Pilsētvides naudu Smiltenē grib piesaistīt kultūras iestādēm 14

Ja Smiltenes pilsētas domes projekta ideju apstiprinās, tad tiks sakārtoti divi vietējās pašvaldības īpašumi: kultūras un sporta centrs (vecā ēka) un sporta skolas ēka. Smiltenieši šim nolūkam vēlas piesaistīt 17 Latvijas pilsētu policentriskai attīstībai paredzēto Eiropas Savienības finansējumu.

 

Šo pilsētu vidū ir arī Smiltene, kura var pretendēt uz 5,3 miljoniem latu.No tiem lielāko daļu paņems Raiņa un Atmodas ielu un tās pieslēguma ielu kompleksās rekonstrukcijas projekti.

 

 

Tos jau apstiprinājusi Koordinācijas padome, kurā darbojas pilsētu pašvaldību, plānošanas reģionu un ministriju pārstāvji un kuras uzdevums ir izvērtēt pilsētu policentriskās attīstības projektus.

 

Jau noslēdzies konkurss uz būvdarbu veikšanu projektā "Raiņa ielas un tās pieslēguma ielu kompleksā rekonstrukcija", kurā uzvarēja Smiltenes akciju sabiedrība "8CBR".

 

"Tiklīdz Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija dos akceptu, varēsim slēgt līgumu ar "8CBR"," informē Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis.

 

Konkursu par Atmodas ielas un tās pieslēguma ielu komplekso rekonstrukciju Smiltenes pilsētas pašvaldība plāno izsludināt martā.Ja sākotnēji pašvaldība vēlējās pilsētvides attīstības programmā iesniegt arī projektu par sporta un atpūtas kompleksa "Teperis" rekonstrukciju un paplašināšanu, tad tagad plāni ir mainījušies.

 

Secinot, ka šajā programmā citu pašvaldību līdzīgas idejas ir noraidītas, smiltenieši nolēmuši projektu iesniegt, iespējams, pārrobežu sadarbības programmā INTERREG. "Šis projekts viennozīmīgi nav nolikts malā," uzsver A. Mežulis.

 

Uzzinot par izmaiņām, ir vīlies ir Smiltenes futbola kluba "Abuls" treneris Jānis Dergačs. Viņš uzsver, ka noteikti jāpabeidz Tepera stadiona labiekārtošana, jo sportisti ar apaviem uz laukuma mākslīgā seguma sanes šķembas, kas bojā segumu un var traumēt sportistus. Tāpat vajagot uzcelt palīgēkas ar dušām un telpām, kur sportistiem pārģērbties.

 

Tagad Smiltenes pilsētas dome grib Koordinācijas padomē izskatīšanai iesniegt projekta ideju "Kultūras infrastruktūras atjaunošana un kultūras pakalpojumu kvalitātes uzlabošana Smiltenē". Vakar šo jautājumu sēdē izskatīja Smiltenes pilsētas deputāti. Projektu varēs iesniegt tikai ar viņu piekrišanu.

 

Smiltenes domes speciālisti aplēsuši, ka abu ēku sakārtošanai naudai no 5,3 miljoniem latu vajadzētu pietikt, jo būvdarbu izmaksas kļūst lētākas. A. Mežulis uzsver, ka sporta skolas ēkā vēl atrodas pilsētas bērnu un jauniešu interešu izglītības telpas, tāpēc arī šo objektu varēs iekļaut kultūras infrastruktūras projektā.

 

Kultūras un sporta centrā plānota vecās ēkas rekonstrukcija. Sporta skolas ēkai jumts un fasāde jau ir sakārtoti, tāpēc finansējums tiktu izlietots objekta renovācijai.

 

"Ja mūsu projektu apstiprinās, tas nozīmē, ka visas pašvaldības iestāžu ēkas Smiltenē būs sakārtotas. Skolām vēl atlikuši atsevišķi projekti, piemēram, par Centra vidusskolas pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem," saka A. Mežulis.

Komentāri 14

beka

Pareizi,pareizi!Atkal jau stadionu vajag nolikt malā!Kā tā vienpersoniski var izlemt? PILSĒTAI IR VAJADZĪGS STADIONS ! UN ĀTRI !

pirms 12 gadiem, 2009.02.26 22:09

dinamo riga

kaut kaa miizu virsuu stadiona vajadziibaam!!!! par gludaam ielaam un sakaartotiem krusojumiem!!!!!!!!!!!

pirms 12 gadiem, 2009.02.26 22:39

turbo

sūda stadions un sūda pārdesmit futbolisti.

pirms 12 gadiem, 2009.02.27 08:38

Dz. C.

