Savas 20. dzimšanas dienas priekšvakarā Smiltenes televīzija maina īpašnieku 8

Aizvadītajā nedēļā īpašnieks mainījies firmai "Smiltenes TV". Līdzšinējais tās īpašnieks Gunārs Liedags neatklāj pircēju, ievērojot viņa lūgumu saglabāt konfidencialitāti, vien piebilst, ka "Smiltenes TV" ir iegādājusies Rīgā reģistrēta firma ar pieredzi reklāmas un poligrāfijas jomā.

SIA "Smiltenes TV" pieder privātais raidītājs. Tās raidījumiem jau 19 gadus ir iedalīts 7. kanāls analogajā sistēmā, tāpēc retranslētos raidījumus var redzēt arī bez dekoderiem.

Izglāba pēdējā brīdī

"Ziemeļlatvija" saņēmusi lasītāju lūgumu noskaidrot, kas noticis ar Smiltenes televīziju, jo pēdējā laikā bieži mainījās retranslējamās programmas, bet dažreiz dienā to nebija vispār. Jau izteikti minējumi, ka vietējās televīzijas jaunajā gadā nebūs nemaz.

"Patiešām, viss gāja uz to, ka ar janvāri Smiltenes televīzija pārtrauks raidīt," atzīst G. Liedags. "Taču īsi pirms nepatīkamā lēmuma pieņemšanas notika Ziemassvētku brīnums. Ieradās investors, kurš labi prata saskatīt Smiltenes TV iespējas nākotnē, redzot to kā neatkarīgu Vidzemes televīziju. Man pašam nav tādu līdzekļu, lai investētu Smiltenes televīzijas attīstībā."

Līdz šim Smiltenes televīzija retranslēja TV 3 programmu, taču, sākoties televīziju digitalizācijai un TV3 pārejot bezmaksas virszemes digitālās TV paketē, šī sadarbība pārtrūka. Līdz jaunajam gadam savu programmu raidīt piedāvāja LNT.

"Drīzumā kļūs skaidrs, kura no Latvijas programmām aizpildīs raidlaiku visas dienas garumā, sākot no 1. janvāra," skaidro G. Liedags. Tagad viņš ir firmas "Smiltenes TV" atbildīgais darbinieks.

Vēl paliek analogajā sistēmā

G. Liedags informē Smiltenes televīzijas skatītājus, ka nākamajos divos gados raidīšana turpināsies tāpat, kā līdz šim, bet pēc tam ir iecerēta pāreja uz digitālo apraidi ar savu raidītāju, pārklājot visu Vidzemi.

Šobrīd tie iedzīvotāji, kuri ir nopirkuši dekoderus un skatās digitālo televīziju, Smiltenes TV var redzēt, par aptuveni vienu latu nopērkot kabeli, kas savieno dekodera izeju ar televizora antenas ieeju. Pārslēgšanu no digitālās uz analogās TV kanālu var izdarīt ar pulti. Smiltenes TV skatītāji atradīs tajā pašā vietā, kur agrāk.

No 1. janvāra Smiltenes TV sola piedāvāt arī vietējos raidījumus otrdienās un piektdienās no pulksten 19.50. Skatītāji redzēšot Latvijas reģionālo televīziju veidotās filmas un jebkurai auditorijai saistošāko ziņu sižetus.

TV sižetus par notikumiem Smiltenes novadā veido cits uzņēmums, "STV Studija". Tā direktors Jānis Ūdris skaidro, ka "Smiltenes TV" īpašnieka maiņa viņu darbu nekādi neietekmē. "Mūsu veidotās Smiltenes novada ziņas ir redzamas Latvijas ziņu kanālā virszemes digitālajā televīzijā, brīvajā paketē, kur ir Vidzemes TV, bet nākotne ir Latvijas 7. kanāls digitālajā sistēmā.

