Silvā gājējiem soļot kļuvis ērtāk 2

Launkalnes pagasta Silvas iedzīvotāji jau ievērojuši, ka ietve no viņu ciemata uz Smilteni palikusi nedaudz platāka. Turklāt tās malā vairs nav brikšņu.

 

Silvā sakopšanas darbos strādā trīs cilvēki, kuri iesaistīti bezdarbnieku apmācības un nodarbinātības projektā un mēnesī saņem stipendiju 100 latu apmērā.

Viņi novākuši velēnu no gadiem ilgi novārtā atstātās ciemata ietves un izcirtuši krūmus, atvases un dažus kokus trotuāra malā, lai atsegtu ainavu.

Darbu cilvēkiem ierādīja Smiltenes novada dome. "Gājēju plūsma starp Silvu un Smilteni ir intensīva, sevišķi rītos un vakaros, kam iemesls ir arī autobusu biļešu sadārdzināšanās.

 

Pa ietvi pārvietojas arī riteņbraucēji un māmiņas ar bērnu ratiņiem, bet pāraugušo krūmu dēļ trotuārs bija šaurs un nepārredzams," objekta izvēli pamato novada domes ainavu arhitekte Laima Šmite-Ūdre.

"Ir sakoptāk, skaistāk," paveikto uzteic pie Silvas nejauši sastapts garāmgājējs Edgars Vītums. Jaunietis spriež, ka tagad vajadzētu atjaunot trotuāra veco asfalta segumu, jo tumsā bedrēs varot kaklu nolauzt.

Arī L. Šmite-Ūdre uzskata, ka jādomā par apgaismojumu ietves malā posmā no Silvas līdz Smiltenei. Tagad diennakts tumšajā laikā tumsu kliedē tikai automašīnu ugunis un autoservisa apgaismojums šosejas otrajā pusē.

Komentāri 2

Diennakts tumšajā laikā nekāda ērtuma nav, nevar redzēt, kur kāju likt.

pirms 11 gadiem, 2009.11.04 10:59

Gājēja

Dienā tagad ir daudz patīkamāk doties pa šo celiņu.Paldies cilvēkiem,kas šo darbu paveica. Bet par apgaismojumu tiešām būtu jāpadomā,jo īpaši rudens/ziemas sezonā,kad ātri satumst- bez lukturīša neredz praktiski neko-trotuārs bedrains un iet ir ļoti neomulīgi .

pirms 11 gadiem, 2009.11.04 20:16

Smiltene