Projekts noslēdzas ar prieku un gandarījumu dejotāju, dziedātāju, organizatoru un skatītāju sirdīs

Sestdien Smiltenē, Jāņkalna estrādē, notika Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadraudzības līdzfinansētā projekta "Dziesmu un deju svētku tradīciju atbalsts Igaunijas - Latvijas pierobežas teritorijā" noslēguma koncerts dziesmu un deju svētki cilvēkiem ar īpašām vajadzībām „Smiltenes sadancis".

„Smiltenes sadancī" pulcējās Latvijas un Igaunijas organizāciju cilvēkiem ar īpašam vajadzībām pašdarbības kolektīvi un senioru deju kopas - „Pīlādzītis" no Smiltenes, „Papardes" no Smiltenes, „Mežrozītes" no Palsmanes, "Preilenītes" no Siguldas, "Reveranss" no Gulbenes, "Salacietes" no Vectes, "Fejas" no Vaidavas, "Vīgriezes" no Apes, "Zelta rudens" no Valkas, "Smiltesele" no Smiltenes pagasta „Vijolītes" no Vijciema un senioru koris „Mežābele" no Smiltenes. Pasākumā piedalījās arī viesi no Igaunijas - Valgas un Vilandes kolektīvi.

Eiroreģiona "Pleskava - Livonija" Igaunijas pārstāvniecības izpilddirektors Ains Jeesalu uzskata, ka projekts izdevies veiksmīgi. Viņš norāda, ka šī projekta mērķis bija atbalstīt mazās organizācijas, lai arī tās sevi varētu pierādīt. "Bieži ir tā, ka lielo organizāciju vidū, mazajām ir grūti sevi parādīt un darboties, tādēļ mēs nolēmām tām palīdzēt," skaidro. A. Jeesalu.

Viņš uzskata, ka galvenais, ka paši dalībnieki no piedalīšanās projektā gūst gandarījumu un prieku. A. Jeesalu norāda, ka jau tagad vairāki jautājuši, kad būs nākamais projekts.

"Mēs redzam, ka cilvēkiem šādas aktivitātes patīk un šobrīd mums ir ideja, ka nākamo projektu varētu īsteno starp valstīm Latvija - Igaunija - Krievija. Esam ieguvuši lielāku pieredzi, kā strādāt ar šāda veida projektiem un tagad redzam, ko varētu mainīt un ko uzlabot," saka A. Jeesalu.

Biedrības "Atbalsts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" valdes priekšsēdētāja un projekta koordinatore Diāna Vītola norāda, ka lielākais ieguvums, ko deva šis projekts, bija tas, ka cilvēki varēja sanākt kopā, lai dziedātu, dejotu un veidotu koncertprogrammas. Projekta ietvaros koncerti norisinājās gan Latvijā, gan Igaunijā.

"Protams, ka gribētos, lai ar šo koncertu darbošanās nebeidzas. Meklēšu iespējas, lai arī turpmāk mēs varētu attīstīties un kolektīvi varētu turpināt darboties un sevi pierādīt," saka D. Vītola.

Viņa norāda, ka šobrīd ir sajūta, ka noslēdzies kāds posms un tas dod stimulu domāt par nākotnes iespējām. "Līdz šim koncerti bija vairāk vai mazāk saplānoti, taču šobrīd jāmeklē jaunas iespējas. Prieks, ka esam nodibinājuši labus kontaktus ar Igaunijas invalīdu organiācijām un ceram šo sadarbību turpināt," piebilst D. Vītola.

Aptaujātie dalībnieki atzina, ka projekta ietvaros aizvadītie gadi aizritējuši lieliski. Viņi cer, ka iespēja dziedāt, dejot un satikt citus domubiedrus arī turpmāk.

FOTO ŠEIT! 

Smiltene