Slimnīcu apvienību grib veidot plašāku 2

Topošā slimnīcu apvienība, kurā plāno iesaistīties uzņēmums SIA "Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca", ir papildināta ar vēl vienu kandidāti - Siguldas slimnīcu jeb SIA "Rīgas rajona slimnīca".

 

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka Smiltenes novada dome nolēmusi piedalīties slimnīcu apvienības veidošanā uz vienlīdzības principa starp uzņēmumiem "Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca", "Limbažu slimnīca" un "Cēsu rajona slimnīca".

 

SK Smiltenes slimnīcai šāda apvienība dod cerību saglabāt stacionārā vismaz kādu no veselības aprūpes profiliem. Naudas trūkuma dēļ Veselības ministrija paredzējusi no šā gada 1. septembra no slimnīcas vairs nepirkt stacionāros pakalpojumus un atstāt tikai ambulatoro aprūpi.

 

Skaidrības par ārstniecības iestādes nākotni nav arī pēc 15. jūlijā notikušās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdes. Smiltenieši aicināja valdību finansēt vismaz aprūpes slimnīcu, dienas stacionāru un diennakts traumpunktu.

 

"Komisija iesniegs priekšlikumus Ministru prezidentam un finanšu ministram, informējot arī par slimnīcu prasībām. Galvenā prasība ir atdot atpakaļ samazināto finansējumu, jo bez naudas nav iespējams ārstēt pacientus," uzsver SK Smiltenes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Sarmīte Zvirgzdiņa.

 

Arī SK Smiltenes slimnīca ir to Latvijas ārstniecības iestāžu vidū, kuras naudas trūkuma dēļ šobrīd nesniedz valsts finansēto plānveida palīdzību, tai skaitā operācijas.

 

S. Zvirgzdiņa informē, ka slimnīcai jūlijam un augustam no valsts budžeta piešķirts par 75 procentiem mazāk naudas, nekā gada sākumā. Tas nozīmē, ka slimnīca sniedz palīdzību pacientiem tikai neatliekamos, akūtos gadījumos un dzemdībās, bet atsaka hroniskiem slimniekiem, ja vien viņi nav ar mieru ārstēties par savu naudu.

Komentāri 2

Ko ņemās ar tām slimnīcām! Smiltenes slimnīcu pensionāri izmanto par kūrortu. Ja esi slims, tad ārstējies, nevis guli tur mēnesi un aizņem vietu. Citi tajā laikā nevar tikt ārstēties! Sen vajadzēja šo sistēmu izslaucīt, kā netīru istabu.

pirms 12 gadiem, 2009.07.20 14:42

es

tagad arī nepieņem ārstēties par savu naudu...Tās ir muļķības,ko tur raksta....

pirms 12 gadiem, 2009.07.21 22:21

Smiltene