Policija Smilteni par kriminogēnu neatzīst 5

2007. gada statistika liecina, - katru mēnesi no visiem Valkas rajona teritorijā reģistrētajiem un Valkas rajona policijas pārvaldē noformētajiem administratīvajiem materiāliem 51 procents ir Smiltenē izdarītie pārkāpumi, par kuriem piemērojama atbildība pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa.

Diennakts tumšajā laikā piesardzība

jāievēro izklaides vietu un autoostas tuvumā

 

 

"Tas nozīmē, ka rajonā vairāk nekā puse administratīvo pārkāpumu notiek tikai Smiltenes pilsētā, piemēram, alkohola lietošana sabiedriskās vietās, huligānisms," skaidro Valkas rajona policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja 2. nodaļas priekšnieks Māris Bisenieks. Vai tāpēc Smiltenē diennakts tumšajā laikā ir bīstami atrasties ārpus mājas? "Ziemeļlatvija" šogad janvāra sākumā rakstīja, - pēc piekaušanas netālu no savas mājas ap pulksten sešiem vakarā pusmūža sieviete, pēc profesijas pedagoģe, mēteļa kabatā nēsā līdzi piparu gāzes baloniņu. Jaunieti, kurš viņai centās no rokas izraut somu un pēc tam ar dūri iesita pa seju, policija pagaidām nav noskaidrojusi. Ir uzsākts kriminālprocess par huligānismu.

 

Atklāto lietu kļūst vairākTomēr Valkas rajonā policijas atklāto lietu kļūst arvien vairāk. Aizvadītajā gadā rajonā atklāts 51 procents no reģistrētajiem krimināli sodāmajiem nodarījumiem. Tas nozīmē, ka ir noskaidrotas vainīgās personas. Tas ir līdz 10 procentiem vairāk, nekā iepriekšējos gados. "Priekšstats, ka policija neko nedara, ir aplams. Nav arī tā, ka Smiltene ir kriminogēna pilsēta. 2007. gadā Smiltenē nav atklāti tikai 28 procenti no visiem izdarītajiem noziegumiem," uzsver M. Bisenieks. Par jau minēto sievietes piekaušanu un aplaupīšanas mēģinājumu policists saka, - tādi gadījumi Smiltenē notiek salīdzinoši reti.

 

Vajag mazāk dzertTo, kāpēc Smiltenē uz rajona fona ir tik daudz administratīvi sodāmu pārkāpumu, policija skaidro ar pilsētas atrašanās vietu lielu autoceļu krustpunktā un līdz ar to - dažādu, arī nevēlamu viesu ierašanos, ar jauniešu lielo skaitu (Smiltenē ir daudz skolu) un sabiedrībā izplatīto alkohola lietošanu. "Dzeršana un vēlreiz dzeršana," galveno iemeslu sabiedriskās kārtības pārkāpumiem nosauc M. Bisenieks. Viņš ne reizi vien aizturētajiem teicis, - ar varu mutē alkohols nevienam netiek liets, un ja cilvēks nevar turēt, tad nevajag dzert. "Taču dzer tik un tā, kamēr krīt pāri margām, kamēr atmiņa neko nefiksē un jāskaidro attiecības, kaut paši nezina, par ko," secina policists.

 

Palīdzētu lieciniekiIedzīvotājiem jārēķinās ar faktu, ka Smiltenē diennakts laikā policijas patruļā var nozīmēt, augstākais, divus darbiniekus. Patruļdienesta kārtībnieku ir tik, cik štata vietu iedalīts. Arī kadru skaits ietekmē pārkāpumu atklāšanu. "Viens policists vienlaikus izmeklē pat divas vai trīs lietas. Strādājam, cenšamies, taču palīdzētu arī sabiedrības atbalsts. Ja cilvēki tā vietā, lai informētu policiju, klusām savstarpēji sarunājas aiz stūra un kaut ko kurn, tad daudz ko uzzinām par vēlu. Tiklīdz vajag lieciniekus kādā nodarījumā, cilvēki cenšas nezināt vai nevēlas tikt iesaistīti," secina M. Bisenieks.

Komentāri 5

Kārīgais pilsonis!!!

Man liekas, ka Smiltenes policija strādā godam, tikai vairāk vīriešus policijā vajadzētu, jo savādāk, ja jāsavalda kārtīgi lauku veči, tad ar sievietes spēku ir par maz!
P.S. Joks.
Bet no otras puses, sieviete policiste var izmantot savus sievišķigos dotumus, veči paši saleks policistu auto!:)))

pirms 13 gadiem, 2008.02.04 18:18

ka tad idin.leks gan tev kads mentu masina.vai nav vienalga kas ments,vecis vai vecene.

pirms 13 gadiem, 2008.02.04 19:26

Elmers

Normāli, normāli, policistu kungi un dāmas! Vispirms nolikvidē normālu policijas iecirkni Smiltenē, tad sauc sabiedrību palīgā.
Varbūt palūgsiet izveidot smilteniešu patruļas to divu policistu apsardzei tumšos ziemas vakaros "tumšās" sabiedriskās vietās.

pirms 13 gadiem, 2008.02.04 23:58

roliks

Kartigs pilsonis!!!!tad pa prieksu vaidzetu dabut tas smukas policistes:)Bet nu smiltene ir smiltene

pirms 13 gadiem, 2008.02.06 15:43

Ivars

Mūsdienās gan visur izmanto videonovērošanu, ir arī infrasarkanās kameras, kas "redz" tumsā.

pirms 13 gadiem, 2008.02.10 15:31

Smiltene