Runām par vandālismu Smiltenes skeitparkā nebija pamata

Trešdien no rīta "Ziemeļlatvija" uzklausīja runas, ka Smiltenē pusaudži salauzuši skeitparka konstrukcijas. Taču, pārbaudot lietas apstākļus, tie izrādījās citādāki.

Nesagaidot pieaugušo palīdzību, bariņš Smiltenes pusaudžu paši sākuši rūpēties par savu drošību skeitparkā un nedēļas sākumā tur izmainīja vienas konstrukcijas elementus.

Norāda uz nepilnībāmPuišu darbību piefiksēja arī policisti. "Mēs neko nesaplēsām, bet gan uzlabojām," "Ziemeļlatvijai" skaidroja izmaiņu iniciatori, vietējie skolnieki. Viņi pārsvarā skeitparkā taisa trikus ar velosipēdiem. Tagad tur esot labāk, drošāk, un visiem patīkot.

"Izņēmām starpposmu starp "spainu" un "fanbox" un stiprinājumus, kas jau bija izkustējušies, kā arī pārbīdījām konstrukcijas, jo mums tā ir drošāk. Tur bija mala, aiz kuras var aizķerties pedālis vai rats, un tad var pārkrist pāri ritenim. Tādi kritieni jau bijuši," stāsta Jānis Ķūrēns, Kristaps Skujiņš, Reinis Zapans, Armands Būmanis, Jānis Vanters un Silvestrs Leimanis.

Par nedrošo rampas konstrukciju vairāki pusaudži jau pērn vasarā "Ziemeļlatvijā" brīdināja pieaugušos.

Skeitparks ir vietējās pašvaldības īpašums.Tās nav visas skeitparka nepilnības, par ko sūdzas šīs vietas apmeklētāji. Viņi rāda izļodzījušās skrūves vienas rampas plākšņu stiprinājumu vietās un sūrojas, ka skrūvju gali pārdur riepas. Vienai rampai ir atplīsusi plāksne.

Aiz tās var aizķerties ar skrituļdēli. Pusrampas vienā pusē pusaudži šonedēļ noņēma vaļīgu dzelzs margu. Otrai pusrampai ir no koka būvēta, nestabila pagaidu marga ar atskabargām. "Gribējām to margu noņemt un sataisīt nosēdienu, lai var ar riteni lēkt pāri rampai, ko mums arī atļāva darīt. Tā būs drošāk. Citādi, kad lec ar riteni augšā un spēcīgāk atsitas pret margu, tā var salūzt," piebilst Kristaps un Jānis.Grib tikt vaļā no ķiverēmPusaudžiem ir arī citas idejas, ko vēl paši varētu uzlabot Smiltenes skeitparkā. Tāpēc viņi šonedēļ pēc savas iniciatīvas satikās ar Smiltenes novada domes tehnisko direktoru Uldi Rudzīti, lai noskaidrotu, ko skeitparkā drīkst pārkārtot.

"Palikām pie tā, ka puiši rakstīs iesniegumu novada domei par savām vēlmēm un pašvaldība to izskatīs. Tas ir labi un atzīstami, ka jaunieši grib darboties. Taču, galvenais, lai skeitparkā būtu droši. Turklāt nevajadzētu darboties cita īpašumā bez iepriekšējas saskaņošanas," jauniešus aicina U. Rudzītis.

Pašvaldība pēc iesnieguma saņemšanas arī lems, ko darīt ar pusaudžu lūgumu atļaut Smiltenes skeitparkā nelikt galvā ķiveri. Par šo skeitparka noteikumos iekļauto prasību puiši žēlojās arī "Ziemeļlatvijai", jo vasarā ar ķiveri sasvīstot galva. Iesniegumā novada domei viņi lūgs prasību atcelt."Būtu forši, ja mēs varētu nevalkāt ķiveres un mums par to nesastādītu protokolu un neuzliktu sodu.

Mēs paši domājam par savu drošību un apzināmies sekas. Tādus trikus, kur var krist un sasist galvu, bez ķiveres netaisām, bet pārējos gadījumos to nevajag," viņi stāsta. Tagad katru nedēļu policija kādam skeitparka apmeklētājam sastādot protokolu par to, ka galvā nav ķiveres. Par to jāmaksājot piecus latus liels sods.

"Pagaidām pašvaldība nesaka ne "jā", ne "nē". Tas ir atklāts jautājums, bet drošība ir pirmajā vietā," komentē U. Rudzītis.

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka pērn vasarā smagu galvas traumu skeitparkā, krītot no velosipēda, guva Kristaps Fedins. Pēc tam policija sāka pastiprināti kontrolēt, vai skeitparka apmeklētāji lieto ķiveres.

Smiltene