Pie Silvas atjauno valsts autoceļa asfaltu 12

Šonedēļ Launkalnes pagastā pie Silvas sākusies asfalta segas atjaunošana valsts autoceļa Smiltene - Gulbene posmam un citi darbi, lai uzlabotu satiksmes drošību un braukšanas apstākļus.


Autovadītājiem atsevišķos posmos jārēķinās ar ātruma ierobežojumu līdz 30 kilometriem stundā vai kustību vienā joslā, ko regulē luksofors.Objektā pēc valsts akciju sabiedrības (VAS) “Latvijas Valsts ceļi” pasūtījuma strādā uzņēmums “8CBR”. Autoceļam asfalta segu atjaunos 2,7 kilometru garā posmā no tilta pār Abula upi līdz ceļa pagriezienam uz “Pumpuriem” pie Silvas dendroloģiskā parka. 

Termiņš darbu pabeigšanai ir 90 dienas, jo pēc asfaltēšanas vēl notiks virsmas apstrāde ar šķembām un ceļa horizontālo apzīmējumu ieklāšana.Šonedēļ objektā  ceļinieki vairākos posmos jau nofrēzējuši veco asfalta segumu un ieklājuši asfalta apakškārtu, virs kuras vēlāk liks virskārtu. 

“Šobrīd objektā jau notiek lielākie, apjomīgākie darbi,” “Ziemeļlatviju” informēja VAS “Latvijas valsts ceļi” Vidzemes reģiona nodaļas pārstāvis, šā objekta projekta  vadītājs Deivis Jirgensons. “Asfaltēšanas darbi notiks vēl vismaz divas nedēļas, un šajā laikā jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem. 

 Kustību  nodrošināsim vienā joslā, lai  darbi notiktu raitāk, jo nevaram laist satiksmi uz karsta asfalta,” viņš piebilst.Vēl būvdarbu laikā nedaudz uz Silvas pusi tiks pārceltas un paplašinātas satiksmes autobusu pieturas “Jaunpriedaine”, jo pašreizējā vietā netālu no ceļa pagrieziena uz Niedrāju un SIA “Smiltene - Impex” autobusiem ir problemātiski apstāties. 

Asfaltēs arī grants  ceļu nobrauktuves uz dzīvojamām mājām un uzņēmumiem, nomainīs caurtekas un atsevišķās vietās, kur tas nepieciešams, atjaunos novadgrāvjus.VAS “Latvijas valsts ceļi” Vidzemes reģiona Smiltenes nodaļas vadītājs Juris Jansons uzsver, ka šis objekts  ir nozīmīgs sabiedrībai. “Tas ir reģionālais ceļš, kas ieved pilsētā un ved arī cauri apdzīvotai vietai Silvai. To sakārtojot, gan uzlabosies satiksmes drošība, gan vizuālais iespaids,” saka J. Jansons. 

Komentāri 12

!!!

Šajā ceļa posmā, pagriežoties uz Niedrāju un "Jaunpriedaini", ne tikai autobusiem ir problemātiski apstāties, bet arī cilvēkiem, kuri dzīvo "Jaunpriedainē", ir problemātiski elpot šos nenormālos putekļus.Būtu ieteicams attiecīgajām iestādēm padomāt arī par šīs problēmas novēršanu!!!

pirms 6 gadiem, 2014.05.15 20:17

...........

Tikko atklāts, ka zemessargu čuras atjainojot asfaltu pašas no sevis. Negribat pamēģināt?

pirms 6 gadiem, 2014.05.17 12:45

Kājāmgājējs

Cerams par gājēju trotuāru arī nebūs piemirsts.

pirms 6 gadiem, 2014.05.15 21:12

abc

kads vel trotuārs- šeit jau daudz kas piemirsts, nejedziga asfaltēšana- vai tiešam grūti izdomat kad jāsataisa apkšas segums lai neveidotis bedres , Varu likt likmi-gads un viss darbs tads pats kā bija!

pirms 6 gadiem, 2014.05.16 06:25

Janka

Kāds sakars trotuāram, kurš nav tuvumā pie ceļa. Tas ir pašvaldības darbs uzturēt trotuāru, ja to nedara, paši vainīgi.. Griezies tur.

pirms 6 gadiem, 2014.05.20 10:48

Vnk

Ideāli - pagājušo nedēļ A/C uzturētāji ("septītie") bedrītes lāpīja šajā posmā! Redakcija, neesiet slinki, painteresējaties kā tas nākas, ka 3 dienas pirms virsmas rekonstrukcijas A/C uzturētāji izdomājuši bedrītes lāpīt! Tā ir mūsu, nodokļu maksātāju nauda, kas nomesta zemē!

pirms 6 gadiem, 2014.05.16 09:17

sdfds

Septītie jau tāpat nevar izdomāt kaut ko lāpīt, ja nemaldos dome pasūta ceļu lāpīšanu, tāpat kā ziemā dome apmaksā ceļu tīrīšanu...

pirms 6 gadiem, 2014.05.16 11:37

Redakcija

Uzdevām šo jautājumu ceļiniekiem un noskaidrojām, ka bedrīšu salabošana ir obligāts darbs pirms asfalta apakškārtas uzklāšanas - asfaltu nevarot klāt uz nelīdzena seguma.

pirms 6 gadiem, 2014.05.16 13:49

Vnk

Vecais segums taču lielākoties tiek frēzēts nost! Te nav sakara ar bedrīšu lāpīšanu, jo tās aizlāpītās tiek vienkārši nofrēzētas! Skumji, ka tā nauda nomesta zemē dēļ komunikācijas problēmām - nebija taču domei(ja viņi ir pasūtītāji) vai LVC grūti sakomunicēt ar "septītiem"! Vai varbūt bija grūti...

pirms 6 gadiem, 2014.05.16 17:02

kika

Kam tas bija vajadzīgs, ir taču traģiskākas vietas..............

pirms 6 gadiem, 2014.05.16 15:57

hi

bet uzbraukt un nobraukt uz jaunā asfalta gan ir problēmas to vajadzētu padomāt

pirms 6 gadiem, 2014.05.21 14:54

:)

Cik sen pašā Smiltenes centrā uzklāja asfaltu? Visa iela vienos ielāpos.

pirms 5 gadiem, 2015.05.13 14:22

Smiltene