Sestdien Smiltenē ikviens aicināts kopt Veco parku un teritorijas gar Rīgas ielu

Šo sestdien lielā Latvijas talka notiks arī Smiltenē. Ikviens pilsētas iedzīvotājs aicināts tajā piedalīties, lai sakoptu Veco parku un teritorijas gar Rīgas ielu visā tās garumā.

 

Talciniekus sestdien, 13. septembrī, gaidīs pulksten 10.00 Vecajā parkā pie Parka viesnīcas "Brūzis" un Rīgas ielā pie pirmsskolas izglītības iestādes "Pīlādzītis" stāvlaukuma. Tiem cilvēkiem, kuri grib strādāt Vecajā parkā, līdzi jāņem cirvji, zāģi un grābekļi.

 

"Talkā kopīgi sakopsim Rīgas ielas apkārtni un Veco parku: vāksim atkritumus un attīrīsim teritorijas no sausajiem kokiem, krūmiem un zariem," informē Smiltenes pilsētas domes ainavu arhitekte Laima Šmite - Ūdre.

 

Atbalstu talkai ir izteikusi Smiltenes pilsētas dome, pilsētas skolas un pensionāri un akciju sabiedrība "Latvijas valsts meži".

 

"Ziemeļlatvija" jau informēja, ka 13. septembrī visā Latvijā vienlaicīgi notiks lielā talka "Par tīru un zaļu valsti. Dāvana Latvijai 90. gadadienā". Smiltenē talku rīkos vienlaicīgi divās vietās, lai sakoptu plašāku teritoriju. Iedzīvotāji var izvēlēties tuvāko vai piemērotāko darba vietu.

 

Apvaicātie smiltenieši ir gandarīti par Vecā parka izraudzīšanos talkai. Pēc iedzīvotāju ierosinājuma "Ziemeļlatvija" nesen rakstīja, ka parks aizaug ar zāli un arī citādi nav kopts pienācīgā līmenī.

 

Pēc publikācijas "Ziemeļlatvija" ievēroja, - garā zāle Vecā parka nogāzē daudzviet jau ir nopļauta. Izvestas arī vairākas zaru kaudzes. Talkā paredzēts turpināt iesākto parka sakopšanu: zāģēt sausos kokus un savākt to zarus.

 

Vakar Vecajā parkā sastaptās Smiltenes ģimnāzijas 12. klases skolnieces Sintija Kraukle un Ilze Akmentiņa (12. klase) piekrīt, ka talka šajā vietā ir vajadzīga. "Dīķīšus arī vajag attīrīt no aļģēm, riepām un citiem atkritumiem, kas tajos samesti, tāpat arī ezera malu," rosina jaunietes.

 

Savukārt gar Rīgas ielu talkā vāks atkritumus. To plānots darīt arī pie garāžu kooperatīva "Žāpurs", kur cilvēki ierīkojuši nelegālas atkritumu izgāztuves. Cimdus un maisus sagādās lielās talkas organizatori.

Smiltene