Pirmo reizi Smiltenē mēneša laikā asins donoru dienu organizēs divas reizes

Iepriekšējā reizē, kad Smiltenē rīkoja asins donoru dienu, ziedot gribēja vairāk nekā divsimt cilvēku. Daudzi saņēma atteikumu, jo vienā dienā nav iespējams pieņemt vairāk par 150 cilvēkiem. Tieši tāpēc decembrī Smiltenē būs divas donoru dienas.

 

Smiltenē par asins donoriem kļūst gan vietējie, gan kaimiņu pagastu un pat rajonu iedzīvotāji. Viņu motivācija - uzlabot savu pašsajūtu un palīdzēt citiem cilvēkiem. Tomēr ne visus donorus apmierina garās rindas šajās dienās.

 

 

Dažkārt tajās jāstāv pat divas trīs stundas. Smiltenieti Juri Siliņu, kurš par asins donoru kļuvis vairāk nekā simts reižu, jaunā iespēja priecē. "Cerams, rindas vairs nebūs tik garas, jo kultūras centrā daudzi donori ir tehnikuma audzēkņi," saka J. Siliņš.

 

Tieši šis bija iemesls, kādēļ Latvijas Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante ierosināja, lai decembrī par asins donoriem varētu kļūt divās vietās - 3. decembrī no pulksten 10.00 līdz 13.00 Smiltenes tehnikumā, bet 9. decembrī no pulksten 10.00 līdz 13.00 Smiltenes kultūras centrā.

 

 

M. Vīgante norāda, ka tehnikumā donoru dienu rīko, lai to varētu apmeklēt gan audzēkņi, gan pedagogi. Savukārt uz kultūras centru viņa aicina visus pārējos. 16. decembrī no pulksten 10.00 līdz 13.00 laipni būsiet gaidīti arī asins donoru dienā Valkas kultūras namā.

Smiltene