Šlesers vainu meklē citos 17

Piektdien Smiltenē viesojās satiksmes ministrs Ainārs Šlesers. Uz tikšanos bija ieradušies dažādu jomu cilvēki, lai rastu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem un uzzinātu ministrijas prioritātes.

A. Šlesers (Latvijas Pirmā partija) tikšanās sākumā pauda gandarījumu, ka Smiltenē 1. jūnijā būs nozīmīgs pasākums, ar kuru varēs lepoties pilsētas iedzīvotāji, jo tiks atvērts nozīmīgs objekts - bērnudārzs.

Bet pēc tam pievērsās tām problēmām, arīdzen paveiktajiem un vēl veicamajiem darbiem, kas interesē vairākumu iedzīvotāju. Vissakāpinātākās emocijas bija jaušamas Latvijas Pasta darbinieku vēstulēs ministram, kurās rakstīts par pastnieku sūro ikdienu.

A. Šlesers atzina, ka no visiem uzņēmumiem, kas ir satiksmes ministrijas pārziņā, problēmas radījis vienīgi Latvijas Pasts (LP), jo nav noslēpums, ka pēdējo gadu laikā situācija tajā ir pasliktinājusies."Lielākās galvassāpes mums radīja "Abonēšanas centrs Diena" (ACD), kurš veica pasta piegādi tikai lielajās pilsētās. Viņi nosmēla krējumu," ir pārliecināts A. Šlesers.

Lai noskaidrotu, vai tiešām ACD nosmēlis krējumu satiksmes ministrijai, "Ziemeļlatvija" sazinājās ar ACD direktori Jolantu Māziņu. "Šlesera kungs nav pietiekami iedziļinājies pasta nozares situācijā Latvijā, jo līdz Latvijas Pasta krīzei visi piegādātāji Latvijā strādāja teritoriāli vienlīdzīgi, apkalpojot gan lielpilsētas, gan mazpilsētas - tieši tā strādāja gan "Abonēšanas centrs Diena", gan Latvijas Pasts. Kā izņēmums ir jāmin Daugavpils, kur vēsturiski un arī šobrīd pilsētas izdevēji paši veic lielu daļu abonētās preses piegādi,"skaidro ACD direktore Jolanta Māziņa.

J. Māziņa uzsver, ka ACD ir uz biznesu orientēts uzņēmums, kas savus pakalpojumus attīstīja ekonomiski izdevīgajās teritorijās par ekonomiski pamatotu cenu, nevis uzturot dempinga cenas un šobrīd pieprasot kompensācijas par radītajiem zaudējumiem.

"Jocīgi apgalvot, ka LP krīzes cēlonis ir ACD, jo uzņēmuma abonētās prese tirgus daļa patreiz ir līdz 10 procentiem un nekad nav sasniegusi 30 procentus, pretstatā pastā dominējošai tirgus daļai," stāsta J. Māziņa.

Problēmas pastā visemocionālāk uztver pastnieki, jo daudzi jūtas nenovērtēti un neaizsargāti. Pasta darbinieki mazo algu dēļ satiksmes ministram adresētā vēstulē lūdz tos aizstāvēt.

Smiltenes pagasta pastniece Sarmīte klātienē aprunājās ar ministru un stāstīja tam par pastnieku sūro ikdienu. "Nav pārliecības, ka ministram izdosies izglābt pastu," saka pasta patriote, kas jau vienreiz no darba aizgājusi, bet atgriezusies, jo nauda ģimenei nepieciešama. "Kas cits man atliek," piebilst pastniece.

"Līdz 2010. gadam izglābšu Latvijas Pastu, un tas nestrādās ar zaudējumiem. Bet, ja gadījumā tas tā nenotiks, es no politikas aiziešu," saka A. Šlesers.

A. Šlesers teica, ka ceļi ir tā tēma, par kuru nākas runāt aizvien biežāk. Viņš uzsvēra, ka bez maģistrāliem ceļiem ir arī pirmās un otrās šķiras ceļi, kuri pēdējo gadu laikā diemžēl nav attīstīti nepietiekamā finansējuma dēļ. "Bet mēs esam būtiski uzlabojuši situāciju sākot ar 2005. gadu. Finansējums palielināts trīs reizes," saka ministrs.

