsskola," skaidro domes priekšsēdētājs.Konkursa komisiju visvairāk pārliecināja rīdziniece Santa Rudzīte. "Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka viņa absolvējusi Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultāti un strādājusi divos galvaspilsētas bērnudārzos par skolotāju. Darbu mainījusi tikai sakarā ar dzīvesvietas maiņu.

Redz otro reizi mūžā"Santa Rudzīte jau no 16 gadu vecuma strādāja bērnudārzā blakus mācībām vidusskolā. Viņai ir ļoti labas rekomendācijas no darbavietas, liela pieredze un ideāli uzrakstīta darbības programma, kurā vienīgajai bija pateikts arī par iestādes saimniecisko darbu. Šai pretendentei ir arī laba ideja uz bērnudārza bāzes atvērt bēbīšu dienas skolu," stāsta A. Mežulis.S. Rudzīte konkursā uz Smiltenes bērnudārza vadītājas amatu pieteicās sakarā ar dzīvesvietas maiņu. Viņas ģimene pārceļas uz dzīvi Launkalnes pagastā.A. Mežulis noliedz runas, ka konkursa uzvarētāja bija zināma jau iepriekš, kā arī to, ka lobējis tieši šo kandidāti. "Es viņu redzēju otro reizi mūžā. Pērn pavasarī S. Rudzīte bija atbraukusi interesēties, vai jaunajā bērnudārzā nevajadzēs jaunus darbiniekus, jo zināja, ka tādu cels, un atstāja savas koordinātes. Otrreiz viņa pieteicās uz konkursu un iesniedza dokumentus," stāsta pašvaldības vadītājs.

Panas kuļot pāris cilvēkuKonkursu A. Mežulis atzīst par ļoti korektu, pat paraugstundu citiem. "Var jau teikt, ka cēsnieki Modris Krieviņš un Tālis Jaunzems (Cēsu rajona Izglītības pārvaldes vadītājs - redakcijas piezīme) ir Mežuļa čomi un draugi, taču es viņus pazīstu kā augsta līmeņa speciālistus, kuri izvērtē skolu direktorus un akreditē mācību iestādes. Speciāli uzaicinājām šos cilvēkus, lai izslēgtu kaut kādu lobēšanu, jo viņi te nevienu nepazīst," skaidro A. Mežulis.Viņa personīgais viedoklis, - ažiotāžu Smiltenes sabiedrībā bērnudārza jaunās vadītājas sakarā rada tikai kādi divi vai trīs cilvēki. "Sekretāre, protokolējot konkursa gaitu, visu ierakstīja diktofonā. Jebkurš, kuram ir pārmetumi vai aizspriedumi, lūdzu, atnāciet paklausieties!" aicina pašvaldības vadītājs.

Jaunā vadītāja cer uz sadarbību"Tik lielā mājā labi dzīvot un strādāt var tikai tad, ja ir labs kolektīvs," Smiltenes bērnudārza jaunbūvi vērtē rīdziniece Santa Rudzīte (34 gadi). Ceturtdien viņa ieradās pilsētā, lai iepazītos ar savu nākamo darbavietu.

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, - Smiltenes pilsētas domes izsludinātajā konkursā par pašvaldības jaunā bērnudārza vadītājas amatu uzvarēja S. Rudzīte. Par viņas apstiprināšanu tajā vēl lems pilsētas dome.Ceturtdien konkursa uzvarētāja tikās ar abu tagadējo pašvaldības bērnudārzu - "Vālodzītes" un 2. pirmsskolas izglītības iestādes - vadītājām Rasmu Podiņu un Edīti Rauzu. "Paldies viņām par iepazīstināšanu ar esošo situāciju, un paldies par ziediem. Esmu patīkami pārsteigta," pēc tikšanās atzīst S. Rudzīte. Jaunā bērnudārza vadītājai būs jāsaliedē abu minēto iestāžu kolektīvi.Februāra nogalē pašvaldība plāno sasaukt kopā abu bērnudārzu darbiniekus, lai iepazīstinātu ar jauno vadītāju. informētu par bērnu ēdināšanu jaunajā iestādē un citiem saimnieciskajiem jautājumiem. Līdz 15. februārim pašvaldība rīko cenu aptauju, lai izzinātu privātuzņēmumu piedāvājumu bērnu ēdināšanā. Pašlaik pilsētas bērnudārzos šī joma ir pašu iestāžu ziņā. Pilsētas dome plāno rīkot sanāksmi kultūras un sporta centra mazajā zālē pēc darba laika, lai varētu ierasties visi darbinieki. Informēt plašāku sabiedrību par savu redzējumu bērnudārza vadībā un attīstībā S. Rudzīte pagaidām atturas. "Vēl ir ļoti daudz nezināmā. Ir jāsatiek kolēģi. Gribu uzklausīt viņu vēlmes un ceru uz sadarbību," viņa saka. Jauno bērnudārzu atvērs šogad 1. jūnijā.

