Satiksmes drošība Smiltenē: Kārtības vienvirziena ielā nav 3

Apritējusi nedēļa, kopš Smiltenē, Kalēju ielā, satiksme paredzēta tikai vienā virzienā. Gādājot par drošību, mazā ieliņa pārtapusi par vienvirziena ielu. Tikai ne visi to ir sapratuši. Kārtības pagaidām nav.

 

„Ziemeļlatvija" saņēmusi vairākus iedzīvotāju telefonzvanus, kuros sūdzas, ka Kalēju ielā ceļa zīmes uzstādītas nepilnīgi un no Valmieras puses braucošie nemaz nevar saprast, ka nogriezties pa labi vairs nedrīkst.

 

 

„Vienā ielas galā ir norādīts, ka tā ir vienvirziena, otrā - tikai ķieģelis. Bet, vai tad nav vajadzīga zīme uz Daugavas ielas, ka pa labi un kreisi nevar nogriezties. Esmu novērojis, ka daudzi nav ievērojuši uzstādītās zīmes un tāpat pabrauc zem ķieģeļa.

 

 

Pārkāpēju ķērāju jau netrūkst. Bet vai tad tāpēc būtu jāsoda tie, kuri neapzināti neievērojuši ceļu satiksmes noteikumus? Atbildība būtu jāuzņemas ceļa zīmju uzstādītājiem," telefona sarunā saka kāds vīrietis.

 

Arī forumā neklusēPortālā www.ziemellatvija.lv uzsākta diskusija „Smiltene, Kalēju iela". Kāds lietotājs raksta: „Uz galvenā ceļa vajadzētu būt zīmei, iegriezties aizliegs. Braucot no Valmieras puses neredz jau to ķieģeli, iegriežoties tikai pamana." Savukārt portāla lietotāja ar niku Ese mudina būt piesardzīgiem uz šīs ieliņas.

 

 

„Tiešām esiet uzmanīgi arī pareizie braucēji! Katru rītu vedot bērnus uz dārziņu (ar kājām), vismaz pāris auto redzu, ka brauc pa vecam. Varbūt varetu arī policija pastāvēt pret Kalēju ielu un brīdināt nepareizos braucējus," tā Ese.

 

Arī „Ziemeļlatvija" vairākas reizes novērojusi, ka autovadītāji Kalēju ielā pārvietojas pa savam. Tieši no rītiem redzams, ka kustība notiek abos virzienos.

 

Mūs uzklausīja!Par radušos situāciju Kalēju ielā „Ziemeļlatvija" informēja VAS „Latvijas valsts ceļi" Smiltenes nodaļas ceļu būvinženieri Māri Mačuli. „Ja tāda situācija ir radusies un autovadītāji patiešām nepamana esošo zīmi, braucot no Daugavas ielas puses, tad mēs uzstādīsim papildu zīmi," saka M. Mačulis.

 

 

Viņš solīja, ka jau tuvākajā laikā uz Daugavas ielas virzienā no Valmieras tiks uzstādīta attiecīgā ceļa zīme, kas norādīs - pa labi nogriezties aizliegts.

Komentāri 3

beediigi

Maculim buutu jaaiemaacas satiksmes noteikumi, beediigi ka taads ir atbildiigais par ziimju izvietoshanu

pirms 11 gadiem, 2009.09.23 22:20

Smiltene