Pavasarī uz Itāliju grib sūtīt Smiltenes novada uzņēmējus un politiķus 8

Īsi pirms gadu mijas intervijā "Ziemeļlatvijai" Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis pieminēja arī to, ka dosies uz Itāliju prezentēt vairākus pašvaldības projektus. Pēc portāla www.ziemellatvija.lv apmeklētāju lūguma noskaidrojam, cik rezultatīva bijusi šī vizīte.

 

Šogad marta nogalē vai aprīļa sākumā uz Itāliju, industriāli attīstīto Rovigo reģionu netālu no Venēcijas, dosies Smiltenes novada uzņēmēju un vietējo politiķu delegācija. Savukārt itāļi brauks uz Smiltenes novadu.

"Attīstīt sadarbību un tuvākajā laikā noslēgt sadarbības un sadraudzības līgumu starp Rovigo provinci un Smiltenes novadu," to par galveno mērķi pēc atgriešanās Latvijā nosauc A. Mežulis.

 

Aizrunājas līdz atrakciju parkamSmiltene jau vairākus gadus draudzējas ar Rovigo reģiona pilsētiņu Pinkaru. Pēc Latvijā notikušās novadu reformas vietējie politiķi abās valstīs redz šai sadraudzībai plašāku mērogu. Turklāt itāļi vismaz vārdos izteikuši ieinteresētību draudzēties. Smiltenes novada mērs atvedis vairākas itāļu avīzes, kurās gan rakstos, gan fotogrāfijās atspoguļota viņa vizīte Rovigo reģionā.

A. Mežulis jau noskatījis varbūtējas sadarbības partneres kādam no Smiltenes novada pagastiem - mazas, senas pilsētiņas Melaru un Bergantino, kas atrodas Itālijā lielākās upes Po krastā.

Smiltenes novada pašvaldības vadītājs tikās ne vien ar abu pilsētiņu mēriem, bet arī ar uzņēmējiem. Viņu pārsteidzis uzzinātais, proti, Melarā darbojas 12 firmas, kas ražo "amerikāņu kalniņus", karuseļus, panorāmas ratus un citas iekārtas atrakciju parkiem visā pasaulē.

Novada mērs atvedis itāļu uzņēmēju izdalītos savu firmu prezentācijas bukletus un citus materiālus. "Itāļi ir gatavi mums piedāvāt viņu ražoto produkciju, piemēram, graudu kaltes un citu lauksaimniecības tehniku, bet ir arī gatavi izskatīt piedāvājumus par mūsu preču pirkšanu. Viņus interesē lauksaimniecības produkcija un koks," secina A. Mežulis.

Pagaidām tikai ieceru līmenī sarunās ar itāļu uzņēmējiem, atrakciju parku iekārtu ražotājiem, izskanējis arī kāds vērienīgs priekšlikums Smiltenē vai tās apkārtnē izveidot lielu atrakciju parku, kurā investētu arī itāļi.

"Janvāra sākumā man bija saruna ar igauņu partneriem. Pavasarī turpināsies peldbaseina būvniecība," A. Mežulis jau laikus kliedē varbūtējus iebildumus par šādu projektu izgāšanos.Kopā pulcēs uzņēmējus un zemniekusSmiltenes novada lielākos uzņēmējus un zemniekus A. Mežulis plāno informēt par Itālijā uzzināto, uzaicinot viņus uz tikšanos.

Novada dome vēlas atjaunot plašākā mērogā savulaik Smiltenē iedibināto tradīciju par pašvaldības un vietējo uzņēmēju sanāksmēm. Pirmā kopā pulcēšanās reize plānota pēc novada domes budžeta apstiprināšanas. Pašvaldība informētu par saviem projektiem un aktualitātēm, kā arī uzklausītu uzņēmēju priekšlikumus un problēmas, iespēju robežās palīdzot tās risināt.

To par vajadzīgu lietu atzīst uzņēmējs, firmas "Smiltenes koks" direktors Imants Ūdris. "Vismaz vietējiem būtu jāzina, ko dara pašvaldība un citi uzņēmēji. Šobrīd tādas informācijas man kā uzņēmējam pietrūkst.

 

Arī sadarbību ar Itāliju vērts attīstīt, kaut gan grūti prognozēt, ko no tā iegūtu mūsu uzņēmums. Cik zinu, tad itāļi no Latvijas importē bērza koksni un tās izstrādājumus, bet mēs strādājam ar priedi," piebilst I. Ūdris.

Komentāri 8

#

Tukša muldēšana nekā konkrēta.Cik Smiltenes novada domei izmaksāja Mežuļa kunga brauciens?

pirms 11 gadiem, 2010.01.20 16:01

Ziemeļlatvija

Sazinājāmies ar Smiltenes novada domes priekšsēdētāju Aināru Mežuli un noskaidrojām, ka viņš Itālijā atradās sava atvaļinājuma laikā un brauca tikai par saviem personīgajiem līdzekļiem. "Darba vizītes noorganizēju pēc savas personīgās iniciatīvas, bet braucienam netika izdots neviens santīms no novada domes budžeta," saka novada mērs.

pirms 11 gadiem, 2010.01.20 16:31

#

Atvaļinājuma laikā amatpersonas nerīko darba vizītes.

pirms 11 gadiem, 2010.01.20 16:53

Lai paņem vēl līdzi Nātru un Zvirgzdiņu, tad tās lietas ies.

pirms 11 gadiem, 2010.01.20 19:31

lasītāja

tad varbuut izstastiis-pašu cilveekiem darbu...

pirms 11 gadiem, 2010.01.20 19:54

Cerība

Raksts par to kā Mežuļa kungs pavadīja atvaļinājumu.Nākamā atvaļinājuma laikā iepazīsies ar Smiltenes novada uzņēmējiem un politiķiem.

pirms 11 gadiem, 2010.01.21 03:37

lasītāja

Vispirms vajadzētu pabeigt peldbaseinu un bibliotēku un tad fantazēt par atrakciju parku publiski,jo patreiz tas izklausās pēc puiciskas muļķības.

pirms 11 gadiem, 2010.01.22 12:22

lasītāja

Kāda puiciska jūsma par atrakciju parku!Tas uzlabo garastāvokli,bet nepiestāv priekšniekam.

pirms 11 gadiem, 2010.01.22 12:29

Smiltene