"Ziemeļlatvijai" šķita dīvaini, ka neviens no klātesošajiem neoponēja ministram par neizbraucamajiem Latvijas ceļiem.Vēl no nākamā gada palielinās finansējumu otrās šķiras ceļiem, līdzšinējo 12 miljonu latu vietā līdz pat 35.

A. Šlesers pastāstīja, ka ministrijas prioritātes ir autoceļu uzturēšana, aviācija, Latvijas dzelzceļš, Latvijas pasts, kā arī atsevišķi uzņēmumi, kas saistīti ar Satiksmes ministriju.

Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis (Latvijas Pirmā partija) par tikšanos ar ministru ir apmierināts. "Šlesers ir viens no tiem ministriem, kurš saka tā, kā viņš domā, un nedod cerības, ja tās nav reālas," saka A. Mežulis.

Domes priekšsēdētājs priecājās, ka uz tikšanos bija ieradušies visdažādāko jomu speciālisti, jo ministrs izsmeļoši pastāstīja savu redzējumu kā sakārtot Latvijas Pastu un autoceļus.

Ar tikšanos ir apmierināts arī Smiltenes 29. arodvidusskolas direktors Dainis Moruzs, kurš ar ministru vienojās par sadarbību, kā risināt mācību iestādei aktuālas problēmas par nepietiekamu tehniku.Savukārt smiltenietis Paulis Krūmiņš uzskata, ka satiksmes ministrijā stāvoklis ir kritisks, jo Latvijas ceļi ir neizbraucami, kā arī Latvijas pastā ir lielas problēmas ar pasta piegādi.

Komentāri 17

lola

Nevajag aizbērt bedres pirms ministra ierašanās, tad arī ministrs piešķirs naudu ceļiem.Paši visiem grib izdabāt, un tad brīnās, kāpēc neviens tā īsti tās bedres nav redzējis. Domāt ar galvu vajag. Ļaujiet tacu arī ministriem izbraukāties pa mūsu bedrēm, tad viņi redzēs kādi īsti ceļi pie mums ir.Un tad arī naudu ceļu būvei dabūsiet.

pirms 13 gadiem, 2008.04.29 13:27

KATE

Jau ilgāku laiku diezkā nelasu avīzes, jo esmu sapratusi, ka tur neraksta patiesību. Pati piedalījos tikšanās pasākumā ar Šleseru, un viņa uzstāšanos uztvēru pavisam citādi, kā atspoguļots šajā rakstā. Šis rakstiņš izdabā Dienai, kuras aspārnē laikam atrodas Ziemeļlatvija, un nepavisam reāli neparāda tikšanos ar ministru.
Pirmkārt, es nedzirdēju, ka ministrs būtu teicis, ka aizies no politikas. Viņš sacīja, ka uz 2010. gadu par viņa darbiem nerunās ne ceļi, ne ..., bet viņa spējas parādīs Pasts, kas strādās ar peļņu. Un tikai zemtekstā bija jāsaprot, ka tā būs viņa priekšvēlēšanu aģitācija, kas nodrošinās iekļūšanu Saeimā.
Vienīgais, kas nedaudz ļāva domāt, ka ministram par kādu citu institūciju gribas parunāt negatīvāk, bija Izglītības ministrijas pieminēšana negatīvākā skatījumā. Bet mēs jau tāpat zinām, ka tur valda bardaks, ko kārtējā ministre varbūt vēl nav spējusi sakārtot, ja vispār spēs.
Neesmu muļķe, politika mani interesē, tāpēc, neskatoties uz negatīvajām atsauksmēm presē u.c., jūtu, ka Šleseram ir ķēriens un viņš savā garajā runā tiešām neko nereālu nesolīja. Viņš ir zinošs, pārzina situāciju valstī.
Bija neērti klausīties pasta darbinieces teiktajā, ka gandrīz vai Šlesers un valsts ir vainīgi, ka viņai kā pastniecei ir maza alga, par kuru grūti izskolot četrus bērnus. Vai vecāki paši neatbild par to savu bērnu priekšā, cik būs spējīgi bērnus izaudzināt, izskolot, pirms tos laiž pasaulē? Vai Pasts ir vienīgā vieta, kur strādāt? Nevar ieciklēties un bezatbildīgi ļauties pašplūsmai, cerot, ka kāds cits gādās.

