Pateicoties cilvēku ziedojumiem, nometnē atpūšas bērni ar īpašām vajadzībām 1

No šās pirmdienas līdz nākamajai trešdienai 25 bērni un pusaudži ar īpašām vajadzībām no Smiltenes, Valkas un Strenču novada atpūšas nometnē ar intriģējošu nosaukumu "Bagātība, brīvība, izpriecas".

Viņi uz šo laiku iejūtas dažādu laikmetu pirātu - kaperu, korsāru un bukanieru - "ādā", un lauku māja "Kalbakas" Smiltenes pagastā, kur notiek nometne, ir pirātu galvenā mītne.

Smiltenes novads ir viena no aptuveni 30 vietām Latvijā, kur šovasar Latvijas Bērnu fonds (LBF) rīko nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām. LBF Valkas reģiona nodaļas vadītāja, nometnes organizatore Mārīte Magone uzsver, ka sponsori ir tie cilvēki, kuri ziedoja naudu LBF rīkotajos Ziemassvētku un Lieldienu labdarības koncertos. Papildu tam nometni Smiltenē atbalsta visu triju minēto novadu pašvaldības.

Bērniem jau nometnes sākumā mirdzēja acis, izbaudot viņiem sarūpētos labumus. Visu nedēļu viņi būs aizņemti no rīta līdz vakaram gan radošajās darbnīcās un uzvedumos turpat "Kalbakās", gan ekskursijās un izklaides pasākumos. Vakar nometnes dalībnieki devās uz Cērtenes pilskalnu, Smiltenē spēlēja boulingu un skatījās filmu kinoteātrī. Šodien viņi atpūšas pie jūras, bet rīt darbnīcās drukās pirātu naudu, mācīsies pirātu dziesmas un dejas un uzstāsies vietējā "Talantu fabrikā". Vēl priekšā ir pārgājiens uz Niedrāja ezeru, pēršanās pirtī, sporta diena pilsētas sporta hallē, ekskursija uz "Rakšiem" Cēsu pusē un citas izpriecas.

Par nometnes dalībniekiem rūpējas saliedēta, pieredzes bagāta komanda: nometnes vadītāja Ina Broma, audzinātāji Ilma Reimane, Aija Skrastiņa un Einārs Broms un mediķe Ginta Rudzīte. Ir piesaistītas arī trīs aprūpētājas, jo pirmo reizi vietējā nometnē piedalās trīs bērni ar kustību traucējumiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslos. Pārbraucieniem lieti noder Grundzāles pagasta pārvaldes nosūtītais "busiņš".

Galvenais nometnē bērniem ir atpūsties, jo ir vasara, uzsver I. Broma. "Taču mēs viņiem nemanot, caur spēli, mācām arī derīgas lietas un atraisām bērnu iztēli. Darbnīcās, sienot mezglus, tiek arī nodarbināti viņu pirkstiņi, kas arī ir svarīgi," piebilst nometnes vadītāja. Ļoti pretimnākoši un laipni esot "Kalbaku" saimnieki Līga un Ints Augas, tāpēc viss ritot kā pa diedziņu.

Savukārt 14. un 15. augustā Mežezerā notiks LBF lielā nometne, uz kuru dosies arī astoņi bērni ar īpašām vajadzībām no mūsu novadiem.

Komentāri 1

lasitajs

Prieks par šiem bērniņiem,bet ir īpaši kopjamie bērni kuriem ārsts neļauj apmeklēt šādas nometnes vai šādiem bērniem nepiedāvās neko?

pirms 10 gadiem, 2010.07.30 08:57

Smiltene