Pie Tepera noslīdējums līdzi aizrauj taku 1

Smiltenē, Tepera priežu parkā, nogāzē blakus pilsētnieku iecienītajai ūdens ņemšanas vietai ir izveidojies zemes noslīdējums, līdzi aizraujot daļu asfaltētā gājēju celiņa. Uz to "Ziemeļlatvijas" uzmanību vērš netālu dzīvojošais Andris Teremko. "Palikusi tikai šaura maliņa, kur cilvēkiem staigāt. Vajadzētu nogruvumu aizbērt," rosina A. Teremko.

 

 

Savukārt smilteniete Aina, regulāri ejot pēc ūdens, ievērojusi, ka lejup stāvajā nogāzē slīd arī avotiņš. Nu jau grūti esot palikt apakšā pieclitrīgo kannu.

 

 

Dabu apturēt nevar"Arī noslīdējums uz takas šopavasar palicis lielāks. Šķiet, kuru katru brīdi zeme var iebrukt. Izskatās, ka zem tās ir ūdens," spriež pensionāre.Smiltenes pilsētas domes attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Andris Lapiņš skaidro, ka šajā vietā Vecajā parkā vērojami mūsdienu ģeoloģiskie procesi. "Daba dara savu. Tas ir tas pats, kas notiek ar piejūras kāpām. Procesu var tikai aizkavēt, bet ne pārtraukt. Noslīdējuma aizbēršanai efekts būs īslaicīgs,"saka A. Lapiņš.Smiltenes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis pieļauj, ka cilvēku drošības labad blakus šaurajai taciņai gar zemes noslīdējumu varētu novietot margu, pie kuras pieķerties, un nolikt brīdinājuma zīmi. Viņš arī aicina cilvēkus nestaigāt pa šo ceļu.

 

 

Ar kravu zemes nepietiks"Lielākā gājēju plūsma uz Tepera ezeru iet pa citu taku. Šis gājēju ceļš, uz kura ir noslīdējums, faktiski ved strupceļā uz privātīpašumu," atgādina pašvaldības izpilddirektors.Noslīdējuma aizbēršanu pagaidām pašvaldība neplāno. "Tā pilsētā nav pirmā nepieciešamība. Turklāt ir vajadzīgi nopietni ieguldījumi, lai šo vietu savestu kārtībā. Lai nogāzi nostiprinātu fundamentāli, nepieciešamas speciālas būves. Nevar vienkārši aizvest kravu zemes un uzbērt," skaidro U. Rudzītis.

 

Sakārtot var Tepera projektāPerspektīvā nogāzes sakārtošana pie avotiņa varētu notikt saistībā ar Tepera sporta un atpūtas kompleksa rekonstrukcijas projektu, kur plāno Smiltenes pilsētas dome.Projektā paredzēts arī sakārtot Abula upes apkārtni, Tepera priežu parku, izveidot jaunas aktivitāšu takas un labiekārtot esošās.

Komentāri 1

Cik atceros ,tad pirms asfalta uzlikšanas tur šādi noslīdējumi bija bieži.Taka godam turējusies!Daba savu paģēr!

pirms 13 gadiem, 2008.04.07 22:02

Smiltene