Savlaicīgi nebrīdina iedzīvotājus 9

„Ziemeļlatvijā" vērsās kāda smilteniete, kura ir sašutusi par ceļa remontdarbiem Smiltenē. Viņas mājas apkārtnē, Blaumaņa un Galdnieku ielas krustojumā, darbi notikuši gandrīz līdz pusnaktij, un bez iepriekšēja brīdinājuma bijis atslēgts ūdens.

Smilteniete norāda, ka ar to, ka bez grūtībām netiek ārā no mājām ar bērnu ratiņiem, viņa ir samierinājusies, taču vēlā strādāšana un ūdens atslēgšana bez brīdinājuma nav pieļaujama.

„Ar vīru esam dusmīgi un neizgulējušies, jo, neskatoties uz to, ka sabiedriskā miera traucēšana pēc pulksten 23.00 nav atļauta, līdz pusnaktij tieši zem mūsu logiem notiek aktīvi ceļa remontdarbi. Traktoru skaņas ir patiesi traucējošas. Mums ir mazs bērniņš, kurš arī nevar normāli pagulēt, jo aiz loga dūc, rūc un skan tehnika," skaidro smilteniete.

Viņa norāda, ka ir normāli, ja strādnieki sāk darbu jau pulksten 8. 00 no rīta, taču uzskata, ka vakarā tos vajadzētu beigt savlaicīgāk, lai cilvēki, kam otrā rītā jādodas uz darbu, varētu izgulēties. Taču tā nav vienīgā problēma.

„Jau vairākas reizes uz visu dienu, iepriekš par to nebrīdinot, tiek atslēgts ūdens. Jau divas dienas pēc kārtas atklāju, ka atkal nav ūdens. Nekādu paziņojumu nebija, tāpēc nezinu, ar ko rēķināties. Ūdens netiek normāli pieslēgts uzreiz pēc darba laika beigām pulksten 17.00 vai 18.00, bet tikai pēc pulksten 19. Nevaru pagatavot ne pusdienas, ne vakariņas, pat ne nomazgāt rokas vai aiziet uz tualeti," norāda smilteniete.

Viņa atzīmē - ja iepriekš tiktu paziņots par ūdens pieslēguma pārtraukšanu apkārtējo māju iedzīvotāji varētu tam sagatavoties.

Smiltenes novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis informē, ka par pēkšņajiem ūdens atslēgumiem saņemtas jau vairākas sūdzības. Viņš uzskata, ka tas noticis nepietiekošas komunikācijas dēļ starp darba veicējiem un Smiltenes pilsētas pašvaldības uzņēmumu "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" (NKUP).

„Diemžēl jāatzīst, ka tādi gadījumi bija, bet tā nav ierasta sistēma, jo parasti atbildīgās personas savlaicīgi brīdina par ūdens atslēgumiem un arī nākotnē pie tā noteikti piedomāsim. Par šo problēmu bija atsevišķa saruna gan ar ģenerāluzņēmumu, gan NKUP. Atvainojamies cilvēkiem, ka šāda situācija bija un atbildīgie dienesti pienācīgi nenostrādāja," norāda U. Rudzītis.

Viņš skaidro, ka sabiedrībai jāsaprot, ka ielu rekonstrukcijas laikā var būt šādas neērtības - ūdens un kanalizācijas sistēmā var būt pārtraukumi, taču iedzīvotāji, viennozīmīgi, par to vienmēr ir savlaicīgi jābrīdina.

Jautāts par vēlajiem remontdarbiem, U. Rudzītis skaidro, ka līguma termiņi ir saspringti un ģenerāluzņēmums SIA „8 CBR" strādā aptuveni no pulksten 7.00 rītā līdz vidēji pulksten 19 vai 20. Jāņem vērā, ka bijuši atsevišķi kaut kādi darbi.

