Sācies ogu un sēņu laiks 2

Smiltenes tirgū jau nopērkamas gailenes, mellenes un meža zemenes. Ogotāji un sēņotāji novērojuši, ka dabas veltes šogad gaidāmas bagātīgas.

Blomēnietei Zentai Lācei sēņošana ir vaļasprieks, un viņa dodas meklēt meža veltes jau kopš bērnības. Mīlestību pret dabu Z. Lāce mantojusi no savas mammas, un to nodod arī tālāk saviem bērniem un mazbērniem.

"Kad mazbērni atbrauc no Limbažiem, dodamies uz mežu, kopā lasām ogas un sēnes un dodamies pārdot, lai arī bērni var nopelnīt," norāda Z. Lāce.

Sēņot un ogot viņa dodas uz Trikātas un Strenču mežiem. Dabas veltes ne tikai tirgo, bet lasa arī ģimenes vajadzībām.

"Gaileņu šogad ir ļoti daudz, bet, ja neuzlīs lietus, tad tās izkaltīs. Jau tagad vietām vērojams, ka gailenes sažuvušas. Ir atrodama kāda apšu beciņa, arī bērzlapes vakar izdevās atrast. Šogad diemžēl ir maz meža zemeņu, jo tās apsalušas," novērojusi Z. Lāce.

Savukārt melleņu šogad ir daudz, un Smiltenes tirgū meitenes tās jau tirgojušas. Neskatoties uz krīzi, pircēju ir daudz, un salasīto izpērk ātri.

"Tirgojos, lai gūtu papildus ienākumus, bet kad parēķinu - par galda nomu jāmaksā trīs lati, autobusa biļetei divi lati, tad nekas daudz jau pašai vairs nepaliek. Bet vismaz izdodas nopelnīt maizītei," skaidro Z. Lāce.

"Ziemeļlatvija" pārliecinājās, ka mežā tiešām ir daudz sēņu un ogu. Šogad uzturēšanos mežā apgrūtina odi, tāpēc iesakām pirms došanās meklēt meža veltes, neaizmirst nodrošināties ar pretodu līdzekli.

Komentāri 2

Latvietis

Slikti ka razas bagatigas, cenas bus zemu. Pirmas diva nedelas meza labak neradities, jo pirmie divi spaini tikai knapi biletei atpelnisies.

pirms 10 gadiem, 2010.07.05 17:20

tā - ja

Ogotājs par katru ogu
dabūs nodokli kā slogu,
Tikai tie, kas krutku tirgos,
Būs kā senāk, atkal "zirgos".

pirms 10 gadiem, 2010.07.06 09:29

Smiltene