Pēc notikušās nelaimes pusaudži atzīst, - ķivere galvā jāliek obligāti 30

Svētdien, 10. augustā, Smiltenes pilsētas skeitparkā smagu galvas traumu guva pusaudzis. Viņš ievietots Vidzemes slimnīcā un otrdien atradās intensīvās terapijas nodaļā.

 

"Viņš taisīja varbūt pārāk pārgalvīgu triku ar BMX velosipēdu un nokrita, lecot no fanbox uz spainu (domāta skeitparka lielā konstrukcija - redakcijas piezīme). Ķiveres galvā viņam nebija," stāsta notikuma aculiecinieks Didzis. Viņš arī izsauca neatliekamo medicīnisko palīdzību.

 

Apvaicātie pusaudži "Ziemeļlatvijai" neslēpj, ka ķiveres līdz notikušajai nelaimei nav lietojusi lielākā daļa skeitparka apmeklētāju. Negadījums licis daudziem padomāt, ka to tomēr vajag darīt pašu drošības labad.

 

"Tagad ķiveres ir galvā gandrīz visiem. Kuriem nebija, tie ir nopirkuši. Cilvēki sāk saprast, ka, braucot bez ķiveres, viņi riskē ar savu dzīvību," saka smiltenietis Kristaps Krēgers (17 gadu), kurš arī agrāk skeitparkā viens no retajiem vienmēr brauca ar ķiveri galvā.

 

"Tas man ir no BMX laikiem, kad piedalījos sacensībās. Man ir bijušas galvas traumas, arī ar ķiveri, un apzinos, cik bīstami ir krist no rampas lielā ātrumā bez aizsargekipējuma," saka Kristaps.

 

Smiltenes pilsētas skeitparku pērn atvēra vietējā pašvaldība. Pilsētas dome apstiprinājusi pašvaldības saistošos noteikumus, kuru 11.1 punktā norādīts: "Skeitparkā aizliegts izmantot elementus aktīvai atpūtai bez ķiveres un roku, kāju aizsargiem".

 

Noteikumi nosaka, - par apmeklētāju atrašanos, drošību un noteikumu ievērošanu skeitparka teritorijā atbild vecāki vai to likumiskie pārstāvji, vai pašas personas, sasniedzot 14 gadu vecumu. Cietušais pusaudzis aizvadītajā mācību gadā mācījās 9. klasē.Saistībā ar skeitparkā notikušo nelaimi interneta portāla ziemellatvija.lv forumā apmeklētāji atvēruši diskusijas "Par ķiverēm skeitparkā".

 

"Protams, jauniešiem vienalga - doma tāda - ar mani jau nekas nenotiks, nevilkšu ķiveri. Tad kādēļ neviens neuzpasē, vai viņiem TIEŠĀM ir ķiveres? Varēja taču izdomāt likt kādu sodu par to, ka nav, vai vnk no skeitparka dzīt ārā," raksta apmeklētājs ar niku 123456789?.

 

"Tā nav, ka neaizrādu, bet viņi nosmīn. Ko viņi grib, to dara. Es esmu viens, bet viņi desmit. Tas, kas vakarā te notiek, ir ārprāts," atzīst skeitparka un bērnu rotaļu laukuma teritorijas uzraugs Elmārs Kalniņš.

 

Noteikumi par kārtību skeitparka teritorijā bija izlikti pie žoga apmeklētāju informēšanai, taču "Ziemeļlatvija" pārliecinājās, ka to tur vairs nav. "Rāva nost, pat vairākas reizes," skaidro teritorijas uzraugs.

 

Noteikumos norādīts, ka kontroli par to ievērošanu ir tiesīgi veikt Valsts policijas darbinieki vai Smiltenes pilsētas domes pilnvarotas personas. Savukārt vainīgās personas par šo noteikumu neievērošanu var tikt sauktas pie administratīvas atbildības, un tās var tikt sodītas ar brīdinājumu, naudas sodu līdz 250 latiem, vai audzinoša rakstura piespiedu līdzekli bērniem.

