Par šoferu soda kvītīm Smiltenē var lemt jau novads

Perspektīvā arī Smiltenē varētu tikt ieviestas soda kvītis ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēju sodīšanai.

 

 

Smiltenes centrā atrast brīvu vietu automašīnu novietošanai ir grūti. Iespējams, arī tāpēc transportlīdzekļi tiek novietoti vietās, kur to neatļauj ceļu satiksmes noteikumi. Par šo tēmu autovadītājus uz diskusiju aicināja interneta portāls www.ziemellatvija.lv, taujājot, vai Smiltenē vajadzētu ieviest sodīšanu "neklātienē" jeb soda kvīšu piestiprināšanu pie automašīnas vējstikla.

 

Iekrīt kaimiņu pilsētāApkopojot interneta forumā izteiktos viedokļus, portāla redaktore Sarmīte Ozola secina, ka vairākums autovadītāju soda kvīšu ieviešanu Smiltenē neatbalsta. "Viņi uzskata, ka pilsētā ir jāsakārto ceļa zīmes, tai skaitā apzīmējumi uz asfalta, un aizbildinās ar to, ka ceļa zīmes ir nepareizas. Taču drīzāk tur vainojama attieksme pret ceļu satiksmes noteikumiem, jo arī īslaicīga automašīnas novietošana neatļautā vietā ir ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums. Soda kvītis jau ieviestas Valmierā, un no neoficiāliem avotiem zināms, ka tur iekrituši daudzi smiltenieši," saka S. Ozola.Arī Smiltenes pilsētas dome var piemērot šādu kārtību savā teritorijā, pieņemot saistošos noteikumus un slēdzot līgumu ar valsts policiju.

 

Rosina arī ierobežot ātrumuŠādu kārtību citām pilsētām iesaka Valmieras rajona policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Guntars Ploriņš. Kopš Valmierā ieviestas soda kvītis, ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu skaits pilsētā samazinājies. Autovadītāji rēķinās, ka viņus var sodīt bez viņu klātbūtnes, jo pārkāpums tiek fiksēts ar soda kvīti, kuru policists pielīmē pie vējstikla. 2007. gadā Valmierā izrakstītas 1988 soda kvītis. Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis pieļauj, ka soda kvīšu ieviešana Smiltenē būs novada kontekstā skatāms jautājums. Tā ir gara, ar Satiksmes ministriju saskaņojama procedūra.Soda kvīšu ideju atbalsta arī smiltenietis autovadītājs Kārlis Lapiņš. "Tas disciplinētu autovadītājus un nāktu visiem par labu, jo kārtība būtu lielāka. Baznīcas laukumā vajadzētu arī ātruma ierobežojumu, piemēram, 30 kilometri stundā," rosina K. Lapiņš.

 

Smiltene