_______________________________________________________________

Pretendente nepiekrīt noraidījumam

Smiltenes pilsētas domes izsludinātajā konkursā uz pašvaldības jaunā bērnudārza vadītāja amatu pieteicās deviņas pretendentes. Vērtētāju atzinumā trīs kandidātes neatbilda konkursa nolikumā izvirzītajai prasībai par izglītību.

Viena no šīm trijām kandidātēm iebilst savas kandidatūras noraidījumam, tāpēc lūgs izglītības speciālistu skaidrojumu par konkursa komisijas lēmumu. "Mani neaicināja uz konkursa otrās kārtas pārrunām. Saņēmu atteikumu, jo mana pedagoga kvalifikācija neatbilst prasībām - pedagoģiskā augstākā izglītība, pirmsskolas skolotāja kvalifikācija vai sākumskolas skolotāja kvalifikācija ar atbilstošu tālākizglītību. Es gan uzskatu, ka tā nav," saka pretendente. Savu vārdu laikrakstā viņa lūdz neminēt.

Ko prasīja no pretendentiemKonkursa nolikumā pretendentiem izvirzāmās pamatprasības bija: profesionālā augstākā pedagoģiskā izglītība, pirmsskolas izglītības kvalifikācija vai Ministru kabineta noteikumu Nr. 347 "Noteikumu par prasībām pedagogiem nepieciešamajai izglītībai un profesionālajai kvalifikācijai" 2.6 apakšpunktā noteiktā tālākizglītība; darba pieredze vadošā amatā izglītības iestādē, kura tiktu uzskatīta par priekšrocību; valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī; vismaz divu svešvalodu zināšanas; labas vadītāja un organizatora spējas; prasme strādāt ar datoru lietotāja līmenī.

Vadošā amatā - tikai vienaKonkursa pirmajā kārtā pretendentu vērtēšana notika pēc iesniegtajiem dokumentiem, pārbaudot to atbilstību pamatprasībām, kā arī izvērtēja iesniegtos priekšlikumus par pirmsskolas izglītības iestādes darbības stratēģiju. Konkursa otrajai kārtai - pārrunām - komisija izvirzīja tos pretendentus, kuri atbilda pamatprasībām."Vadošā amatā par bērnudārza vadītāju strādā tikai viena no pretendentēm. Taču tas ir mazs pagasta bērnudārzs. Ja cilvēks ir izgājis Rīgas skolu, viņš tāpat ieguvis lielu pieredzi," par konkursa uzvarētājas pieredzes trūkumu vadošā amatā (viņa ir pirmsskolas skolotāja - redakcijas piezīme) saka konkursa komisijas pārstāvis Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis.

Komentāri 10

opis

Būs jau labi un lai veicās un izdodās Santai un visām pārējām sastrādāties!!!

pirms 13 gadiem, 2008.02.11 14:31

māmiņa

vai direktora vietniece- tas nav vadošs darbs? Šis jautājums man radās, izlasot, ka vadošu darbu darījusi tikai viena pretendente, bet šodienas informācija vēsta, ka tā nav...

pirms 13 gadiem, 2008.02.12 12:21

smilteniete

Tiešām, lai veicas! Liekas, cilvēki kļuvuši kā šakāļi, ka tik vienam otru noēst. Tas nekas, ka cilvēku nezinām, ātri jāsadala pa gabaliņam. Nu pretīgi, kauns nav? Ļaujiet taču cilvēkam pastrādāt, pierādīt sevi, kāda starpība, kur dzimis, kur iegūta pieredze!Aprobežoti muļķi.