„Ir bijuši pāris izņēmuma gadījumi, kad darbi ir ieilguši, taču tā nav ierasta prakse. Bija izņēmuma gadījums, kad atvesta asfalta masa un tā jāizlieto, tāpēc nevarēja pieļaut, ka ar darba laika beigām beidzas arī darbi, jo asfalts līdz rītam būtu sacietējis," skaidro U. Rudzītis.

Viņš informē, ka darbi ieilguši arī ietvju izbūvēšanas laikā, taču tas ar apakšuzņēmuma darbiniekiem pārrunāts un vairs neatkārtosies.

„Tie ir atsevišķi gadījumi, tāpēc lūdzu sapratni no iedzīvotāju puses. Arī tā var gadīties. Tas nav speciāli - cilvēki strādā, lai iekļautos līgumā un pabeigtu darbus," norāda U. Rudzītis.

Komentāri 9

Austere

Tak droši nevar darbus paspēt un rauj visu cik var. Kā jau Latvijā. Protams kvalitāte līdz ar to klibo.

pirms 10 gadiem, 2010.07.15 20:15

janis

Pienem vel paris cilvekus brigadee un darbus pabeigs laikaa.
Neticu ka straadaasana virs12h dienaa ir produktiva

pirms 10 gadiem, 2010.07.16 09:55

Atmodas iela

Mēs arī šai dzīves augstskolai cauri izgājām - vēl esam dzīvi, jo darbi jāpabeidz pēc grafika. Cilvēks ir tikai cilvēks un 30 - 40 grādu karstumā strādāt nevar, tā jau zēni raujās melnās miesās. Kaut kas lietas labā jāpiecieš. Ūdeni, kad ir, salaidiet spaiņos, kannās, vannās un problēma būs risināta. Par to, ka netiek no mājām ārā - nu jāpadzīvo mierīgi mājās, novērtēsim māju nozīmi. Visiem mums mazi bērni, bet darbi taču notiek nākotnes labā.
IECIETĪBU! Nevajag tūlīt lēkt uz karstām oglēm!
Būsim saprotoši, vismaz šovasar!
Veiksmi un izdošanos gan jaunajai ģimenei, gan smagā darba darītājiem!!!

pirms 10 gadiem, 2010.07.16 12:49

Fliks

Vai stradniekiem tiek atmaksatas nostradatas virstundas???? Piekritu janim par darba razigumu, pastradajat jus 2 dienas no vietas 16 h , tresaja diena jusu darba atdeve ir 0!!

Rudzisa kungs pa ko jums algu maksa , par to lai visu laiku atvainotos???? Bridinat iedzivotajus savlaicigi ,braucat un stastat personigi nevis caur presi!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.07.16 15:31

saulite

Eu izbeidziet pīkstēt, cilvēkiem ir naktīs jāstrādā, jo pa dienu viņi traucē ceļa satiksmi. Beidziet domāt par sevi

pirms 10 gadiem, 2010.07.16 21:02

saulite

Eu izbeidziet pīkstēt, cilvēkiem ir naktīs jāstrādā, jo pa dienu viņi traucē ceļa satiksmi. Beidziet domāt par sevi

pirms 10 gadiem, 2010.07.16 21:03

MMM

Ko var pīkstēt, uzreiz jau nav Ziemellatvija jaraksta, labak,lai sataisa tos celus nevis sukstisies visu ziemu, ka uz celiem bedres ir!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

pirms 10 gadiem, 2010.07.17 12:17

smieklīgi

To rakstā minēto krustojumu tā arī vēl aizvien nav sataisījuši. Lietus laikā un pēc tam kādu laiku tikai ar lielajiem zābakiem var pāri tikt. Bedre pie bedres. Ja jau ielu līdzināja un smuki šķembas sabēra, tad kāpēc pašu krustojumu atstāja nesakārtotu?

pirms 10 gadiem, 2010.07.18 07:07

Esat pacietīgi,priecājaties,jūsu iela būs sakārtota.

pirms 10 gadiem, 2010.07.22 09:19

Smiltene