Pārbaudīs, ko smiltenieši dara ar atejas bedrēm 10

Smilteniešu privātmājās maijā ieradīsies komisija, pārbaudot, kur iedzīvotāji liek kanalizācijas notekūdeņus.

 

Tas attiecas uz mājokļiem, kas nav pieslēgti pie pilsētas kanalizācijas tīkliem un izlīdzas ar sausajām tualetēm un kanalizācijas bedrēm.

 

Kontroli veiks pilsētas pašvaldības uzņēmums "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" (NKUP), turpinot jau iesākto praksi par sadzīves atkritumu savākšanas līgumu pārbaudi.

 

NKUP vadība skaidro, ka uz kontroli pamudinājusi neoficiāla informācija par to, ka vairāki privātmāju saimnieki paši izsūknē kanalizācijas bedres un to saturs pa grāvi aizplūst līdz kaimiņu īpašumiem un izplata smirdoņu. Smiltenē esot pat bijis gadījums, ka mēsli ieplūduši kaimiņa dīķī un, iespējams, tāpēc tajā nobeigušās zivis.

 

Nākotnē par atejas bedru sūknēšanu gan vajadzēs domāt arvien mazāk smilteniešiem, jo būs iespēja pieslēgt privātmājas pie centralizētā ūdensvada un kanalizācijas tīkliem.

 

Smiltenes pilsētas dome pirmdien apstiprināja pilsētas ūdenssaimniecības attīstības projekta otrās kārtas tehniski ekonomisko pamatojumu.

 

Ūdensvada un kanalizācijas jaunu posmu izbūve līdz 2011. gadam pilsētā plānota Ceriņu, Līvu, Raiņa, Rīgas, Bērzu, Līkuma, Jaunā, Vidzemes, Mazā Jaunā, Galdnieku, Dakteru, Mežoles, Blaumaņa ielā, kā arī Dārza ielas posmā, iebraucot Smiltenē no Silvas puses.

Komentāri 10

Raitis

Atkritumu līgumus pārbaudīja 3 darbinieki, kanalizācijas bedres pārbaudīs 5 cilvēki (budžeta pārpalikums). Starp citu vajadzīgi darbinieki.

pirms 12 gadiem, 2009.04.30 21:52

Oga

Intresanti zinat cik tukstoshus vajadzes lai pieslegtu pie kanalizacijas sistemas privatmaju ?

pirms 12 gadiem, 2009.04.30 22:33

cilvēks

Tie pārbaudītāji varēs noteikt vai kanalizācijas akas dibens ir izbetonēts lai mēsli neietu grunsūdeņos ? Un vai ir iespējams apzināt tos objektus kuros nelikumīgi (paralēli sūknējamām akām) ir izveidotas drenāžas sistēmas kas palīdz tai mantai nemanāmi un efektīvi iesūkties zemē?
Uzskatu ka šajā jomā valda pilnīgs bardaks. Jūs to paši zināt un tie pārbaudītāji neko nemainīs!

pirms 12 gadiem, 2009.04.30 22:37

Jana

Lai arī paņemts atkritumu konteiners un noskēgts līgums par to izvešanu, kad piesaka, tomēr, domāju, vajadzētu NKUP-am reižu reizēm pārbaudīt, vai tiešām ir pieteikumi atkritumu izvešanai. Smiltenē ir vairāki namsaimnieki, kuri paņēmuši konteinerus, piepildījuši, bet nepiesaka izvešanu gadiem!!!-atkritumi smird un rada kaimiņos dikomfortu. Bet atkritumus, kas rodas ikdienā, garāmejot izmet publiskajos konteineros.

pirms 12 gadiem, 2009.04.30 22:42

Pārbaudītājs

Kanalizācijas bedrēm, kā visām būvēm ir projekts- tātad tur būs redzams, ir betonēts kanalizācijas akas dibens vai nav... Un ja nebūs, tad spalvas pa gaisu!

pirms 12 gadiem, 2009.04.30 22:45

utto

Darbinieki iztukšos bedres, pārbaudīs sienas un dibenus.

pirms 12 gadiem, 2009.04.30 22:47

222

baigi labi teikts- ir projekts un pam param.. kurš psrs laikos darija kā ir projektā- tagad pat miljonāri projektus appiet:) nu un ja nebūs- ko tad liks jaukt nost māju un rakt apakšā bedri precīzi pēc projekta?:) gan jau kad lai pieslēgtos kanalizācijai maksās atkal dažus tūkstošus no adreses:)

pirms 12 gadiem, 2009.05.01 06:28

dakteris

Brīvprātīgie darbinieki saskaitīs cērmju un spalīšu oliņas uz izsniegs mājas saimniekam atzinumu par viņa uztura pareizību. Pēc Smiltenes ūdens kvalitātes jau redzams, kur visa tā manta paliek. Ceru, ka pēc rekonstrukcijas ūdensvadam un kanalizācijai būs atsevišķas caurules.

pirms 12 gadiem, 2009.05.02 13:25

Zane

Kārtējais kampaņveida pasākums. Šie manā skatījumā ir NKUP tiešie pienākumi kas normālā saimniekošanā nav īpaši jāizceļ un darbinieku tur ir pietiekami lai strādā.

pirms 12 gadiem, 2009.05.05 11:35

jau parbaudiju

to tak mierigi parbaudit vai kads ligums ir vispar noslekt par kanalizacijas izvesanu ja nav tad skaidrs kur vini tos sudus gaz

pirms 12 gadiem, 2009.05.05 15:31

Smiltene