Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsētvides attīstībai Smiltenē cer saņemt miljonus

5,3 miljoni latu. Tik liela ir summa, kura Smiltenei jāsaņem no pilsētvides attīstībai paredzētās Eiropas Savienības struktūrfondu naudas atbilstoši Ministru kabineta projektam.Tas nozīmē ievērojamus ieguldījumus pilsētas infrastruktūras sakārtošanā un attīstībā nākamajos gados.

Laikraksts "Ziemeļlatvija" jau rakstīja, - Smiltene ir to 17 Latvijas pilsētu vidū, kuras atzītas par potenciālajiem reģionāliem attīstības centriem un kuras savā starpā sadalīs 184,8 miljonus latu lielu Eiropas finansējumu."Smiltenei paredzētā nauda ir necerēti liela. Pat nebiju domājis, ka būs vairāk par diviem miljoniem latu," prieku neslēpj Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis. Lai saņemtu naudu, pašvaldībai ir jāsagatavo un jāiesniedz Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā pilsētvides attīstības projekti. Smiltenes domei pašai jāiegulda aptuveni vienu miljonu latu liels līdzfinansējums no sava budžeta. Prioritārā - ielu sakārtošanaPar konkrētiem projektiem pašvaldības speciālisti sāks domāt pēc tam, kad domes sēdē apstiprinās šobrīd topošo Smiltenes attīstības programmu laika posmam līdz 2014. gadam. Šajā dokumentā arī definēs projektus, kuriem plānots izlietot Eiropas naudu.Tiklīdz programmu pieņemts, pašvaldība lems, kādus projektus iesniegt. Domes priekšsēdētājs par prioritāru uzskata pilsētas ielu sakārtošanu. "Daudzas ielas ir asfaltētas pirms vairākiem gadu desmitiem un tagad gadu no gada tiek tikai lāpītas. Ja mēs tagad neizmantosim iespēju un ielas nesakārtosim, tad otras tādas naudas mums vairāk nebūs," apzinās A. Mežulis.

Jau deviņi pretendentiPilsētvides attīstībai piešķirtā nauda jāapgūst orientējoši divu gadu laikā. To nedrīkst sadrumstalot daudziem maziem darbiem. Minimālā summa viena projekta īstenošanai ir 800 tūkstoši eiro.Lai pēc iespējas efektīvāk izmantotu iespējas pretendēt uz Eiropas Savienības finansējumu, iesniedzot projektus, Smiltenes pilsētas dome izsludinājusi pieteikšanos uz pašvaldības projektu vadītāja amatu. Līdz vakardienai pieteikumus atsūtīja jau deviņi pretendenti.

Smiltene