Silvas iedzīvotājiem jaunais projekts atnesīs tarifu izmaiņas 9

Launkalnes pagasta Silvā sākušies būvdarbi, lai ciematu pieslēgtu Smiltenes pilsētas maģistrālajam ūdensvadam un kanalizācijas tīkliem. Drīz tas pats notiks Brantu pagasta Vidzemes ciematā un vairākās ielās Smiltenē.

Smiltenes novada pašvaldības uzņēmums SIA "Smiltenes NKUP" sācis īstenot projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Smiltenē" otro kārtu.Raks arī pilsētāSIA "Smiltenes NKUP" organizētajā iepirkumā jau izraudzīts būvdarbu veicējs - firma SIA "AKVA būve" no Rīgas. Ir izbūvēts ūdensvada pieslēguma posms Smiltenē, Atmodas ielā, aptuveni 500 metrus garā posmā no krustojuma ar Zaķu ielu līdz krustojumam ar Dārza ielu.

Šobrīd celtnieki strādā posmā Silva - Smiltene un drīz uzsāks darbu, lai izbūvētu pilsētas maģistrālā ūdensvada un kanalizācijas tīklu pieslēgumu posmā Smiltene - Vidzemes ciemats. Jau šomēnes Smiltenē, Galdnieku un Blaumaņa ielas rajonā, sāks strādāt projekta apakšuzņēmējs Smiltenes firma SIA "Ase".

Smiltenes novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis informē, ka projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Smiltenes pilsētā" otrajā kārtā būs vēl otrs etaps. Tajā ūdensvadu un kanalizāciju izbūvēs vēl vairākās pilsētas ielās, un iedzīvotāji varēs šīm komunikācijām pieslēgt savus mājokļus.

Projekta īstenošanas termiņš ir 18 mēneši. "Smiltenes ielās darbi pārsvarā sāksies 2011. gada pavasarī. Šogad izstrādās būvdarbu projektu," skaidro SIA "Smiltenes NKUP" valdes priekšsēdētājs Raitis Melderis.

Pēc ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstības Silvā un Vidzemes ciematā slēgs līdzšinējās kanalizācijas attīrīšanas ietaises, kas vairs nespēj kvalitatīvi funkcionēt. Savukārt iedzīvotāji saņems kvalitatīvu dzeramo ūdeni no Smiltenes, kur sākusi darboties jaunā ūdens atdzelžošanas stacija.

Ietaupīs uz sadzīves ķīmijuTiklīdz pilsētas maģistrālajam ūdensvadam un kanalizācijas tīkliem pieslēgs Silvu, tā silvēnieši maksās par šiem pakalpojumiem to sniedzējam "Smiltenes NKUP" pēc tādiem pašiem tarifiem, kādi tie ir Smiltenē, jo ūdenssaimniecība būs kopīga. Tas nozīmē, ka Silvā par ūdeni būs jāmaksā vairāk, bet par kanalizāciju - mazāk, nekā līdz šim.

Pagaidām silvēnieši maksā novada namu pārvaldei par ūdeni un kanalizāciju atbilstoši tarifiem, ko 2009. gada 24. februārī apstiprinājusi Launkalnes pagasta padome. Mājokļos, kur uzstādīti ūdensskaitītāji, par kubikmetru aukstā ūdens jāmaksā 42 santīmu; par kubikmetru kanalizācijas - 82 santīmu, ieskaitot pievienotās vērtības viedokli (PVN) informē SIA "Smiltenes NKUP" ekonomiste Aija Cirša.

Smiltenes pilsētā un Brantu pagasta Vidzemītes ciematā mājokļos, kur uzstādīti ūdensskaitītāji, par kubikmetru aukstā ūdens jāmaksā 82 santīmu; par kanalizāciju - 76 santīmu, ieskaitot PVN. "Jau gadu apsaimniekojam Silvas ūdenssaimniecību ar zaudējumiem. Cenu vajadzēja celt sen," saka A. Cirša.

