Populāro Niedrāja peldvietu nepārbauda 1

"Un kā Niedrāja ezerā?" taujā kāds portāla ziemellatvija.lv apmeklētājs, izlasot informāciju par labo ūdens kvalitāti Valkas rajona piecās peldvietās.

 

Izrādās, ka ļoti daudzu ļaužu iecienīto peldēšanās vietu - Niedrāja ezeru Launkalnes pagastā netālu no Smiltenes - Sabiedrības veselības aģentūra (SVA) nav iekļāvusi monitoringa programmā (novērošanas un analīzes sistēmā). Tas nozīmē, ka Niedrāja peldvietu ūdens kvalitāti šīs aģentūras speciālisti nepārbauda.

 

SVA Valmieras filiāles Valkas nodaļas ārste higiēniste Ļubova Koroļkova informē, ka SVA monitoringa programmā Valkas rajonā iekļāvusi peldvietas tikai Bērzezerā, Pedelē, Zāģezerā (Valkas pusē), Gaujā pie Strenčiem un Tepera ezerā Smiltenes pusē. Tur ūdens analīzes veic par valsts budžeta finansējumu.

 

"Vairāk neko par valsts naudu nevaram izdarīt. Varam veikt tikai ūdens analīzes kā maksas pakalpojumu. Pašvaldības var pasūtīt tās par savu naudu," skaidro Ļ. Koroļkova.

 

Uz "Ziemeļlatvijas" vaicājumu, kāpēc SVA, iekļaujot monitoringā peldvietas, izlaidusi Niedrāja ezeru, kur peldas ļoti daudz cilvēku - gan pieaugušie, gan bērni, Ļ. Koroļkova atteic, ka SVA skatās, kuras peldvietas pēc aģentūras vietējo speciālistu viedokļa ir populārākās. "Nevaram tagad likt klāt monitoringā sesto peldvietu tikai naudas dēļ," skaidro SVA Valkas speciāliste.

 

Launkalnes pagasta padome līdz šim nav izskatījusi jautājumu pasūtīt Niedrāja peldvietu ūdens analīzes, "Ziemeļlatviju" informē pašvaldības vadītājs Māris Lazdiņš.

 

 

"Tūlīt peldsezona būs beigusies, tāpēc šogad par to arī vairs nelemsim," viņš saka.

 

 

Pašvaldības vadītājs arī norāda, ka Niedrājā no pagasta iedzīvotājiem pārsvarā peldas silvēnieši, bet ezeru iecienījuši arī ļoti daudz smilteniešu. Ja SVA neiekļaus Niedrāja ezeru monitoringa programmā 2009. gadā, tad par peldvietas ūdens analīzēm būs jādomā Smiltenes novada domei.

 

SVA speciālisti analīzēs testē peldvietu ūdens kvalitāti pēc diviem bakterioloģiskajiem rādītājiem, meklējot zarnu baktēriju grupas. Izplatītākās saslimšanas pēc peldēšanās piesārņotā ūdenī ir, piemēram, gastroenterīts un infekcijas, kas saistītas ar acīm, ausīm un kaklu.

Komentāri 1

Viedoklis

Kā labā tad strādā Sabiedrības veselības aģentūra?

pirms 12 gadiem, 2008.08.06 09:55

Smiltene