Pirmie Smiltenes novada svētki solās būt grandiozi 6

No 16. līdz 18. jūlijam pilsētas deviņdesmit gadu jubilejas ietvaros norisināsies Smiltenes novada svētki. Ikviens novada iedzīvotājs un viesis būs tajos gaidīts, līdzi ņemot labas domas un noskaņojumu. Saule esot rezervēta.

Smiltenes novada kultūras darba organizatore Pārsla Jansone uzskata, ka Smiltenes novada svētki satuvinās pilsētas un pagastu iedzīvotājus. "Pirmie mūsu novada svētki notiks Smiltenē. Šis gads pilsētai ir īpašs un vēsturisks, jo Smiltene svin savu deviņdesmito jubileju. Katru nākamo gadu Smiltenes novada svētkus rīkosim kādā no pagastiem," stāsta P. Jansone.

Pagaidām viņa atklāj vien to, ka jau zināms, kurā pagastā svētki notiks nākamgad. Stafeti nodos Smiltenes novada svētku ietvaros.

Šī projekta vadītāja P. Jansone, sadarbībā ar Smiltenes novada domi, pagastu pārvaldes, kultūras un tautas namu, iestāžu un uzņēmumu vadītājiem, pašdarbības kolektīviem un Smiltenes Jauniešu domi parūpējusies, lai svētku burvību sajustu ikviens novada iedzīvotājs.

Īpaši domāts par to, lai katrai vecuma grupai būtu interesanti piedalīties un līdzdarboties. 16. jūlijā norisināsies sporta svētki un jauniešiem veltīti pasākumi, 17. jūlijā būs notikumiem piepildītākā diena ar plašu kultūras programmu un svētku uguņošanu. Savukārt 18. jūlijā būs kapu svētki pilsētas un Meža kapos, kā arī Smiltenes novada svētku noslēgums Smiltenes luterāņu baznīcā.

Jaunatne - mūsu nākotne16. jūlijā no pulksten 16.00 Smiltenē norisināsies sporta svētki, par kuriem plašāk "Ziemeļlatviju" informēja Smiltenes novada domes sporta darba vadītājs Guntars Markss. Tajā pat laikā paredzētas aktivitātes jauniešiem, ko rīko Jauniešu dome.

Pulksten 16.00 bērni ar vecākiem un vecvecākiem, kā arī jaunieši aicināti uz bērnu rotaļu laukumu un skeitparku Gaujas ielā 1. Viņi varēs darboties radošajās darbnīcās, iet rotaļās, vērot velotriāla šovu. Būs arī brīvais mikrofons.

Pulksten 19.00 Dārza ielā 3 sāksies komandu "Skrējiens pēc miljona". "Skrējiens būs interesants. Balvā, ko sarūpējusi SEB banka patiešām būs miljons. Tieši kas miljons, lai paliek noslēpums," ieintriģē Smiltenes novada kultūras darba organizatore.

Vakarā, pulksten 20.00, brīvdabas estrādē "Jāņukalns" notiks "Skrējiens pēc miljona" apbalvošana un ballīte alternatīvā stilā.

Pasākumiem bagātākā diena17. jūlijā svētku pasākumi no pulksten 9.00 līdz 14.00 norisināsies Gustava Ādolfa jeb Baznīcas laukumā. Tos vadīs Kārlis Anitens.

"Šajā dienā visi Smiltenes novada iedzīvotāji sanāksim kopā vienā no Smiltenes pirmajām ielām. Svinības pulksten 9.00 iesāksim ar svētku dievkalpojumu Smiltenes luterāņu baznīcā. To vadīs jaunais mācītājs Zigmārs Veimanis," informē P. Jansone.

Uzreiz pēc tam, pulksten 9.45, svētkus ieskandinās Smiltenes pūtēju orķestris, bet pulksten 9.55 notiks Smiltenes novada pagastu vadītāju un pašdarbnieku "ieripošana". Pulksten 10.00 Baznīcas laukumā 5 no "kanceles" svinīgo uzrunu teiks novada domes priekšsēdētājs, pārstāvji un viesi. "Ierašanos apstiprinājuši Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji.

Ciemos uzaicināti arī kultūras ministrijas pārstāvji," piebilst P. Jansone. Viņa paskaidro, ka svētku kancele būs Baznīcas laukuma piektā nama kāpnes, kuras būs izgreznotas ar ozolkoka lapām un sarkanbaltsarkanajām krāsām. "Tajā brīdī šķirsim nopietnu vēstures lappusi. Šo brīdi iemūžināsim fotomirkļos," saka P. Jansone.

Visas ielas garumāPēc svinīgām uzrunām notiks amatnieku tirgus un lauku labumu baudīšana, antīko spēkratu parāde, Andra Krūmiņa liliju izstāde, Smiltenes novada pagastu izrādīšanās. Katram pagastam pilsētas centrā būs atvēlēta īpaša vieta. Tajā ļaudis svētku apmeklētājus iepazīstinās ar sava pagasta raksturojošākajām lietām. Būs pašdarbības kolektīvu priekšnesumi, laimes pakavu kalšana kopā ar metālkalēju Jāni Keiseli, kā arī darbošanās Smiltenes suvenīru darbnīcā.