A. Mežulim ir darbaspējas un caursišanas spējas.
Ielas, stadions, sporta skola, KSC, tas viss ir vajadzīgs mūsu pilsētai. Labi, ka ir saimnieks, kurš laicīgi rūpējas par savu īpašumu, nevis nolaiž līdz kliņķim.
Paldies! Lai veicas!

pirms 12 gadiem, 2009.02.27 10:32

taurenis

Vai bez sporta šajā pilsētā un valstī nekas cits nepastāv? Ne jau visi nodarbojas ar sportu. Iegrūdiet labāk naudu citās sfērās. Stadions pilsētai jau ir, un sporta skola un halle arī ir. Cik var atbalstīt tikai sportu!

pirms 12 gadiem, 2009.02.27 11:09

ņuka

dinamo riga-miiz vien virsū tikai natrapi kur citur!Un godātais taureņa k-gs parādi man to stadionu Smiltenē!šī nauda,kuru pārvirza bija domāta tieši stadionam.Sporta skola jau, man liekas ,ka sen ir kritiskā stāvoklī un ielas tāpat!

pirms 12 gadiem, 2009.02.27 11:54

Taurenis

Nu tad ielas lai arī taisa, nevis stadionus.Pie Tepera ir viens sporta laukums, un ar halli ari pietiek. Nu nav jau sports pasaules centrs, bez kā nevar iztikt.

pirms 12 gadiem, 2009.02.27 14:41

dinamo

TO NUKA! pieturi muti murmuli!!!! kada suuda peec ta vajadzeeja celt lielo halli????? ejat sportojat tur!!!! pilseetaa ar 6000 iedziivotaajiem vajadzees kaadas 5 sporta baazes!! absurds!!! saprastu ja jaunieshi nu vienalga kas tur tiktu un taa pataas padarbotos ,bet nu nekaa!!! NOST AR GRAUSTIEM!!! naudu slimniicai un ttt

pirms 12 gadiem, 2009.02.27 15:48

.

Nu var jau arī slimnīcai... Bet kam pieder slimnīca...

pirms 12 gadiem, 2009.02.27 23:12

ņuka

Var jau redzēt tavu ētiku!tTavai zināšanai es nevaru būt murmulis!Lielā halle ir uzcelta lai tur varētu trenēties basketbolisti,volejbolisti,bet tāllēkšanas bedres un skrejceliņu tur nav!Un man pēc tava raksta rodas aizdomas ,ka tu no sporta kā cūka no aviācijas-nekā nerubī!

pirms 12 gadiem, 2009.02.28 12:56

ņuka

Tas iepriekšējais komentārs dinamo(vai tu vispār tā vari saukties?)

pirms 12 gadiem, 2009.02.28 12:57

smiltenietis

Palasot komentārus var saprast ,ka te daži indivīdi ir pilnīgi tumsoņas. Šis sporta un atpūtas kompleks pilsētai ir vajadzīgs tapēc vien ,ka būs Smiltenes novads , un kas tas pa novadu bez kārtīga stadiona? Būs valcēniešiem atkal par ko pasmieties! Priekškam izgāzt lielu naudu vecās sporta skolas remontam, ka tur tāpat tā zāle neatbilst nekādiem standartiem, tur tāpat nekādi normāli trniņi nevarēs notikt, un parunājot un paskatoties kultūras namā var redzēt ,ka tur nav nepieciešams izgāzt milionus. Vai tad smiltenieši neatcerās ,kādi agrāk bija pilsētas svētki stadionā, kad tur vēl kautko varēja rīkot. Tagad tur viss ir izrakņāts un treniņi tur ir neiespējami. Bet Smiltenē aug un ir izauguši diezgan daudz labi sportisti. Šogad pat uz pasaules junioru čempionātu aizbrauks divi dalībnieki. Kārtīgs sporta kompleks nav vajadzīgs tikai sportistiem ,bet arī Smiltenes iedzīvotājiem. Tie,kas domā, ka ar veco stadionu viss ir kārtībā, lai uziet un apskatās un paprovē tur apskriet aplīti.............100% jutīsies kā apmēram 1980.gadā ,jo no tiem laikiem tur nekas nav mainīts

pirms 12 gadiem, 2009.02.28 13:19

nu cik tad mums to taaleeceeju un skreejeeju ir???????????????????????????/ no 6000 iedz. apm 30 % ir peleči!! paliek 70 30 % berni kam tas neitresee un ir jau parstaajis itreseet!!! 39 % kam tas ir po....! nu tad kada suuda peec atjaunot kaut kaadus stadionu un vecus graustus???????????????????? uzbuuveeja skeitparku..... un kur tie siikie taga braukaa......???? Pie TOP centra un brauc taa ka gaajeejiem nau kur iet!!!!! Kam pieder slimniica to4 nezinu , bet nu ta labaak ka iegulda naudu tur, lai pirmaa apruupe paliktu tepat uz vietas nevis gaidiit 1 h kad atbrauks kads no valkas vai valmieras!!!

pirms 12 gadiem, 2009.02.28 19:23

Smiltene