Pilnveidošanas darbus pie Klievezera uzsāks nākamajā sezona 1

"Ziemeļlatvijas" lasītāji pamanījuši, ka šovasar uzsākti Niedrāja ezera peldvietu un apkārtnes labiekārtošanas darbi, savukārt Klievezers atstāts novārtā. Viņi pauž neizpratni, kāpēc tiek attīstīta tikai viena no iedzīvotāju iecienītākajām peldvietām.

"Pagājušajā gadā iztīrīja Klievezera peldvietas un ierīkoja nelielu stāvlaukumu. Ievēroju, ka šovasar daudzi smiltenieši izmantoja iespēju atpūsties pie šī ezera. Arī es katru dienu nāku peldēties. Bet te nav ne tualetes, ne atkritumu konteineru, ne pārģērbšanās kabīnes. Niedrājā ir kā pie cilvēkiem. Tur būvē, viss attīstās, bet te vairs nekā. Tāpēc nav jābrīnās, ka pēc tam zemē mētājas tukšas pudeles, čipsu pakas un citi atkritumi. Vai tas mums ir vajadzīgs?" vaicā kāds smiltenietis.

Pērn sāka un nākamgad turpināsPagājušā gada oktobrī "Ziemeļlatvija" rakstīja, ka objektā pēc valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" (LVM) Austrumvidzemes mežsaimniecības pasūtījuma strādāja Smiltenes novada firma "Ķikuti '99". Tika veikta peldvietas sakārtošana un iztīrīts ezera krasts, sakārtots pievedceļš ezeram no Blaumaņa ielas gala un ierīkots neliels stāvlaukums automašīnām.

LVM Austrumvidzemes mežsaimniecības Silvas meža iecirkņa vadītājs Normunds Vīksna radušos situāciju zina. "Saprotam, ka ir jāturpina Klievezera apkārtnes sakopšanas darbi. Ezeru neesam atstājuši novārtā.

Tomēr vispirms vēlējāmies pilnveidot Niedrāja peldvietas, kurās šovasar novērojams atpūtnieku pieplūdums. Tur atjaunojām un uzstādījām jaunas laipas, novietojām atkritumu konteinerus un soliņu. Pilnveidošanas darbus domājam veikt arī pie Klievezera," stāsta N. Vīksna. Tie, visticamāk, notiks nākamajā gadā.

Novērtē padarītoVairāki "Ziemeļlatvijas" aptaujātie smiltenieši atzina, ka Klievezers ir patīkama vieta atpūtai. Var gan peldēties, gan sauļoties. "Dzīvoju tepat netālu no ezera. Agrāk peldvieta bija aizaugusi un nekopta. Tagad prieks skatīties, kā pamazām tā iegūst jaunu veidolu. Protams, pietrūkst atkritumu konteineru un pārģērbšanās kabīnes. Bet, domāju, ka ar laiku arī par tām tiks padomāts. Kaut vairāk būtu cilvēku, kuriem rūp tīra un skaista vide," stāsta uzrunātā sieviete.

N. Vīksna piebilst, ka Klievezera peldvietas labiekārtošanas darbus iepriekš vēlas saskaņot ar Smiltenes novada domes atbildīgajiem darbiniekiem, kā arī vēlētos rast pašvaldības atbalstu. "Līdzekļi ir ierobežoti. Tāpēc jāizvērtē, kā būtu jāpilnveido peldvieta, lai ieguvēji būtu visi," tā Silvas meža iecirkņa vadītājs.

Komentāri 1

Kārlis

Un kad tad notiks darbi pie Tepera-nekas nav sakopts?Gods un slava par Niedrāju-viss tik skaisti un sakopti,kaut tikai lopi nelauztu un nepie'mēslotu.

pirms 10 gadiem, 2010.08.22 16:10

Smiltene