Pircēji cer, ka Ziemassvētku gadatirgus Smiltenes centrā kļūs plašāks

No šodienas Smiltenes centrā atvērts Ziemassvētku gadatirgus, lai dotu iespēju ļaudīm tirgoties un iepirkties līdz 31. decembrim. Šorīt tirgū savu preci - adījumus un tamborējumus - piedāvāja trīs vietējās rokdarbnieces. Tirgus organizatori iepriekš bija saņēmuši daudzu pārdevēju pieteikumus, taču vēlāk tirgotāji izlēmuši doties uz Cēsīm un Valku, kur šodien notiek liels tirgus.

 

"Ideja ir ļoti laba, tikai reklāmas par maz," par pārdevēju mazā skaita iemeslu spriež Selga Skrastiņa un Ilze Lukstiņa.

 

Smiltenes Ziemassvētku gadatirgū abas pircējiem piedāvāja savus adījumus un tamborējumus. "Nevis jāraud, ka nav naudas, bet kaut kas reāli jādara," saka I. Lukstiņa.

 

Blakus adītus rakstainus dūraiņus pārdeva pensionāre Maiga. Viņa savu uzvārdu kautrējās nosaukt. Ap pusdienlaiku pārdevējas tirgošanās vietu jau bija pametušas.

 

Ziemassvētku gadatirgu pilsētas centrā (teritorijā aiz krodziņa "Akmens vārti") rīko Smiltenes firma "Baltijas izsoļu nams" sadarbībā ar Smiltenes pilsētas domi. SIA "Baltijas izsoļu nams" valdes loceklis Sarmis Zauska nav atteicies no idejas arī par stacionāra tirgus ierīkošanu šajā zemes gabalā, kas ir privātīpašums.

 

Tirgotājas spriež, ka tā ir ideāla vieta tirgum. "Gan jau arī Ziemassvētku gadatirgū pārdevēju saradīsies vairāk," optimistiski cer S. Skrastiņa.

 

Pirmie tirgus apmeklētāji jau ievērojuši, kādas pārvērtības notikušas ar ēkām ap tirgus laukumu. Bijušās Smiltenes Patērētāju biedrības noliktavas (tagad privātīpašums) tagad izskatās glītas. Šajās ēkās atvērts veikals makšķerniekiem un veikals "Motonams", kā arī atvēlētas vietas tirgotājiem. Šajā vietā Baznīcas laukumā 8 SIA "Baltijas izsoļu nams" izīrē tirdzniecības telpas arī citiem interesentiem.

 

Laukumā arī novietoti koka galdi un soli tirdzinieku ērtībām. Nākamās nedēļas vidū lielā izvēlē tiks piedāvātas eglītes. Tuvojoties Ziemassvētkiem, tirgus paliks krāšņāks.Ziemassvētku gadatirgus atvērts katru dienu.

Smiltene