pirms 13 gadiem, 2008.02.13 00:14

Andris Mežulis

A kas mums pašiem savu cilvēku trūkst? Tad jau varbūt mēru Rīgā vajadzētu nolūkot?

pirms 13 gadiem, 2008.02.13 10:44

Traktorists

Turēsim īkšķus lai viņai viss izdotos.Atmetīsim savu trulo skaudibu un pacentīsimies priecāties arī par citiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 13 gadiem, 2008.02.13 22:13

Traktorists

Nebūtu jau arī labi ja izvēlēta butu Smilteniete.Galvenais jau ir patenkot ! Nu gluži kā tādas klaču BĀBAS !!!!!!!!

pirms 13 gadiem, 2008.02.13 22:18

Elmers

Viss atkarīgs no maģiskā vērdiņa - interpretācija ;-)
Ja Mežuļa kungs ir labs interpretators, tad nekādas grūtības viņam nesagādātu mums (laikrakstam) glīti un raiti paskaidrot, ka, iespējams, vēl labāka bērnudārza vadītāja būtu, piemēram, pārstāve no saulainās ...Bangladešas! Un mums nebūtu pamata to apšaubīt! Jo viss šajā pasaulē ir relatīvs, un visu iespējams interpretēt dažādos veidos! It īpaši, ja aiz muguras ir tik kompetenta komisija.

Ak, jel, ļaujiet paimprovizēt... Ja kāds tīri nejauši, piemēram, sadomātu meklēt jaunu KSC vadītāju, tad, izsludinot konkursu uz šo augstās kultūras un mākslas statusa amatu, komisiju droši vien nāktos uzaicināt aš no tālās Holivudas, jo citur Latvijā diez vai atrastos tik kompetenti kultūras jomas speciālisti, kas būtu spējīgi pienācīgi novērtēt vietējā mēroga potences. Bet tas, protams, joks ;-))) Jautājums tikai - par ko patiesībā jāsmejas.

Velkot paralēles, ar šī konkursa komisiju, rodas iespaids, ka pilsētā ar četrām, samērā nozīmīgām vidējā līmeņa mācību iestādēm patiesībā nav neviena tik kompetenta pedagoģijas vai menedžmenta speciālista, kas spētu izvēlēties atbilstošu kandidātu.
Galvenais - visu pareizi interpretēt! Un tad viss būs O.K.

P.S. - Ierosinu nākamajās pašvaldību vēlēšanās pašvaldību vadītāju izvēlēties konkursa kārtībā. Tad nu gan mums tiktu riktīgi labs vadītājs - īstens sava amata pratējs!
Vai, atkal jociņš paspruka... ;-)))

pirms 13 gadiem, 2008.02.17 08:32

*

SMiltenee ir parspiileeta saveejo izcelshanas tieksme! Pretendente, kas ir jau vadoshaa amataa, lai straadaa, kur ir , kas kaish, ambiicijas nedod mieru?!
prieks, ka jaunai , speejiigai un izgliitotai latvietei, ( rets gadiijums, ka pamet Riigu!) ir atradies piemeerots darbs! un nevajag te lokaalpatriotiem ironizeet par Bangladeshu!
Lai veicas beernudaarza kolektiivam!

pirms 13 gadiem, 2008.02.28 15:07

Ja esi strādājis galvaspilsētā Rīgā, tad tā tagad ir kļuvusi par sava veida kvalitātes zīmi?Vai tad skolotājs Rīgā ir vadošs amats?Un rodas jautājums Mežuļa kungam, kas tad ir sākumskola?Līdzīgs skaidrojums kā terminam ģimene? Šajā gadījumā nav saprasta konkursa jēga un būtība. Konkursa norise varbūt ir atspguļota likumiski, bet kā tad paliek ar tiesiskumu? Un lasot šo rakstu sēriju jau ir saskatāmas acīmredzamas pretrunas Mežuļa kunga izteikumos.

pirms 13 gadiem, 2008.03.05 16:05

Smiltene