 

"Esam jau agrāk runājuši ar policijas darbiniekiem, lai patruļdienests galvenokārt vakara stundās apskatās, kas notiek skeitparkā. Tagad atkal aktualizēsim šo jautājumu, lai kontrolētu, kā skeitparka apmeklētāji ievēro noteikumus, tai skaitā par ķiveru lietošanu," saka Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis.

 

Pašvaldības vadītājs arī lūdz vecākus vēlreiz atgādināt saviem bērniem par aizsargekipējuma izmantošanu, ja viņi nodarbojas ar BMX, skeitbordu vai līdzīgiem sporta veidiem.

 

 

"Skeitparka uzraugs nav pedagogs un apmeklētāju vecāks, un viņš nespēj cīnīties ar pusaudžiem. Paldies viņam jau par to darbu, ko viņš dara, kopā ar savu kundzi kopjot un uzturot tīru skeitparka teritoriju," saka A. Mežulis.

 

Šīs publikācijas tapšanas laikā portāls ziemellatvija.lv saņēma apmeklētāja ar niku turks jautājumu: "Kamēr visa šī ažiotāža vēl svaiga, lūgums žurnālistiem noskaidrot, kad pieliks saucamajam funboxam trūkstošo slīpo malu, dēļ kuras trūkuma jau pāris bērni ir stipri sasitušies, par laimi bez smagākām sekām. Tā vieta ir ĻOTI bīstama, to atzīst arī skeiteri un BMXisti no citām pilsētām."

 

Pilsētas domē "Ziemeļlatvija" noskaidroja, ka skeitparka aprīkojuma izgatavotājs uzņēmums "Latvijas finieris" pērn neuzstādīja divas konstrukcijas un sola to izdarīt šā gada laikā.

 

Uzņēmumā "Latvijas finieris" paskaidroja, ka tā pārstāvji nākamajā nedēļā tiksies ar Smiltenes pilsētas domes vadību un vienosies par konstrukciju uzstādīšanas termiņu. To vajagot izdarīt šogad. Viena no atlikušajām konstrukcijām, ko uzstādīs Smiltenes skeitparkā, ir jau minētais fanbox slīpais gals.

Komentāri 30

enemijs

"Pilsētas domē "Ziemeļlatvija" noskaidroja, ka skeitparka aprīkojuma izgatavotājs uzņēmums "Latvijas finieris" pērn neuzstādīja divas konstrukcijas un sola to izdarīt šā gada laikā."


sitas teksts iesparda!

pirms 12 gadiem, 2008.08.12 19:17

Naglijs

Enemij kur tu dabuuji to tekstu ?
Tas ir rakstiits kaut kad shajaa vasaraa ?
vai kjad pagaash vasar ?

pirms 12 gadiem, 2008.08.12 20:29

turks

Ir jau ir no vecāku puses redzēti gadījumi, kad paši brauc ar Lexusu, bet bērniem ķiveri nepērk, jo dārga redziet esot.(parasti ap 15 - 20 latiem).

pirms 12 gadiem, 2008.08.12 20:40

roliks

Jalieto....,bet nelietosim!!!Nu varbut sakuma palietosim,bet kad aizmirsisies viss skumjas,tad vairs neee

pirms 12 gadiem, 2008.08.12 21:04

Pilsonis

"Tā nav, ka neaizrādu, bet viņi nosmīn. Ko viņi grib, to dara. Es esmu viens, bet viņi desmit. Tas, kas vakarā te notiek, ir ārprāts," atzīst skeitparka un bērnu rotaļu laukuma teritorijas uzraugs Elmārs Kalniņš.
Elmār Kalniņ, Jūs esat vīrietis??? Ejiet labāk gliemežus ganīt, ja nevarat ar zēniem tikt galā. Ja Jūs esat uzraugs, tad Jums ar jāuzņemas daļa atbildības no notikušā. :(

pirms 12 gadiem, 2008.08.12 21:15

Jenkijs

enemij, tiesham tas texts iesparda un nezeligi..

un ari wakaros kad jau paliek tumashaks sk8parkaa apgaismojuma naw, a bet uz blakus esoshajam ielam ir..? kapec taa?

