Pastnieki darbu cenšas darīt godprātīgi 12

Vairākkārt "Ziemeļlatvija" saņēmusi iedzīvotāju sūdzības par nesaņemtiem ikmēneša rēķiniem, par sev adresētas vēstules atrašanos kaimiņa vai pat sveša cilvēka pastkastītē. Latvijas Pasta darbinieki argumentē iedzīvotāju sūdzības, uzsverot, ka arī vēstuļu rakstītājiem jābūt precīzākiem.

 

Smilteniete Sanita bija izbrīnīta, ka sev adresētu sūtījumu - ikmēneša mobilā telefona rēķinu - viņa neieraudzīja savā pastkastītē, bet to viņai atnesa attālāks kaimiņš. Viņš to bija atradis savā pastkastītē. "Kļūdīties ir cilvēcīgi, un katram tas var gadīties. Ja es vispār nebūtu saņēmusi rēķinu vai tas notiktu pēc apmaksas termiņa, tad būtu ļoti vīlusies," saka Sanita.

 

Par līdzīgu gadījumu rakstījām arī aprīļa vidū, kad ar "Ziemeļlatvijas" palīdzību kāda Raiņa ielas iedzīvotāja veiksmīgi saņēma savu sūtījumu, ko Latvijas Pasts bija nogādājis pavisam citā vietā.

 

 

Lai noskaidrotu, kāpēc ik pa laikam adresāti nesaņem sev paredzētās vēstules, devāmies uz Latvijas Pasta Smiltenes nodaļu. Par šo konkrētu gadījumu skaidras atbildes nesaņēmām. Sarunājoties ar pastnieci Gaļinu Stačenko, var noprast, ka sūdzības nav tikai retos gadījumos.

 

 

"Arī pastnieks ir tikai cilvēks, kurš kādu reizi nokļūdās. Gadās visādi, bieži vien kļūdās arī paši sūtītāji. Ir tā, ka cilvēki paši uzraksta nepareizu adresi. Reti, bet gadās, ka pastniekiem no pilnās somas izkrīt kāda vēstule. Bet vienmēr cenšamies darīt savu darbu godprātīgi. Laikam jau cilvēkiem jāatnāk pastrādāt mūsu vietā, lai saprastu, cik darbs ir grūts. Vairākas reizes darba laikā mani ir sakodis suns," stāsta pastniece.

 

Viņa atminas arī gadījumu, kad kāda sieviete sūdzējusies par nepiegādātu žurnālu. "Skaidri atceros, ka tajā pastkastītē iemetu žurnālu, bet abonente to noliedza. Kad pa savu naudu iegādājos vietā to žurnālu un aiznesu sievietei, uz viņas galda atradās tas preses izdevums. Viņa strīdējās pretī, kaut arī uz tā žurnāla bija manā rokrakstā uzrakstītā adrese," atceras G. Stačenko.

 

Latvijas Pasta tīkla departamenta atbalsta punkta "Smiltenes 1" priekšniece Aija Spolīte uzskata, ka biežāk nokļūdās paši vēstuļu sūtītāji. Tad pastniekiem jākļūst par zīlniekiem, lai vēstuli nogādātu īstajam adresātam. Par to pārliecinājās arī "Ziemeļlatvija". A. Sīpola iedeva aplūkot nokopētas aploksnes, uz kurām bija norādīta neprecīza adrese. Piemēram, Andreja Upīša Skrīveru vidusskola Smiltenē.

 

A. Spolīte atvainojas cilvēkiem, ja kādreiz nokļūdījušies ir pastnieki. "Tomēr arī cilvēkiem jābūt iecietīgākiem un precīzākiem, lai nerastos pārpratumi," viņa uzskata.

Komentāri 12

XXX

Atkal kārtējā taisnošanās... Tā tagad ir norāla parādība - vakaros kaimiņiem savā starpā sadalīt nepareizi saņewmtos pasta sūtījumus.

pirms 12 gadiem, 2008.11.09 11:19

skrējējs!

Es ar nēesmu šogad vairākas reizes saņemis LMT rēķinu paskastītē un kaimiņš ar nav teicis ka šim būtu paskastītē mans rēķins(un tas ir Smiltenē raiņa ielas posmā)!Bet ja tā godīgi runājot tad pavisam nopietni apsveru iespēju pastu sūdzēt tiesā par šādu rīcību,jo pastnieks kļūdās un manu rēķinu iemet citā paskastē,un tas svešais manus datus var izmantot ļaunprātīgi,TĀ KA IESAKU SILTI SMILTENES PASTAM UN PASTNIECĒM APDOMĀT SAVU RĪCĪBU,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.11.09 21:53

Tofiks

iesaku LMT rēķinus pieteikt saņemšanai pa e-pastu! Saņemsi ar garantiju, laicīgi saņemsi, iegūsi bonusā bezmaksas minūtes.

pirms 12 gadiem, 2008.11.10 11:02

!!!

Manā pastkasatītē ļoti bieži svešas vēstules,vairs nemeklēšu adresātus dedzinu no.

pirms 12 gadiem, 2008.11.10 13:16

dzenis

Ko var gausties-pastnieki malači! Man vienmēr atnāk sūtījumi, gadās, ka kāda žurnāla redakcija pati uzraksta nepareizu adresi ielas nosaukumu pārveidojot pēc saviem ieskatiem-tak jau pastniecīte atrada kam tas domāts un atnesa.

pirms 12 gadiem, 2008.11.10 15:35

skrējējs

Nu LATVIJAS PASTA Smiltenes nodaļa,šodien ir 11novembris kur ir mans LMT RĒĶINS,raiņa ielas rajons???????????????????????
Iesaku Zimēļlatvijas redaktoram šo tēmu papētīt padziļinātāk!???

pirms 12 gadiem, 2008.11.11 19:03

Tofiks

LMT saņem netā un tas ir daudz feināk un uzreiz no konta noņem naudiņu.

pirms 12 gadiem, 2008.11.11 21:54

skrējējs!

To Tofiks!
Es jau labprāt saņemtu netā,bet ir tik viens vienīgs iemesls kapē to nedaru-nu jau pusgadu cītīgi filmēju kad pastniece iet gar māju katru dienu un nofilmēju vissu vai šī iemet pastu vai nē u.t.t,jo gribas baigi to pastu iemest tiesā,jo nu nevar *** tautu,kad izdomā tad piegādā pastu!!!!!!!!Jaut.viens-tad kāda vellna pēc pastam maksāt par pakalpojumiem???????????

pirms 12 gadiem, 2008.11.12 22:06

Beka

Es ar regulāri tēloju pastnieci un piegādāju no savas mājas uz māju pāris ielas tālāk.Adrese vienmēr viena un tā pati, vienmēr rakstīta nu ne jau ar roku un ļoti skaidri!Varbūt pastniekiem reizi gadā vajadezētu pārbaudīt lasītprasmi?

pirms 12 gadiem, 2008.11.16 14:33

o my good

Taa nav tikai smiltenee, bet arii valmieraa.. :D man regulaari piegaadaa veestules no kilometru attaalaas ielas ar taadiem pasiem ielas cipariem un dzivokllu Nr. kaa man :D :D

pirms 12 gadiem, 2008.12.01 11:58

Smiltene