Silto ūdeni Smiltenē pados ar mēnesi ilgu kavēšanos 7

Kaut arī smilteniešiem šovasar silto ūdeni vajadzēja saņemt jūlija sākumā, tas notiks, iespējams, tikai nākamajā nedēļā, - gandrīz mēnesi vēlāk par sākotnēji noteikto termiņu.

Smiltenē firma "Rubate" pēc vietējās pašvaldības pasūtījuma veic centralizētās siltumtrases veco cauruļu nomaiņu. Kamēr tas nav pabeigts, centralizētajai ūdensapgādei pieslēgtajos smilteniešu mājokļos nav siltā ūdens.

"Ziemeļlatvijas" 21. jūnija numurā firmas "Rubate" darbu vadītājs Vilnis Seržants solīja objektu pabeigt jūlija sākumā.

Par solījumu nepildīšanu ir sašutis pensionētais inženieris smiltenietis Leons Liepiņš. "Galvenais, tehniskie jautājumi pilsētā netiek risināti tā, kā vajadzētu. Saprotu, ka darbi var aizkavēties, bet tad lai ievieš kārtību un informē cilvēkus," uzskata L. Liepiņš.

Daži smiltenieši redzējuši, ka pie Jāņkalna izraktajās tranšejās neviens nestrādā vairākas dienas.

Ar darbu veikšanas tempu nav apmierināta arī to pasūtītāja Smiltenes pilsētas dome. Rīgas firmu "Rubate" pašvaldība izraudzījās iepirkuma procedūrā.

"Firmai bija uzdots darbus paveikt divās, maksimums, trijās nedēļās, taču šis termiņš ir ievērojami pārsniegts dažādu iemeslu dēļ. Vēl nav pabeigts sakopt teritorijas, kurās darbi jau ir kārtībā," secina pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis. Par darbu kvalitāti kopumā pašvaldībai iebildumu nav.

Vakar V. Seržants skaidroja "Ziemeļlatvijai", ka lielākie darbi objektā ir pabeigti, un jau ceturtdien, 7. augustā, sistēmā sāks pildīt ūdeni.

"Darbi aizkavējās galvenokārt tāpēc, ka bija jāveic ļoti sarežģīti jaunās siltumtrases izveides un metināšanas darbi zem caurtekas pazemē, kā arī jābūvē caurules pazemē zem ielas, lai nebojātu asfalta segumu," saka V. Seržants.

SIA "Rubate" pieslēdz centralizētajai siltumtrasei šoziem rekonstruētos cauruļvadu posmus pie akciju sabiedrības "8CBR" katlumājas, no Jāņkalna bijušās siltuma kameras līdz Gaujas ielai, no Audēju ielas 2 līdz Gaujas ielai 6 un no Gaujas ielas 6 līdz krustojumam ar Mūrnieku ielu.

Pilsētas siltumtīklus un katlumāju apsaimnieko a/s "8CBR". Uzņēmuma elektroinženieris Jānis Sīklēns skaidro, ka maģistrālās siltumtrases piepildīšanai vajadzēs vairākas dienas. Pēc tam trase būs jāatgaiso, un tad to varēs sākt sildīt, lai padotu silto ūdeni.

J. Sīklēns cer, ka siltais ūdens pilsētā būs jau nākamajā nedēļā. Taču arī tad to nesaņems visi patērētāji. Siltā ūdens sākumā varētu nebūt kultūras un sporta centrā, tirdzniecības centrā "Centrs", dzīvojamā mājā Gaujas ielā 4 un sporta skolā.

Firmas "Rubate" strādnieki zem Gaujas ielas iepretī automašīnu laukumam pie "Klondaikas" vēl ievilks caurules un pievienos ziemā izbūvētajai jaunajai trasei, kā arī pārbūvēs siltuma kameru pie Mūrnieku ielas.

Komentāri 7

Maix

Vismaz kautkāda skaidrība, citādi šodien paliek 2 mēneši kā nav karstā ūdens, bet visi klusē.

pirms 12 gadiem, 2008.08.09 20:54

Laila

Cik tad var rakt ? Tas jau nav normaali, ka jau kops 9. un 12. klasu izlaidumiem, kas notika Jūnijā nav siltaa ūdens, ariidzen Pilseetas sveetki bija japavada siltā ūdens trūkumā.
Pietam, ezeros mazgāties nedrīkst un šā vai tā, tas ir ļoti nehigēniski. Varam jau sildīt ūdeni uz gāzes vai elektriskajām plītīm,bet gan gāze, gan elektrība mūsdienās maksā ļoti daudz. Turklāt tas ir neērti.
Ceru, ka solījums atjaunot siltā ūdens padevi tik visai drīz īstenots, lai vismaz 1. septembri varam sagaidīt ar siltu ūdeni.

pirms 12 gadiem, 2008.08.13 12:55

Gunča

Nu tad beidzot, ir ūdens. "Tikai" 2 mēneši bija jāgaida :)

pirms 12 gadiem, 2008.08.13 21:29

Smiltene