"Esmu dzirdējusi cilvēkus Silvā runājam, ka paliks dārgāks ūdens, taču esmu par to. Mūsu ciematā pa krānu nāk netīrs ūdens, bet tagad beidzot būs tīrs," neslēpj silvēniete Ingrīda Apsīte. Viņa dzīvo daudzdzīvokļu mājā. Sieviete spriež, ka sadārdzinājumu par ūdeni kompensēs mazāks rēķins par tīrīšanas līdzekļiem, jo nebūs tik bieži jātīra vannas un izlietnes, neaizsērēs tualete, nebūs tik bieži jāmaina ūdens filtri. Arī veļa būs tīrāka.

Projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Smiltenē. 2. kārta" īstenošanu daļēji finansēs ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu. Būvuzraudzību nodrošina firma SIA "L 4". Projektu īsteno saskaņā ar Vides ministrijas komisijas akceptētu tehniski ekonomisku pamatojumu un Vides ministrijā apstiprināto uzņēmuma "Smiltenes NKUP" projekta iesniegumu.

Komentāri 9

smilteniete

Varu ,,iepriecināt ,,Silvēniešus,pa krānu tek nebūt ne dzidrs ūdens,protams ne vienmēr,bet solītās ekstras nav apstiprinājušās............un man atvieglojums,ka tas,, izlaistītais,, projekta naudas maks tiks pildīts ne tikai ar Smilteniešu naudiņām,bet arī tiks piejūgti klāt apkārtējie ciemi............naudiņa taču ātrāk jāapgroza....tādi taču ir biznesa noteikumi komunālo biznesmeņiem.

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 08:34

....

jā, jā , domes ekonomiste piedurknes uzlocījusi rēķina cik no apkārtējiem ciemiem varētu plēst komunālos maksājumus , un komunālie gaida , kad viss tiks sakārtots pa valsts naudiņām un tad jau kampiens būs ritīgs

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 09:45

acs

Nemelo nu "smilteniete"! Pilsētā beidzot ir kvalitatīvs,tīrs ūdens.Labi,ka tāds būs arī Silvā un Vidzemītes ciematā.

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 10:05

Jā, par ūdens kvalitāti gan man arī sūdzību nav!Ir dzidrs un pat dzerams pa taisno no krāna!

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 10:13

Piekrītu

Piekrītu iepriekšteiktajam. Mums mājas pagrabā ir vecās ūdensvada caurules un tāpat tas netraucē saņemt labu, tīru ūdeni. Tā ka nevajag te nodarboties ar demagoģiju.

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 10:18

----

JA NEKĀ NESAPROTAT NO ŪDEŅIEM TAD NAV KO KOMENTĒT---NEKAD SMILTENIEŠIEM NAV PA PRĀTAM

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 10:40

Artūrs.

Es nesaprotu vienu lietu - šito kaitinošo nīdēšanu! Protams, kāds nopelnīs uz šitā, bet tā tas ir iekārtots. Labāk ir maksāt 10 sant mazāk par m/3 un lietot netīru ūdeni, nekā maksāt 10 sant vairāk uz pa krānu tek kvalitatīvs ūdens. Padomājiet taču, kādus vēl labumus tas nesīs. Saltupos, Pavāros būs iespēja pieslēgties pilsētas ūdenim, nebūs nepieciešamības taisīt dziļurbumu, vai rakt dziļāku aku. Tā ir konkrēta naudas ietaupīšana Smilteniešiem, kas tur dzīvo/dzīvos. Neko nesaku par NUKP. Tā iestāde man pozitīvas emocijas neizraisa, bet, kko tomēr viņi dara.

Es nekad neesmu sapratis šito ņurkstēšanu. Nekad nekas nav labi. Dzīvoju smiltenē jau ilgu laiku, tik jauka pilsēta, forši cilvēki, bet par šītādām lietām īd. Neciešami.

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 11:07

Jurka

domes ekonomiste-kura tā ir-var iepazīties?

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 15:26

Ainis

BEIZIET PĪKSTĒT..NEJAU NKUP VAJAG ŪDENI BET GAN IEDZĪVOTĀJIEM..VISI KLIEDZ NKUP TĀDI UN ŠITĀDI--BET JA KO VAJAG PA LĒTO IZDARĪT TAD GAN LABIŅIE

pirms 10 gadiem, 2010.08.25 16:58

Smiltene