pirms 13 gadiem, 2008.04.29 14:57

lola

Pilnīgi piekrītu Katei.Es arī biju aizgājusi uz tikšanos ar Šleseru. Un tas par to aiziešanu no politikas tiešām ir pārpratums.Šlesers teica pavisam citādi.Nezkāpēc es kontekstu sapratu pavisam savādāk.Mani izbrīna tie tā saucamie žurnālisti, kas neprot normāli uzrakstīt rakstu.Interpritē visu pa savam, lai tikai uztaisītu ažiotāzu. Nu neteica Šlesers, ka viņš ies prom no politikas, ja nebūs sakārtota pasta sistēma.To ko viņš teica, bija jāsaprot pavisam savādak.Es gan neredzēju nevienu no Dienas, bet gan korespondenti no Ziemeļlatvijas gan. Ja tas ir viņas darbs, tā nomelnot cilvēku, tad tur jau neko citu nevarēja gaidīt.Interesanti, vai tādi žurnalisti ir beiguši arī universitati?Un starpcitu, kas nav mazsvarīgi, Šlesera runas laikā bija cilvēki, kas nemācēja uzvesties.Kā var pieauguši cilvēki runāt un ķiķināt laikā, kad otrs uzstājas!Starp citu, visi kas tur ķikināja, bija labi pazīstamas amatpersonas Smiltenē. lai gan es jau sen nebrīnos par amatpersonām.Parasti tieši tādi cilvēki iedomājas, ka ir inteliģentāki un augstāk stāvoši nekā citi.Dzīve pierāda, ka viss ir pavisam otrādi.

pirms 13 gadiem, 2008.04.29 15:36

Jānis

Īstenībā jau Šlesers nepateica neko. Saprast varēja vien viņa cerības Krievijas virzienā un lielīšanos ar nākotnes plāniem. Taču to, ka viņš 2010. gadā ies prom no politikas, ja neizglābs pastu, gan pateica tiešā tekstā. To dzirdēja daudzi, tostarp "Ziemeļlatvijas" korespondente un "Latvijas Avīzes" pārstāve, kur bija publikācija pirmdienas avīzē. Iespējams, ka Kate to negribēja dzirdēt, jo varbūt arī viņa tāpat kā Mežuļa kungs ir ielēcis atkal kārtējā partijā - šoreiz LPP, tātad arī Šlesera partijā un tad jau par katru ministra šķaudienu tiks teikti atzinīgi vārdi. Žēl, ka Šleseram netika uzdots jautājums, vai ministrija kaut kādā veidā nevar pakontrolēt to naudu, ko iedala pašvaldībām ceļu uzturēšanai. Citādi liekas kaut kā dīvaini - šoziem principā ziemas nebija, taču LĪDZEKĻI PĀRTĒRĒTI!

pirms 13 gadiem, 2008.04.29 15:46

olijs

Kate,tu droši vien esi no LPP,jo neticu,ka civeeks, kas intereseejas par politiku var pateikt, ka Slessers ir bez maz vai godiigaakais politikis latvijaa,un pie visa ir vainiiga Diena, Ziemellatvija u.t.t., kas atlaujas vinju kritizeet...
Palasi kaadreiz aviizes par vinja dizajiem plaaniem, gan saistiibaa ar Lidostu,gan tiltiem, dzelzceljs, dazaadi objekti Riigaa u.t.t..
Mati celjas staavus,paskatoties kaut vai uz celju remonta teerinjiem...un nevajag teikt, ka ministrs to nevar kontroleet...

pirms 13 gadiem, 2008.04.29 16:14

ausma

Jā pēc Kates domām viss ir greizi/ Pat pastniekiem jāmeklē vairāk atalgots darbs /BET JAUTĀJUMS -KAS MUMS NESĪS PASTU UN MŪSU VECĀKIEM PENSIJAS /jo pastnieku atalgojums tiešam liekas niecīgs/

pirms 13 gadiem, 2008.04.29 16:46

forsa

Cik man zināms, tad pie mums jau kādu laiku pasnieki pensijas uz mājām nepienes.Cik atceros,tad Šlesers teica:" Ja es līdz nākamajām vēlēšanām neizglābšu pastu, tad man no politikas jaaiziet." Es te necitēju, tikai rakstu ko atceros.Un ja viņš teica tā, tad tas nenozīmē, ka viņš solīja aiziet no politikas.Šo frāzi var saprast arī kā demagogiju, bez sekām.