pirms 12 gadiem, 2008.08.12 22:48

Naglijs

skeitpakraa jau apgaismojums ir bet daudz par maz :(

pirms 12 gadiem, 2008.08.12 22:59

Jenkijs

nu ir bet nejau tagad, piemeram, tagad doma ka ir? es 99% saku ka naw.. jo dazas dienas atpakal ap 22:00 braucu garam un uz ielam bi8ja gaisma bet skeitparka nebij.

pirms 12 gadiem, 2008.08.12 23:04

martinsons

Varbūt vēl ap diviem naktī gribēsiet skeitparkā gaismu?

pirms 12 gadiem, 2008.08.12 23:23

Naglijs

Martinson iisteniibaa gribeetu gan !
gaismai ir jaadeg liidz kameer paliek gaish !
kam ta vinja ir vaidziiga ja ne dedzinaashanai pa tumsu !

pirms 12 gadiem, 2008.08.12 23:48

enemijs

nju tas tur zemak ir raxtiits tas teksts :D es no smiekliem gandriz nomiru :D

pirms 12 gadiem, 2008.08.13 00:03

trakais

Aglijs jau pat mušu no skeitparka nespētu izdzīt.

pirms 12 gadiem, 2008.08.13 08:10

x

atceros kad Valkaa bija negadijums,18.08.2007 saistiba ar J.Jansonu,ari tad gaismas nekur nebija,un komentaros bija rakstits ka tada veida,dome ietaupa elektribu!vaitad tiesam Valka nevar kadreiz ievest kartibu?,un padomat par valkas iedzivotaiem?

pirms 12 gadiem, 2008.08.13 19:12

50cent

izveidojat latvijas likumdošanā likumu par to ka obligāti jābūt ķiverēm un aizsargiem! savādāk es to ķiveri nevilkšu! un kad tad īsti būs tās papildus konstrukcijas? vel pec 5 gadiem? un jā...kādēļ tagad tur ir tumšs? un arī pietrūkst skeitparkā apgaismes elementu! kadēļ gan es nevarētu pa nakti tur pērties? es labāk taisu tur trikus nevis tā vietā esmu kkur uz ielas vai eju uz bāru! a tur tās apskaņošanas nebūs?

pirms 12 gadiem, 2008.08.13 19:39

turks

Jautājums leceklim ar niku 50cent.

Vai tavs velosipēds ir pilnībā aprīkots ar visiem atstarotājiem, kā to pieprasa Latvijas CSN????????

pirms 12 gadiem, 2008.08.13 20:24

dolārs

50cent
[13.08.2008. 19:39:55]
--------------------------------------------------
Tad kad sāksi mācīties un ievērot skolēnu noteikumus, tad zināsi arī visu par gaismu. :D:D:D

pirms 12 gadiem, 2008.08.13 20:29

bmx-ists

Varbūt skeiteri arī ir tie, kas braukā ar skeitbordiem, bet... (Ziemeļlatvijai gan vajadzētu zināt), ka par BMX-istiem var saukt tos, kas nodarbojas ar BMX - tātad sporto BMX trasēs. Tie, kas brauc ar divriteņiem, ir velosipēdisti.
Uzziņai: BMX(Bicycle Motocross - Velomotokross) ir sacīkšu sporta veids(ne divritenis, ne braukšanas stils)ar divriteņiem speciāli veidotās šķēršļotās un līkumainās trasēs.
Skeitparkos, dirtos vai citās vietas ar velosipēdu veicot trikus un akrobātiskus elementus, nodarbojas ar Bicycle(BMX,MTB) Freestyle.

pirms 12 gadiem, 2008.08.13 21:14

50cent

mīlulīši es nodarbojos ar skateboardu tā lai visi saprastu tas ir uz skrituļdēļa! man dēlim ststarotājus nevajag! :D:p un ko tad jūs gribat teikt ka tagad lai kur es arī ar savu rīku darbotos man būs jāvelkā ķivere? kur jūs labāk izvēlaties lai es braukājos...uz ielas pie mašīnām vai tomēr skeitparkā kur es varu traumēt tikai sevi!? jūs gribat teikt ka tad kad es braukāšos skeitparkā man būs jāvelk ķivere bet ja es braukāšos pie Ccentra tad es varēšu arī nevilkt? tad es izvēlos Ccentru!

pirms 12 gadiem, 2008.08.13 22:21

Smiltene