Rūp iedzīvotāju drošība Smiltenē 9

Domājot par iedzīvotāju drošību, Smiltenes novada dome nolēmusi, ka pilsētas centrā divām gājēju pārejām ar horizontālo apzīmējumu uzstādīs arī ceļa zīmes "Gājēju pāreja". Pagājušajā nedēļā ar ceļa zīmēm papildināta "zebra" Dārza ielā pie grāmatnīcas.

Vairākkārt iedzīvotāji diskutējuši par drošību un arī risku, kam pakļauti, šķērsojot gājēju pārējas Smiltenes ielās. Piemēram, pilsētas centrā vairākās vietās gājēju pārejas var atpazīt tikai pēc to horizontālā apzīmējuma. Bieži, it īpaši laikā, kad ceļus klāj sniega kārta, autovadītāji mēdz nedot ceļu gājējiem, kuri šķērso brauktuvi pa tiem paredzēto pāreju.

"Rudzīša kungs, vai tiešām ir jānotiek nelaimei, lai tiktu uzliktas zīmes tajās vietās, kur nav abu šo zīmju. Tūlīt sasnigs sniegs un uz asfalta nebūs nekas redzams, notiks nelaime, kurš tad atbildēs? Uz Smilteni brauc arī sveši cilvēki, kuri nezina, kas uz asfalta uzzīmēts. Kāpēc arī vietējiem ir jāzīlē, vai bija uz asfalta vai nebija šīs svītras savilktas. Vai pilsētas domei tas tik dārgi izmaksā?" raksta portāla ziemellatvija.lv lietotājs ar niku nodokļu maksātāja.

Diskusija par satiksmes drošību pilsētas ielās notikusi arī starp pašvaldības pārstāvjiem. "Jau ilgāku laiku apsvērām, kur pilsētā vajadzētu uzlabot gājēju drošību. Redzot reālo situāciju, ka visbiežāk Dārza ielā pie grāmatnīcas un Pils ielā pretim autoostai gājēju pārejas horizontālais apzīmējums ceļu satiksmes dalībniekiem kļūst bīstams, nolēmām šajās vietās papildus uzstādīt ceļa zīmes numur 530 un 531," stāsta Smiltenes novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis.

Dārza ielas sākumā ceļa zīmes "Gājēju pāreja" uzstādīja pagājušās nedēļas sākumā, savukārt Pils ielā to iecerēts izdarīt šonedēļ. U. Rudzītis vērš cilvēku uzmanību, ka nav iespējams un vajadzīgs ar ceļa zīmēm "Gāju pāreja" dublēt visas pilsētā esošās gājēju pārejas.

Tas tiek darīts tikai bīstamākajās vietās. Neskatoties uz veiktajiem uzlabojumiem, gan gājējiem, gan braucējiem arī turpmāk jābūt uzmanīgiem un vērīgiem. Tuvojoties gājēju pārejai, autovadītājiem jāsamazina braukšanas ātrums vai jāaptur transportlīdzeklis, lai dotu ceļu gājējiem. Savukārt gājējiem vispirms jāpārliecinās, vai autovadītājs ir viņu pamanījis un dod ceļu.

Komentāri 9

Tablete

Un gājēju pārejas vajadzētu arī nodrošināt ar LABU apgaismojumu, jo tumšajos vakaros autovadītājam grūti redzēt vai kāds atrodas uz "zebras"vai nē! Īpaši bīstama gājēju pāreja ir pie "Zemnieksētas"!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.08 14:47

DzO

un vēl tumša ir jaunā pāreja pie Mahimas, kad pretimbraucošo auto gaismas apžilbina ir jāzīlē kas tur kustas un kas nē. Normālu "balto" gājēju pāreju apgaismojumu, nevis paļaujas uz veco laternu kura atrodas vai nu pirms vai aiz pārejas. Ja reiz par laternām tad virteņu apgaismojums ir novecojis un vajadzētu sākt domāt par jaunu, jaunākās paaudzes LED tehnoloģiju, kura vasarā neizbalēs!

pirms 10 gadiem, 2010.11.08 18:12

Globuss

Nu beidzot. Tas tiešām tika vairākkārt pārrunāts forumā. Un tieši laikā, kad tuvojas ziema. Ja brauktuvi klāja sniegs, nevienu neaižu un nelaidīšu. Ieriekš forumā par neredzamiem gājējiem un māmiņām ar ratiņiem- Darvina dabīgā atlase. Neredzamie Ipatņi un un viņu pēcteči ar problēmām galvā neizdzīvos.

pirms 10 gadiem, 2010.11.09 07:34

Re-kā

Prieks par izbūvēto Atmodas ielas gājēju ceļiņu ir īss... Nezinu, kam pieder mašīnas un kā vispār kaut ko tādu var atļauties - novietot automašīnu uz bruģēta gājēju celiņa t.i. uz Atmodas ielas posmā starp Blaumaņa un Dakteru ielām. Kauns tam šoferim!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.09 10:46

ZZs

Domāju ka tas ir pašvaldības pienākums,nevis kas īpašs.

pirms 10 gadiem, 2010.11.09 17:23

XXX

Raksta nosaukums īsti neatbilst patiesībai...
Neticu, ka Santa neatceras diskusijas , kas notika jau vairākus gadus atpakaļ gan šeit - "Ziemeļlatvijas" portālā, gan vēl senāk - smiltenite.lv. Par to, cik bīstamas ir gājēju pārejas bez ceļa zīmēm, tika runāts sen un daudz. Tagad, pēc vairāku gadu sabiedrības spiediena, zīmes ir uzliktas. Visus šos gadus Domes vadībai gājēju drošiba neinteresēja.
Šī iemesla dēļ, raksta nosaukums neiztur kritiku... :(

pirms 10 gadiem, 2010.11.10 09:24

OH-HO

......gājēj!!!!
Esiet paši uzmanīgi......

nesteidzieties.....paskatieties apkārt, pirms šķērsojiet brauktuvi...!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.10 16:20

Ģirts

Smiltene vajadzetu visas ielas sakrasot ar gajēju pārejām lai vieglāka braukšana . I ceļu zimes nebutu jauzstada .

pirms 10 gadiem, 2010.11.10 19:25

Smiltene