pirms 13 gadiem, 2008.04.29 21:31

:(

Kā nu nenes, nes gan pensijas uz mājām.Un tā mēs visi kaut zinām, kaut ko atceramies, bet politiķim mazāk jāmētājas ar frāzēm, tad nebūs tā, ka katrs var tās saprast pēc mirkļa noskaņojuma...

pirms 13 gadiem, 2008.04.30 07:00

KATE

Neesmu nevienā partijā, bet pēc tikšanās ar Šleseru esmu aizdomājusies, ka šī ir tāda garīgāka partija, piemēram, salīdzinot ar TP, kur būtu kauns atrasties.
Pašvaldības par ceļa naudu ne tikai tīra ceļus, bet arī remontē tos. Šo līdzekļu izlietojumu stingri kontrolē katru gadu un nekāda šmaukšanās nav iespējama.
Tas, ko avīzes raksta par Šleseru, nenozīmē, ka tā tiešām arī ir. Cik nācies piedalīties semināros vai pasākumos, žurnālisti to atspoguļo citādi, kā es tur esmu sajutusies un sapratusi. Ir jābūt profesionālim konkrētā jomā, lai līdz galam izprastu kāda sacīto.

pirms 13 gadiem, 2008.04.30 10:08

GI

Vai Katīt, tu laikam nedzīvo reālajā pasaulē, bet pasakā, mazā mājiņā uz vistas kājiņas, kur tik tiešām nav ne preses, ne TV, ne citu saziņas līdzekļu. Šlesers pēc tavām domām ir zelta gabaliņš. Jā ļoti reliģiozs, it sevišķi pirms vēlēšanām, un naudiņu viņš vispār neaiztiek, visu tikai savai nabaga tautai, jo pats kā sitās pa dzīvi. Pamosties ,Katīt, pavasaris!

pirms 13 gadiem, 2008.04.30 12:02

dzenis

Tautieši-:) varat runāt te visādi, bet Jums nav informācijas, tādēļ daudzi politiķi nevar Jūsos izsaukt tādu riebumā, kādu būtu pelnījuši :), tādējādi ja konkrētāk par buldozeru-neviens Smiltenietis nevar viņam pajautāk neko par neremontētajiem ceļiem, arī provinciālisms un sakarību nesaskatīšana sniedz savu ietekmi, jo vai tad šķiet interesanti kādēl tiko svaigi ir piešķirti papildus 30 ļimoni Rīgai no ceļu fonda, kas tādejādi liek runāt, ka provinces ceļiem naudiņas nav un kur nu provinces-pat starptautiskajiem: nu piemēram kaimiņi leiši asfaltē ceļu līdz Latvijai, bet mums turpināsies zemes ceļš, jo naudiņas nepietiek, lai turētu solījumus leišiem.

pirms 13 gadiem, 2008.04.30 13:38

Izlasiet

http://www.eirozinas.lv/?&cat=2&PROD=4041&prod_sect=12

Interesanti gan.

pirms 13 gadiem, 2008.04.30 18:56

Ivars

Dzirdēju, ka 8 CBR akcijas slēptā veidā piederot Aināram. Ceru, ka tas palīdzēs (atrast finansējumu) rajona ceļu un ielu remontam.

pirms 13 gadiem, 2008.05.01 20:22

xxx

Katīt tu tomēr esi vairāk nekā muļķe. Tad mēs runājam kad Latviešiem ir lielāka mirstība nekā dzimstība,bet tu tagad saki tādas stūlbības.Ja Latvijas valdība maksātu normālus bērnu pabalstus tad arī nebūtu tādu problēmu. Vai tu vispār zini cik maksā Igaunijas valdība bērnu pabalstu? Un runājot pa ceļiem vai tu zini kādi ir Igaunijā ceļi? Kā pēc viņiem nav tadu problēmu? Nu ko tagad teiksi?

pirms 13 gadiem, 2008.05.02 08:31

urmass

Vai Šlesers būtu viens atbildīgais no 90. gadu sākuma par valsts ceļiem?
Ja tā pūlis, tad upurējam Šleseru un rītdien sāksim braukt pa autobāņiem.

pirms 13 gadiem, 2008.05.02 11:03

yyy-optimiste

Ja Jūs to būtu izdarījusi, 5 minūtēs bedrīšmeistaru armija visas bedrītes būtu aizlāpījusi...

pirms 13 gadiem, 2008.05.03 16:42

Smiltene