Mums ir arī piedāvājums veidot autorraidījumus Latvijas televīzijas 1. kanālā," informē J. Ūdris. Varbūtējo sadarbību ar SIA "Smiltenes TV" viņš nekomentē, jo jaunais īpašnieks tādu piedāvājumu pagaidām nav izteicis. J. Ūdrim ir cits viedoklis par SIA "Smiltenes TV" nākotnes redzējumu. Tas esot atrauts no reālās situācijas televīzijā.

Komentāri 8

oga

"Pēkšņi ieradās brīnum investors"......nu, nu.....Zinam mēs šādus "brīnumdarus". Tad nu gaidīsim jaunu brīnum info.....

pirms 9 gadiem, 2010.12.27 09:55

žanis

Smiltenes TV beidza pastāvēt jau tad, kad parādījās pirmais TV raidījums ar vietējo piedalīšanos. Ļoti nevajadzīgs un pašvaldības maku tukšojoš svešu kanālu dublētājs. Liedaga kungs ir ieinteresēts tikai sēdēt un gaidīt naudu, bet par kanāla attīstību tam interese maza.
Ilgo gadu laikā nav nekādu vietējo raidījumu, kaut ir tik daudz jaunu cilvēku Smiltenē un arī videokameras vairs nav 1 uz 1000 iedzīvotājiem.
Es būtu vēlējies redzēt vairāk vietējo raidījumu, teātra iestudējumu, interviju, reportāžu. Saprotams, ka tas viss maksā, bet lai maksātu ir kanāls jāizvelk ar savu aizraijošo saturu, bet kā retranslators tas arī neko neizsakošs dublētājs un to var atpazīt pēc lieka logo ekrānā. Kam tas?

pirms 9 gadiem, 2010.12.27 10:43

viss uz galu

Iet tiešām viss uz galu, jo tā īsti piespiesties un kaut ko jaunu izdomāt ir pagrūti.
Skumji - par to brīnumdari! Īstos brīnumus tik vēl redzēsim, tad būs gan par ko pabrīnīties!
Latviešiem piemīt garīga slimība - "ar kaudzi un uzreiz".

pirms 9 gadiem, 2010.12.27 11:16

abc

Mīļo, Žani, rādi piemēru.. Un parādi kā tās lietas jādara.. :) Nevis gudri runā!

pirms 9 gadiem, 2010.12.27 11:34

Rīdzeniece

Tas ir Ing.Liedags droši vien,priecājaties....

pirms 9 gadiem, 2010.12.27 12:20

žanis

abc, šķiet nefiltrē vairāk par virtuvi savā mājā, citādi saprastu, ka katram savs darbs jādara un ja uzņēmies veidot TV un vēl jo vairāk, gribi kačāt naudu no domes un piesaistīt sponsorus, tad kustini ne tikai rokas, kājas, bet arī smadzenes!

pirms 9 gadiem, 2010.12.27 12:20

G.G.

Paldies Liedaga k-gam par 20 gadu darbību. Sadarbība ar SIA "STV studija " bija veiksmīga un STV studijas veidotie raidījumi-kvalitatīvi. Ar 1. janvari, kā saprotams no raksta, Smiltenes TV un STVstudija darbosies katra par sevi. Smiltenes TV vietējie raidījumi būs redzami otrdienās un piektdienās no 19. 50 analogajā 7. kanālā , bet STVstudijas gatavotie raidījumi par Smiltenes novadu -digitālajā TV VTV-LZK, kā līdz šim , bezmaksas paketē. Ja tas tā un es neeko neesmu pārpratis, tad rodas divi jautājumi:1) vai tā nav radošu spēku izšķērdība vai dublēšana? 2) ir dzirdētas runas, ka LZK-VTV ar 1. janvari pārtrauks raidīt digitālās Virszemes TV bezmaksas paketē un kur tad būs redzmi STV studijas gatavotie raidījumi? Vai tikai internetā?

pirms 9 gadiem, 2010.12.27 17:15

Smiltene