Pulksten 10.30 paredzētas piena dzeršanas sacensības sadarbībā ar a/s "Smiltenes piens". "Pulksten 11.00 pie tirdzniecības centra "Centrs" stāstīs par filmu studijas "Animācijas brigāde" leļļu veidošanu un demonstrēs multfilmas. Ja cilvēki būs noguruši no burzmas, varēs doties ekskursijā "Braucam Smilteni lūkoties". Pietura pie Baltā nama Pils ielā 2. Izbraukšana pulksten 11.00 un 14.00,"stāsta projekta vadītāja.

Pulksten 11.30 pilsētas svētkos ieradīsies firsts Pauls Līvens. 12.00 ikviens varēs piedalīties loterijā "Palaid bumbiņu pa dambi". 12.20 pie Hipotēku bankas pulksteņa Vislatvijas adīšanas akcijas "Dzijām savienotās pilsētas" ietvaros norisināsies ātradīšanas čempionāts. Par šo akciju papildus informāciju iepriekš var iegūt Smiltenes kultūras un sporta centrā. Ātradīšanas konkursam varēs pieteikties uz vietas. Materiālus būs sarūpējuši pasākuma organizatori.

Teātra izrādes un koncertsPulksten 13.00 būs prezentācija "Neapzinātais kultūras mantojums lauku ainavā", bet 13.30 notiks novada Eiropas deju maratons, kurā varēs iesaistīties jebkurš svētku apmeklētājs.

Pulksten 12.30 Jaunajā parkā varēs noskatīties izrādi "Krokodils" Blomes teātrmīļu apvienības "Nenolaid rumpi" izpildījumā, bet 14.30 Brūža parkā sāksies Mēru amatierteātra izrāde "Barons Bundulis".

Pulksten 14.00 bērni un viņu vecāki būs gaidīti brīvdabas estrādē, kur sāksies koncerts un diskotēka kopā ar "Dzeguzīti" un Ēriku Balodi. Abu šo dienu garumā būs pieejamas arī piepūšamās atrakcijas.

Grandiozais noslēgums un salūtsSvētku grandiozais noslēgums 17. jūlijā "Jāņukalnā" sāksies pulksten 18.00 kopā ar "Apvedceļa" desmit gadu jubilejas mūzikas festivālu. Pusnaktī paredzēts salūts.

18. jūlijā pulksten 11.00 Pilsētas kapos sāksies kapu svētki, bet Meža kapos tie būs pulksten 13.00. "Svētkus iesāksim ar dievkalpojumu. Noslēgsim tos pulksten 15.00 ar mācītāja uzrunu un klasiskās mūzikas koncertu luterāņu baznīcā," tā P. Jansone.

Viņa piebilst, ka svētku laikā jaunieši iedzīvotājiem dalīs lapiņas ar ļoti detalizētu svētku programmu.

Komentāri 6

Liene

Izskatās, ka pasākums būs patiešām labs. Lasot komentārus iepriekšējā rakstā par svētkiem pamanīju, ka ir uzņēmēji, kas vēlas piedalīties un ir kas runā, ka sponsorētāji nav piesaistīti. Pārslai patiešām bija ļoti maz laika, lai noorganizētu šos svētkus, bet nav tā, ka uzņēmēji nepiedalās. Maiznīcā Ieva arī piedalās svētkos. Tur Smiltenes tehnikums rādīs šovus un īpaši lutināti tiks gardēži. Tagad Smiltenē beidzot ir cilvēki, kas organizē pasākumus un iesaista uzņēmumus, bet, lai uzņēmēji būtu gatavi sponsorēt ir jābūt pārliecībai, ka sabiedrībai tas ir vajadzīgs. Tā ka pamazām pamazām un ja vien pasākumi tiks apmeklēti, tad arī tie kļūs kvalitatīvāki, interesantāki un ar lielāku dažādību

pirms 10 gadiem, 2010.07.04 12:35

Viens ir svētki, bet otrs ir iedzīvotājiem no pagastiem nokļūt uz svētkiem. Autobusi nekursē, ne visiem ir mašīnas. Tad jau no pagastiem vajadzētu kursēt pašvaldību autobusiem, kas aizved iedzīvotājus uz svētkiem, kuriem nav šo iespēju nokļūt pilsētā.

pirms 10 gadiem, 2010.07.04 22:00

Liene

Jā, Smiltenes novadā tā ir problēma, viens risinājums ir savākties katra pagasta iedzīvotājiem un samesties vienam autobusam, bet neticu, ka atradīsies nauda lai visus iedzīvotājus atvestu uz svētkiem. Manuprāt ilgtermiņā domei par šo problēmu būtu jādomā.

pirms 10 gadiem, 2010.07.05 09:50

nepriecājos

ballīte pa 2.50ls,bet tajā dienā 4.00ls

pirms 10 gadiem, 2010.07.06 12:23

Lāsma

Vairs nav kolhoza laiki, katram pašam jādomā kā nokļūt uz vajadzīgajām vietām.

pirms 10 gadiem, 2010.07.11 11:07

Smiltene