Peldbaseina vietā - būvbedre 6

Šodien Smiltenē vajadzēja atklāt peldbaseinu. Vismaz 2008. gada decembrī tā cerēja Igaunijas uzņēmējs Vahurs Blūmfelds, liekot pamatakmeni tirdzniecības, sporta un atpūtas kompleksa jaunbūvei Kalēju ielā.

 

Taču šodien cilvēku pūļa vietā tur valda klusums. Pieeju milzīgai būvbedrei un pamatiem norobežo žogs. Objekts ir iesaldēts.

 

2008. gada 18. decembra numurā "Ziemeļlatvija" rakstīja: "Smiltenē svinīgi ielikts pamatakmens jaunbūvei, kas nākotnē sola aptuveni 70 jaunas darba vietas iedzīvotājiem un nodokļus pašvaldības budžetā".

 

Objektu celtnieki no Igaunijas sāka būvēt pēc Smiltenes firmas "Waterland" pasūtījuma, kuras īpašnieki ir Igaunijas uzņēmēji Andress Tīks un Vahurs Blūmfelds.

 

Toreiz viņi informēja, ka jaunbūvi plānots pabeigt līdz 2009. gada 1. septembrim. "Ar finansējumu nav tik vienkārši kā agrāk, taču domāju, ka noteiktajā laikā ēku uzcelsim," pērn decembrī "Ziemeļlatvijai" teica V. Blūmfelds.

 

Peldbaseinu, kas atradīsies plānotajā kompleksā, smiltenieši gaida jau vairāk nekā piecus gadus. Viņiem nāksies paciesties vēl ilgāk.

 

Firmas "Waterland" pārstāve Ilva Blūma informē, ka būvdarbi ir pārtraukti finansiālu iemeslu dēļ. "Darbus turpināsim, kad piesaistīsim naudu. Izskatās, ka tas varētu notikt ne ātrāk par pavasari," prognozē I. Blūma.

 

Joprojām neuzceltajā ēkā bija plānots atvērt arī pirts kompleksu, trenažieru un aerobikas zāli, un lielveikalu.

 

Pie jaunbūves sastaptie garāmgājēji Aigars Gusmanis un Kaspars Līnis nožēlo, ka igauņi nepaguva uzcelt peldbaseinu pirms krīzes.

 

"Tikko tieši spriedām, ka peldbaseinam tā kā jau vajadzētu vaļā. Meitiņa arī prasa, kad būs baseins. Gaidām. Gan jau uzcels," saka A. Gusmanis.

 

Vīrieši vienīgi spriež, vai pārāk ilga dīkstāve nelabvēlīgi neiespaidos jau ieliktos ēkas pamatus.

 

Komentāri 6

?

Va ibūvobjektu iekonservēs atbilstoši, lai netiktu noskalota iela un būvbedrei pieguļošo teritoriju ēkas?

pirms 11 gadiem, 2009.09.01 13:31

mara

nu ja līdz ziemai neko nedarīs pavasarī tāpat visi pamati būs čupā un varēs sākt no jauna, bet skats tur baiss tagad...

pirms 11 gadiem, 2009.09.01 14:44

garshoalus

Forši, vienīgais atkal var uzdot domes amatpersonām jautājumu, vai viņi zin kas ir finansu plūsmas un darbu izpildes kalendārais grafiks, un kas darāms, ja tas netiek laicīgi pildīts

pirms 11 gadiem, 2009.09.01 16:16

Domei

Kam vispār vajadzēja iesākt-ja nevar turpināt?

pirms 11 gadiem, 2009.09.02 08:43

Smiltene